Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wezwania na policje (subsms) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wezwania na policje (subsms) (/Temat-Wezwania-na-policje-subsms-126491)



RE: Wezwania na policje (subsms) - milosz998 - 09-01-2016 00:54

Tak jak już ktoś napisał. Ten cały Brelok to gruba ryba, miał zapewne osobną sprawę, logiczne że to inna sprawa, skoro jego się już zakończyła, a tutaj dopiero posypały się wezwania. Poza tym jasno wynika że sprawa dotyczy właściciela Easysuba i Catshare, inaczej wzywali by tylko tych z Easysub promujących w niedozwolony sposób.

Ale co do jednego się zgadzam z Brelokiem, wezmą się za inne serwisy, to tylko kwestia czasu. Dziś easysub. Za 2 lata firesub może leadmore, kto wie Wink


Jest jeszcze opcja, że gość próbuje pozbyć się konkurencji Big Grin Jerk


RE: Wezwania na policje (subsms) - Tidus - 09-01-2016 01:21

(09-01-2016 00:54)milosz998 napisał(a):  Tak jak już ktoś napisał. Ten cały Brelok to gruba ryba, miał zapewne osobną sprawę, logiczne że to inna sprawa, skoro jego się już zakończyła, a tutaj dopiero posypały się wezwania. Poza tym jasno wynika że sprawa dotyczy właściciela Easysuba i Catshare, inaczej wzywali by tylko tych z Easysub promujących w niedozwolony sposób.

Ale co do jednego się zgadzam z Brelokiem, wezmą się za inne serwisy, to tylko kwestia czasu. Dziś easysub. Za 2 lata firesub może leadmore, kto wie Wink


Jest jeszcze opcja, że gość próbuje pozbyć się konkurencji Big Grin Jerk

i niby z jakiej racji maja sie wziac za np firesub?


RE: Wezwania na policje (subsms) - Verb22 - 09-01-2016 02:24

(08-01-2016 23:06)Brelok napisał(a):  Jako, że otrzymałem informację od jednego użytkowników abym opowiedział więcej o sprawie, postanowiłem podzielić się z wami : co, jak i dlaczego. Między innymi dlatego, że niedługo po pierwszym przesłuchaniu zostały postawione mi zarzuty i dobrowolnie poddałem się karze gdyż ilość dowodów które posiadała policja były zbyt oczywiste, i uznałem że będzie to najszybsze, najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

Zostałem wezwany dużo wcześniej niż wy (sierpień 2015) zapewne dlatego, że zarobiłem na Easy ponad 90 000 zł oczywiście w charakterze świadka. Policja w większości przypadków 1 wezwanie wysyła właśnie w takim charakterze aby "Nie wystraszyć" figuranta, i żeby grzecznie współpracował myśląc, że nic mu nie grozi.

Wiecej do poczytania tutaj to akurat nic nowego.

Tak jak kilka poprzedników przekazałem wyciągi bankowe z wykazem przelewów, co jak się później okazało było tylko zagraniem z ich strony, abym później nie mógł wyprzeć się współpracy z easysub.pl

Co najważniejsze Policja posiada pełną bazę EasySub (czego dowiecie się z dokumentów w momencie gdy wasz rola zmieni się z świadka). Policja prowadzi sprawę już od 2013 roku. Posiadają pełny backup easysub oraz wszystkich programów, który został udostępniony przez OVH Sp. z o.o. wraz z opinią biegłego z CERT Polska. Opinia zawiera pełny zestaw informacji o użytkowniku Refferery, IP logowań, uczestnictwo w programach itd. Wiedza jak reklamowaliście i gdzie. I liczą że sami się przyznacie bo zaoszczędzicie im roboty.

Głównym zarzutem był współudział w przestępstwie, legalność programów easysub nie ma tutaj nic do rzeczy Panowie, noże w sklepach są legalne ale to wy odpowiadacie za to czy nosicie nóż po ulicy czy kroicie nim w domu chleb, i jakiekolwiek zapewnienia, że programy były legalne na nic się nie zda. Więc jeżeli któryś z was w jakikolwiek najmniejszy sposób kombinował i namawiał użytkowników tak aby wprowadzić go w błąd lub zwabić pisząc ze dostanie cokolwiek innego niż było to w regulaminie i nie informował od razu o koszcie SMSow prawdopodobnie skończy tak samo. A każdy program na easy sprowadzał sie do 1 i tej samej usługi czego zapewne żaden z was nie uwzględniał przy reklamie.

