Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z meta desc.? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Problem z meta desc.? (/Temat-Problem-z-meta-desc-127600)



Problem z meta desc.? - Brzeziu - 20-01-2016 17:43

Cześć wszystkim! Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Nie wiem dokładnie jak to opisać i gdzie może być źródło problemu. Na moim blogu (wordpress) mam zainstalowane wtyczki SEO by Yoast, Autoptimize, W3 Total Cache, WP Touch Mobile. Jednak te problemu pojawiły się od samego początku, a niektóre z tych wtyczek zainstalowałem później.
Meta % Title w SEO by Yoast mam ustawione tak:

[Obrazek: image.jpg]

A problem wygląda następująco. Wpisując w wyszukiwarkę taką frazę:


[Obrazek: image.jpg]

W wynikach wyszukiwania pojawia się adres mojej strony ale nie do tego posta, do którego chcę żeby prowadził. Widać natomiast szukaną frazę w meta description:

[Obrazek: image.jpg]

Problem pojawia się również w takiej postaci. Wpisując tą frazę:


[Obrazek: image.jpg]

Wyskakuje coś takiego, jak widać ponowanie szukana fraza znajduje się w meta description.


[Obrazek: image.jpg]

Dodam jeszcze, że tak wyglądają moje ustawienia w wordpress Settings->Generals:

[Obrazek: image.jpg]

Jeżeli trzeba podesłać jeszcze jakieś dane lub pliki, proszę pisać.
Za udzieloną pomoc z góry dzięki. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się rozwiązać mój problem. Pozdrawiam!


RE: Problem z meta desc.? - comanche - 20-01-2016 23:35

Podbijam, mam ten sam problemSmile


RE: Problem z meta desc.? - Pan Inwestor - 28-01-2016 16:06

Generalnie to Google w większości przypadków sobie sam dobiera dane do wyników wyszukiwania. Nie przejmowałbym się tym za bardzo.

Jeżeli chodzi o ustawienia SEO by Yoast to w Post Types zamiast tego co masz wklej:

%%title%% %%page%% %%sep%% %%sitename%%

W Twoim ustawieniu brakuje w szablonie pobierania danych z podstron. Daj znać za jakiś czas czy pomogło.

Ps. Czy wtyczka W3 Total Cache nie sprawia Ci problemów? Mam na myśli, czy w Google Console Search nie masz komunikatów o tym, iż roboty nie mogą uzyskać dostępu do pewnych zasobów?


RE: Problem z meta desc.? - comanche - 28-01-2016 17:11

Rozumie że to co mam wkleić to we wszystkich 3 polach? Posts, Pages i Media?


RE: Problem z meta desc.? - Brzeziu - 08-02-2016 18:09

Czyli opcja "noindex, follow" powinna być zaznaczona? Przy Posts, Pages i Media?