Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Moja gierka w Arduino - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Moja gierka w Arduino (/Temat-Moja-gierka-w-Arduino-127018)



Moja gierka w Arduino - Dox - 09-01-2016 17:29

Witam, od jakiegoś czasu bawie się w programowanie Arduino. Ostatnio zrobiłem prostą grę, której celem jest przesuwanie pudełek na wyznaczone miejsca. Użyłem ekranu LCD 16x2 i klawiatury membranowej 4x4. Pozdrawiam





RE: Moja gierka w Arduino - Snaggy - 09-01-2016 18:34

Fajnie fajnie, tez mam arduino gdzies w szafce bo wzialem za bony na amazonie, musze sie zabrac w koncu za to. Jak cos jeszcze zrobisz to podsylaj filmiki. Smile

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


RE: Moja gierka w Arduino - Dox - 09-01-2016 18:47

(09-01-2016 18:34)Snaggy napisał(a):  Fajnie fajnie, tez mam arduino gdzies w szafce bo wzialem za bony na amazonie, musze sie zabrac w koncu za to. Jak cos jeszcze zrobisz to podsylaj filmiki. Smile

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

dziękiWink po egzaminach coś będę działał


RE: Moja gierka w Arduino - Snaggy - 09-01-2016 19:01

Hehe mam to samo, co studiujesz i gdzie? Jeśli oczywiście to nie tajemnica. Smile


RE: Moja gierka w Arduino - verona - 09-01-2016 19:01

To dział programowanie, więc mogłeś wrzucić tutaj kod chociażby przez pastebin czy podobną stronę. Skoro już odesłałeś na bloga to dobrze gdyby tam ten kod się jakoś prezentował bo przez brak kolorowania składni czy nawet tabulacji (spacje to nie tabulacja) ciężko się to czyta Wink


To ewidentnie nie jest konsola do gier tylko chyba typowy projekt do nauki elektroniki / programowania wiec nie widzę sensu by pakować to w to pudełko. Lepiej by było jakbyś wszystko zlutował w jakieś płytce lub pozostawił w prototypowej z kablami na wierzchu ładnie zorganizowanymi. Wyglądało by to lepiej, bo ta "obudowa" niczemu ci nie służy (chyba nie bierzesz tej zabawki w podróż a i tak to niedługo rozbierzesz?) a tylko niepotrzebnie szpeci i uniemożliwia rozpoznanie elementów.

Pozdrawiam


Edit: A, no i powodzenia w nauce Smile


RE: Moja gierka w Arduino - Dox - 09-01-2016 19:08

(09-01-2016 19:01)verona napisał(a):  To dział programowanie, więc mogłeś wrzucić tutaj kod chociażby przez pastebin czy podobną stronę. Skoro już odesłałeś na bloga to dobrze gdyby tam ten kod się jakoś prezentował bo przez brak kolorowania składni czy nawet tabulacji (spacje to nie tabulacja) ciężko się to czyta Wink


To ewidentnie nie jest konsola do gier tylko chyba typowy projekt do nauki elektroniki / programowania wiec nie widzę sensu by pakować to w to pudełko. Lepiej by było jakbyś wszystko zlutował w jakieś płytce lub pozostawił w prototypowej z kablami na wierzchu ładnie zorganizowanymi. Wyglądało by to lepiej, bo ta "obudowa" niczemu ci nie służy (chyba nie bierzesz tej zabawki w podróż a i tak to niedługo rozbierzesz?) a tylko niepotrzebnie szpeci i uniemożliwia rozpoznanie elementów.

Pozdrawiam


Edit: A, no i powodzenia w nauce Smile

Dzięki za opinię. Tą "obudowę" zrobiłem tylko po to żeby na razie wszystko się jakoś razem trzymało, z czasem będę robił jakiś mniejszy układ z nową płytką i ekranem. Z blogiem zrobię porządekWink

(09-01-2016 19:01)Snaggy napisał(a):  Hehe mam to samo, co studiujesz i gdzie? Jeśli oczywiście to nie tajemnica. Smile
Jeszcze nie studiujęWink Czwarta klasa technikum - Informatyka i ostatni egzamin zawodowy+matury za kilka miechów


RE: Moja gierka w Arduino - Snaggy - 09-01-2016 19:12

Gdzie części kupujesz? Smile


RE: Moja gierka w Arduino - Dox - 09-01-2016 19:15

(09-01-2016 19:12)Snaggy napisał(a):  Gdzie części kupujesz? Smile
Allegro, choć częściej na Ebay. W przyszłości planuję kupować na Aliexpress.