To wszystko co mogę powiedzieć na ten temat, mogę się zweryfikować podając nazwy spółek o które pytają na przesłuchaniach (do tych którzy już byli)

Nie dajcie się i nie pomagajcie im Smile

Pozdro

1. Po pierwszy po przesłuchaniu zarzuty? Dosyć szybko. W twoim przypadku poddanie się karze byłoby logiczny posunięciem - 90 k, nie mogłeś się wyprzeć..

2. Pewnie właśnie dlatego, że miałeś osobną "teczkę".

3. Wyciągi bankowe i tak musiałbyś pokazać? Co to za dowód, jeśli są już przelewy wychodzące?

4. Bazę moga posiadac, ale jak mieliby udowodnić że ktoś poniósł stratę akurat z danego leada/programu? Przecież poszkodowany musi wnieść o sprawę, a wnosi ją nk.pl za spam? Jak mogą udowodnić że ktoś "promował" niezgodnie z prawem?

5. Legalność programów nie ma nic do reczy. Jeśli ktoś powie " Właściciel easysub wprowadził mnie w błąd, bo regulamin lp i serwisu wyraźnie wskazywał na to, że jest on legalny". Przykład z nożami jest nienormalny. Właściciel easysub oferował bannery reklamowe (landing page) które zostały zatwierdzone przez prawnika, i ewentualnie wprowadziły zarabiajacych w błąd. Stopka informowała o koszcie SMS-a, to na pobierajacym spoczywa obowiązek czytania regulaminu.

5. OVH.pl, jak inni piszą leasweb..

Dla mnie troll, zero dokumentów, zero dowodów. poszlaki i do perfekcji opanowana technika straszenia. By the way, niesamowite jest to, że koles który wyłudza kase przez fanpage stonogi dla chorego chłopaka jest bezkarny, a ci ktorzy zarobili po 50 zl 3 lata temu na jakims easysubie muszą zapieprzać na komende. do gory nogami jak wszystko w tym chory, mafijnym panstwie...


RE: Wezwania na policje (subsms) - szykiryki - 09-01-2016 10:08

Ten temat powoli pretenduje do miana "Farsy roku".
Za dwa dni napisze koleś bezpośrednio z więźnia, w ramach godziny na neta dla osadzonych.


RE: Wezwania na policje (subsms) - daniel42na - 09-01-2016 14:30

(09-01-2016 02:24)Verb22 napisał(a):  ...
4. Bazę moga posiadac, ale jak mieliby udowodnić że ktoś poniósł stratę akurat z danego leada/programu? Przecież poszkodowany musi wnieść o sprawę, a wnosi ją nk.pl za spam? Jak mogą udowodnić że ktoś "promował" niezgodnie z prawem?
...

Oszustwo jest ścigane z urzędu i nie jest potrzebny żaden poszkodowany.
Wystarczy, że na nk były lub są linki z ID danej osoby i wprowadzający w błąd tekst.
Średniawo w to wierze, ale możliwe, że on pisze jednak prawde.


RE: Wezwania na policje (subsms) - lolitek - 09-01-2016 14:49

a ja jestem ciekaw bo ja juz jestem tydzien po przesluchaniu i oprocz standardowych pytan jak kazdy mial to mieli moje konto i sie pytali czy jest moje i tyle.No i jestem ciekaw ile czasu musi minac zeby juz byc pewny ze juz mi daja spokoj?


RE: Wezwania na policje (subsms) - szczesny - 09-01-2016 14:54

jakie konto?


RE: Wezwania na policje (subsms) - lolitek - 09-01-2016 15:03

no konto z banku,musialem powiedziec ze to moje


RE: Wezwania na policje (subsms) - Tidus - 09-01-2016 15:15

to nie moze tak dzialac

a wiec jezeli napisalbym
"darmowe doladowanie tutaj: link do oferty daniela42na"
to daniel42na zostaje wezwany do sadu, bo maja ID jego programu?


RE: Wezwania na policje (subsms) - maks1824 - 09-01-2016 16:12

Ludzie... Tor istnieje... Bitcoin istnieje... Czemu się nie zabezpieczyliście? Na przyszłość Torujcie cały ruch internetowy(np. przez RPi), a wypłaty wrzucajcie na konta giełd BTC i wymieniajcie na BTC. Potem pierzcie BTC, najlepiej blockchainem(Shared Coins). Nawet te "legalne"! Szyfrujcie dyski! Zamontujcie killswitcha.
Wyjedźcie do USA, kupcie drukarkę 3D, wydrukujcie pistolet. Zmieńcie tożsamość, noście wąsy. Schowajcie się w bunkrze. Może będziecie bezpieczni. Może...