Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
kradzież emaila - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: kradzież emaila (/Temat-kradziez-emaila-126939)

Strony: 1 2


kradzież emaila - jasieeks - 08-01-2016 13:07

Witam, dzisiaj o godzinie ok. 5 rano zostało przeprowadzone włamanie.
Włamano mi się na konto STEAM oraz na e-mail. Ta osoba również napisała z mojego konta do supportu steam aby odłączyli mój numer telefonu od konta. Osoba jest chyba na tyle głupia bo email pomocniczy na moim koncie gmail zmieniła na swój osobisty (stwierdzam to po nazwie) oraz logowała się ze swojego komputera i adresu ip. Znam tylko email, miejsce zamieszkania (miasto), ip oraz dostawcę internetu. Konto STEAM warte ok. 400 zł więc to będzie tylko wykroczenie, a co grozi mu za kradzież emaila i włamanie na te konto support steam? Dodając wszędzie miałem różne hasła, mieszane nie jasio123 etc. Jak mam przedstawić sprawę na policji?


RE: kradzież emaila - MichalPoltrom - 08-01-2016 13:14

Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Po prostu idziesz na policję, mówisz co i jak, dajesz im dowody i czekasz. To tyle. Wink


RE: kradzież emaila - jasieeks - 08-01-2016 14:17

Jednak ukradł i zmienił emaile i hasła na 3 kontach co daje łącznie ok. 2,5k zł wartości.


RE: kradzież emaila - twardy - 08-01-2016 14:21

Numer z Nopostem cie niczego nie nauczyl? facepalm


RE: kradzież emaila - jasieeks - 08-01-2016 14:25

(08-01-2016 14:21)twardy napisał(a):  Numer z Nopostem cie niczego nie nauczyl? facepalm

Tylko to była moja wina, głupota. Tutaj na każdym emialu miałem dodatkowe zabezpieczenia telefonem, mieszane hasła typu oihtf3f289sscv21.

Nawet na kontach steam miałem zabezpieczenie telefonem.

Ukradł 3 konta steam i 2 emaile. Sprawdziłem wszystko co miałem.


RE: kradzież emaila - twardy - 08-01-2016 14:55

Dwie podobne sprawy w tak krotkim odstepie czasu? Musisz miec niezlego pecha. Wez kompa przeskanuj pod katem jakichs syfow/keyloggerow.


RE: kradzież emaila - rachman - 08-01-2016 16:31

Sprawdź syfy ale też zastanów się czy ktoś nie ma do Ciebie żalu o coś i nie bawi się w Mitnicka bo coś tu śmierdzi... Napisz do steam też by zablokowali konto do wyjaśnienia spytaj co masz przedstawić jak potrzebują jako dowód.


RE: kradzież emaila - jasieeks - 08-01-2016 16:37

(08-01-2016 16:31)rachman napisał(a):  Sprawdź syfy ale też zastanów się czy ktoś nie ma do Ciebie żalu o coś i nie bawi się w Mitnicka bo coś tu śmierdzi... Napisz do steam też by zablokowali konto do wyjaśnienia spytaj co masz przedstawić jak potrzebują jako dowód.


jedno z najważniejszych kont ten gość sam zablokował oraz napisał do supportu w moim imieniu aby odłączyli mój numer telefonu od konta. Skanowałem komputer i miałem jakieś gówno w rejestrze.


RE: kradzież emaila - rachman - 08-01-2016 20:48

To napisz że przejęli Ci konto. Podaj jakie gry miałeś czy inne info by zweryfikować że nie jesteś podszywaczem może zajarzą że sprawa dziwna i sami zblokują. Złóż doniesienie na PO i to też im napisz. Powinno ich zdziwić ze nagle takie dziwne ruchu jak odłączanie tel. potem ktoś pisze o przejęciu... spróbuj.

Nie zdziwił bym się jakbyś nawet przez steam złapał syfa bo ostatnio różne ataki były i syfy tworzone pod steama czytałem parę miechów temu.


RE: kradzież emaila - Koja - 09-01-2016 00:26

Napisz do Steam, miałem kiedyś podoba sprawę i odzyskałem konto. Swoją drogą to te weryfikację przez telefon są bezsensowne skoro w każdy chwili mogę sobie to zdjąć pisząc na support.