Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa (/Temat-Przelew-z-tego-samego-banku-dziwna-sprawa-127751)



Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Dany_02 - 23-01-2016 18:50

Mam nietypowe pytanie, być może ktoś spotkał się z taką sytuacją już. Otóż przelewając pieniądze z tego banku banku transakcja powinna być realizowana odrazu, można powiedzieć ofline'owo z pominięciem sesji elixir i tak jest prawie zawsze. Prawie bo ostatnio zdarzyła mi się dziwna sprawa, przelew z aliora na alior nie został zaksięgowany odrazu tylko przyszedł pierwszą sesja dnia następnego!
Pragnę dodać iż te same rachunki realizowały już przelewy i wcześniej następowało to błyskawicznie. Czy takie błędy często się zdarzają? Co mogło być przyczyną?


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - BartekHelp - 23-01-2016 19:03

Skarbówka Cię goni, lepiej usuń rachunek jeśli nie rozliczyłeś tych pieniędzy. Pamiętaj, że nawet gdy wysyłasz pieniądze znajomemu trzeba oddać podatek od darowizny. Jeśli tego nie zrobiłeś to wezwanie na policję juz czeka.
Ps. Żarcik Big Grin


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Dany_02 - 23-01-2016 19:29

W tamtym roku rozliczone miałem wszystko, w tym jeszcze mam czas do kwietnia. Chcesz powiedzieć że nawet jak kumplowi przelewam stowe a on mi później odsyła to za każdym razem on jak i ja musimy się z tego rozliczac? Dodam, że miałem przy tej sytuacji pusto na koncie i jedno polecenie zapłaty zaległe za siłownię, może to mogło mieć wplyw?


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - marcel_kk - 23-01-2016 19:38

@[Dany_02] nie mam pojęcia jaki ma cel straszenie Cie skarbówka policją itp. nie mają co robić tylko się uganiać za przeciętnym zjadaczem chleba, szkoda słów na te teorie spiskowe...
W banku w pierwszej kolejności są realizowane zlecenia stałe a później reszta przelewów. To chyba logiczne ze jak miałeś na koncie zero to przed Twoim przelewem jak tylko pojawiły się środki na koncie
została zrealizowana zapłata za siłownie a później reszta.


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - szykiryki - 23-01-2016 19:38

Heheszki Smile.

Takie pytanko: przelew w weekend czy dzien roboczy?
Być może masz takie samo kijowe konto jak mój facet. Firmowy rachunek, który realizuje przelewy (nawet do tego samego banku) tylko w dni robocze- paranoja Tongue

Jeśli to jednorazowa sytuacja może doszło do jakiś chwilowych problemów systemowych- tak też się mogło zdarzyć, stąd to opóźnienie.
Zawsze możesz też zadzwonić na infolinię aliora i zapytać czy w danym dniu coś było nie tak lub też co mogło być powodem tej sytuacji- wszystko wyjaśnią.

Edit. jak miałeś polecenie zapłaty to raczej wszystko jasne- to zostało zrealizowane w pierwszej kolejności.


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Dany_02 - 23-01-2016 19:43

Dzień roboczy, środa. Polecenie zapłaty zostało ściągniete dopiero w piątek, dodam jeszcze, że w środę czekalem na dwa przelewy i oba dotarły następnego dnia. Kolejnego dnia wszystko już było w porządku i później też, tylko tego jednego dnia takie kwiatki. Konto t-mobile. Już kiedyś kilka miesięcy miałem podobną sytuację że z tego samego banku dostałem przelew kilka godzin później ale poza sesjami, ostatnia jest 18:30, przelew wyszedł wówczas koło 15 a doszedł około 20. Może to po prostu problemy techniczne banku?

Edit odnośnie polecenia zapłaty, bylo ono ustawione na 1 dnia każdego miesiąca i wcześniej nie zostało ściągniete mimo masy transakcji, dopiero dwa dni po opisywanej sytuacji


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - marcel_kk - 23-01-2016 19:45

Zdecydowanie problemy techniczne, konserwacja systemu itp.


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Dany_02 - 24-01-2016 14:52

Okazuje sie, że dziś sytuacja sie powtarza. Może sprecyzuje całą sprawę, otóż konto mam w t-mobile usługi bankowe a przelew wychodzi z alior banku. Do poprzedniego tygodnia szło oflinowo, jak wiadomo to tak jakby "bratnie" banki, wcześniej t-mobile to był alior sync. Być może coś się zmieniło w tej kwestii i banki sie "rozlaczyly"? Czy to możliwe? Może ma ktoś t-mobile aby przelać grosza i sprawdzić to?


RE: Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - Dany_02 - 25-01-2016 14:36

Dziś kolejny przelew z tych samych rachunków, przeszedł natychmiastowo. Natomiast przelew realizowany wczoraj przyszedł dopiero dziś i to nie pierwszą ale dopiero drugą sesją! Nie ogarniam tego banku naprawdę Big Grin chyba czas zamknąć to beznadziejne konto bo co jeżeli będę potrzebował pilnie pieniędzy na koncie aby zrobić przelew, wpłacę poprzez wpłatomat i dostanę dopiero po kilku dniach? Śmiech na sali Smile

Jeżeli to tylko problemy techniczne to jak często to się może powtarzać? Najlepszym rozwiązaniem jest chyba zadzwonić do nich i tak zrobię, dowiem się co i jak i dam znać bo możliwe, że nie jestem jedynym użytkownikiem który ma ten problem, irytujący dosyć


Przelew z tego samego banku, dziwna sprawa - piotrekprorok - 23-04-2016 10:48

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.