Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Awaria prądu i Pc ... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Awaria prądu i Pc ... (/Temat-Awaria-pradu-i-Pc-12657)

Strony: 1 2


Awaria prądu i Pc ... - Morfit - 28-08-2010 23:46

Cześć ...
Ostatnimi czasy u mnie w domu są ciągłe awarie prądu. Jako że prąd jest wyłączany i włączany dziennie po jakieś 5 razy to martwię się o mój Pc. Już kiedyś dzięki temu spalił mi się jeden Pc ( płyta główna i grafika ). Jeżeli teraz spaliłby mi się Pc dostałbym jakieś odszkodowanie ? Przecież to nie ja wyłączałem sobie prąd, a Pc nie jest '' byle jaki '' ... Dzisiaj prąd wyłączyli to musiałem wszystko po podłączać jeszcze raz bo nie widziało dysku K:\Windows7 ...


RE: Awaria prądu i Pc ... - Daminn - 29-08-2010 00:05

Jaki masz zasilacz? Podaj markę i model.


RE: Awaria prądu i Pc ... - Morfit - 29-08-2010 00:09

COOLERMASTER Ultimate UCP

Tylko tyle udało mi się znaleźć na zasilaczu. Pc to składak oczywiście.


RE: Awaria prądu i Pc ... - kreatywny - 29-08-2010 00:56

No u mnie tez ostatnio często odłączają ale mam zasilacz nowiuski więc mam nadzieje że wytrzyma;D


RE: Awaria prądu i Pc ... - marcin205 - 29-08-2010 02:55

(28-08-2010 23:46)Morfit napisał(a):  Cześć ...
Ostatnimi czasy u mnie w domu są ciągłe awarie prądu. Jako że prąd jest wyłączany i włączany dziennie po jakieś 5 razy to martwię się o mój Pc. Już kiedyś dzięki temu spalił mi się jeden Pc ( płyta główna i grafika ). Jeżeli teraz spaliłby mi się Pc dostałbym jakieś odszkodowanie ? Przecież to nie ja wyłączałem sobie prąd, a Pc nie jest '' byle jaki '' ... Dzisiaj prąd wyłączyli to musiałem wszystko po podłączać jeszcze raz bo nie widziało dysku K:\Windows7 ...
no cóz w twoje okolicy brakuje dodatkowego transformatora tak z 3 i powinno być ok ,kup sobie ups i listwę zasilającą najlepiej oba,z enea to trudno wygrać może jakby ileś ludzi zebrało zrobić petycje to może by zbudowali,ale oni też mają limity wydatkówTongue

ps ciekawe jaka moc 700/900/1000 VJ http://www.coolermaster.com/microsite/UCP/ masz kompa i nie wiesz jaki ma zasilacz lol


RE: Awaria prądu i Pc ... - Royside - 29-08-2010 10:44

Masz sprzęt na gwarancji ?


RE: Awaria prądu i Pc ... - Bolt - 29-08-2010 10:47

u mnie to co dziennie raz prąd wyłączają, oczywiście nie zawsze mam go wtedy włączonego ale tak szcerze mi to wisi, przecież nie ja sobie prąd wyłączam :O


RE: Awaria prądu i Pc ... - Royside - 29-08-2010 11:33

Znając nasze realia wątpie żeby możliwe było odszkodowanie.

Tak apropo zasilaczy : nie wybieraj patrząc na parametry tylko na firmę , a najlepiej poleć się informatyka który się na tym zna , istnieją super zasilacze z ekstra parametrami , które jednak potrafią spalić cały sprzęt.


RE: Awaria prądu i Pc ... - Daminn - 29-08-2010 16:36

Ale dobre parametry=firma. Ja ostatnio dobitnie przekonałem się co to znaczy dobry zasilacz. Ostatnio miałem często spadki napięcia (Jak dla mnie bardziej niebezpieczne niż odcięcia). Komp brata się resetował, router też, światła przygasały, a mój pc nawet nie jąkaną Big Grin Naprawdę dobry markowy zasilacz to podstawa!!

Jeszcze dodam ostatnia akcję, chciałem podłączyć wentylator pod molexa, ale nie zauważyłem że stykały się na 2 wtykach. Iskry z molexa i zawieszka systemu. Oczywiście nic się nie stało bo zasilacz wziął to na siebie. Ufff.


RE: Awaria prądu i Pc ... - FreeXu - 29-08-2010 22:06

Zastanawiałem się nad UPS i listwą zasilającą, ale póki co kasy brak.