Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wezwania na policje (subsms) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wezwania na policje (subsms) (/Temat-Wezwania-na-policje-subsms-126491)



RE: Wezwania na policje (subsms) - aero2 - 02-01-2016 14:24

@[kamillowad]
Ja tylko strzelam, że od tego się zaczęło http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/119277,Slascy-cyberpolicjanci-poszukuja-oszustow.html?search=898425


RE: Wezwania na policje (subsms) - hunterpl444 - 02-01-2016 14:28

AnnaKa
Ciastek

Takie pytanie czy reklamujecie wspólnie w jakimś serwisie i czy wysłaliście zapytanie czy owy serwis ostatnio nie dostał wezwania ?


RE: Wezwania na policje (subsms) - piotrekprorok - 02-01-2016 14:29

(02-01-2016 14:24)aero2 napisał(a):  @[kamillowad]
Ja tylko strzelam, że od tego się zaczęło http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/119277,Slascy-cyberpolicjanci-poszukuja-oszustow.html?search=898425

Nie ma opcji Smile Za krótki czas na to Smile


RE: Wezwania na policje (subsms) - Rav656 - 02-01-2016 14:35

Szczerze? Watpię ze chodzi o smsy. Musiałby jeden serwis sypnąć danymi osób promujących. I to nie jednej osoby, a jak widać kilku. Więc albo nie jest to sprawa związana z smsami, albo któryś z serwisów jest pod ostrym nadzorem policji Wink


RE: Wezwania na policje (subsms) - kariolmax - 02-01-2016 14:38

Do SMS-ów musi zgłosić osoba poszkodowana, nie sądzę że aż tyle osób zgłosiło.


RE: Wezwania na policje (subsms) - szykiryki - 02-01-2016 14:40

Ludzie...

Jedni siedzą w noc sylwestrową prawie do północy i debatują nad tym czy dostaną wezwanie czy nie facepalm
Szkoda życia.
Jeśli cokolwiek macie dostac, zapewne dostaniecie w pierwszych tygodniach stycznia.

Napisałam też wiadomość do P. Arka, żeby jak najszybciej wydawał oficjalne stanowisko od LM w tym temacie, bo siejecie ferment. Jak odczyta maila, pewnie się coś tutaj pojawi.

Wydaje mi się, że najbardziej "posikane" są osoby, które mają coś za uszami... tj. mają świadomość tego, że ich sposób promocji był sporym nagięciem reguł reklamowania subów czy premek.

Sama kiedyś byłam wzywana jako świadek w sprawie o charakterze internetowym, skończyło się na miłym, jednorazowym przesłuchaniu. Jeśli mają jakiegoś cynka, przesłuchać muszą wszystkich.


RE: Wezwania na policje (subsms) - hunterpl444 - 02-01-2016 14:40

(02-01-2016 14:35)Rav656 napisał(a):  Szczerze? Watpię ze chodzi o smsy. Musiałby jeden serwis sypnąć danymi osób promujących. I to nie jednej osoby, a jak widać kilku. Więc albo nie jest to sprawa związana z smsami, albo któryś z serwisów jest pod ostrym nadzorem policji Wink

No ale coś ich musi łączyć skoro kilka osób dostało w podobnym czasie wezwanie powinni pogadać sobie co i jak i wykluczyć opcje i na pewno coś połączy


RE: Wezwania na policje (subsms) - Czaq - 02-01-2016 14:42

Nie musi. Wejdź w link od aero2 kilka postów wyżej.
"Cyberpolicjanci" poszukują takich SPAMujących naciągaczy. I moim zdaniem perfidne oszustwo to złodziejstwo i trzeba je tępić.


RE: Wezwania na policje (subsms) - MaLiN - 02-01-2016 14:44

Większość postów w tym temacie, to tylko gdybanie "a może ten serwis, a może to z tamtego". Dopóki pierwsza osoba nie powróci z zeznań, to sobie można gdybać i gdybać. No chyba, że osoby które już dostały wezwanie, jakoś się porozumieją (chociażby poprzez pw) i wymienią się w jakich serwisach zarabiają/zarabiały to znacznie by ułatwiło sprawę, choć i tak już niedługo się dowiedzą szczegółów, więc nie wiem czy warto.

Jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia w tym temacie, to lepiej by NIC nie pisał na siłę. Wszelkie posty z offtop i nie wnoszące nic do tematu, będą nagradzane warnami!


RE: Wezwania na policje (subsms) - szczesny - 02-01-2016 14:48

Liczą się suche fakty, wiele osób zabierało głos więc można wysnuć z tego wnioski.

Ktoś wyżej wspominał że jego kolega dostał wezwanie a działał tylko na Leadmore, AnnaKa pisał że u niego chodzi o doładowania (które reklamował na Leadmore) + należy dodać fakt że wszystkie osoby które owe wezwanie dostały mają konta i zarabiały/zarabiają na Leadmore, myśle że to nie jest żaden przypadek. Leadmore dziwnym trafem od 3 dni milczy. Nie sądze żeby tak zabalowali żeby na meila nie odpisac.

Nie jestem wróżką i nie chce snuć przypuszczeń ale jak dla mnie jest zbyt wiele przesłanek że chodzi właśnie o ten serwis, a jeśli tak to pewnie wezwania będą lawinowo napływać do ludzi (teraz był okres świąt + sylwester więc poczty działały w zwolnionym tempie), bo skoro już bodajże 7 osób dostało więc to raczej jakaś grubsza sprawa ale obym się mylił i sam tego wezwania nie dostał bo zarabiałem na Leadmore z pół roku temu.