Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Być vatowcem czy nie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Być vatowcem czy nie (/Temat-Byc-vatowcem-czy-nie-127202)



Być vatowcem czy nie - siwrus1231 - 13-01-2016 11:17

Witam. Chciałbym otworzyć na dniach działalność gospodarczą jednoosbową zajmującą się handlem gier cyfrowych (coś jak klucze do gier). Chciałbym zapytać czy zostać vatowcem czy też nie? Opiszę trochę jak będzie odbywała się sprzedaż.
Sklep będzie miał zasięg globalny, klient będzie mógł kupić przedmiot u mnie w sklepie bądź w innym (dokładnie g2a.com, będę się tam reklamował i sprzedawał kody, klient po zakupie takiego kodu będzie mógł przejść do mojego sklepu, wpisać kod i tym samym zakupić przedmiot).
Będzie to produkt o wartości ok. 15-20 zł za sztukę. Nie mogę obliczyć ile mniej więcej produktów zostanie sprzedanych na dzień. Przypuszczam, że 10 na dzień to co najmniej.
Produkt zamierzam kupować na allegro, chyba że, dogadam się ze sprzedawcą i będzie po prostu sprzedawał poza allegro, co jest bardzo możliwe.
Do tego dojdzie domena, hosting, wykonanie sklepu internetowego przez informatyka oraz zlecenie napisania regulaminu, no ale to są koszta jednorazowe, poza domeną i hostingiem. Bardzo proszę o pomoc, jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.


RE: Być vatowcem czy nie - djram - 13-01-2016 14:07

Liczyłeś jakie koszty będziesz ponosił z tytułu prowadzenia działalności ? Czy to będzie ci się opłacać ? Będziesz współpracował z innymi firmami które płacą wat ?


RE: Być vatowcem czy nie - siwrus1231 - 13-01-2016 17:54

Jak wypali to będzie mi się opłacać. Jak nie to zrezygnuje z firmy i już. Kiedyś trzeba zaryzykować ;d
G2A chyba jest vatowcem.


RE: Być vatowcem czy nie - matig - 13-01-2016 23:35

Zacznij bez vatu i sprawdzisz obroty, czy wypali biznes itp.
Dlaczego tak?
Jak raz wejdziesz na vat, nawet jak zamkniesz dział. i na nowo kiedyś otworzysz, będziesz "skazany" na vat. A nie zawsze jest to opłacalne.


RE: Być vatowcem czy nie - nokira - 14-01-2016 00:23

Dowiedzi się czy ci od których będziesz kupywać kody są vatowcami oraz policz ile będziesz mieć zysku na czysto.


RE: Być vatowcem czy nie - siwrus1231 - 14-01-2016 12:04

Kody będę kupował na allegro, zysk to jakieś 100%.
Ale jeżeli jest tak jak mówi matig to zaczne bez vatu


RE: Być vatowcem czy nie - mandez - 21-01-2016 08:33

Jest jeszcze kwestia Vatu dla kupujących jak będziesz miał klientów z UE, lepiej przejdź się do biura rachunkowego żeby problemów w przyszłości nie było.