Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wasze doświadczenia z Adsense - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Google Adsense (/Forum-Google-Adsense-342)
+--- Wątek: Wasze doświadczenia z Adsense (/Temat-Wasze-doswiadczenia-z-Adsense-126488)



Wasze doświadczenia z Adsense - Quantum - 31-12-2015 11:27

Hejka Smile

Aktualnie poszukuję legalnego zarobku w sieci i jakiś czas temu wpadłem na pomysł z własną stroną internetową/portalem.

Tematyka IT, konkurencji właściwie brak, target globalny.

Głównym źródłem dochodu byłoby wlaśnie Adsense i zastanawiam się czy warto w to inwestować.

Nie oczekuje dużych pieniędzy, srednia krajowa byłaby dla mnie wystarczająca.

Jakie macie doświadczenia z Adsense?

Pozdrawiam.


RE: Wasze doświadczenia z Adsense - Laken - 01-01-2016 12:42

Cześć
Przy założeniach, że masz tematykę IT w której konkurencji właściwie brak, a obejmuje sporą liczbę osób z targetem globalnym (raczej skupiłbym się na ruchu głównie z USA ewentualnie z europy zachodniej) i zamierzasz pisać wartościowy content to plan najniższej krajowej byłby łatwy do osiągnięcia, z średnią krajową może być trochę gorzej, obrazowo 3-4k zł w przeliczeniu na ruch z PL przy rozmieszczeniu reklam demotywatorskim i tematyce gier/IT i RPM na poziomie 1,5-2zł to potrzebujesz 2-2,5mln wyświetleń strony miesięcznie, przy wartościowym ruchu USA można liczyć, że potrzebujesz o połowę mniej coś około 1mln wyświetleń w zależności od ilości i jakości umieszczanych treści może je generować 30k userów (czyli np 3-4wejścia miesięcznie i przeczytanie 2 artykułów na jednego usera, co jest raczej do osiągnięcia nawet przy 20 wpisach miesięcznie). Wiesz ja tutaj raczej przedstawiam swoje raczej realne wyliczenia i nie chcę Tobie mydlić oczu jakimiś wysokimi RPM (chociaż może uda Ci się je osiągnąć). Wiadomo może później do Ciebie będą się zgłaszać firmy o reklamę w treści lub chcące kupić zwykłą reklamę bannerową, co pozwoli na jeszcze większe zarobki. Tylko musisz pamiętać, że bez własnej pracy portal nie będzie przynosił zysków, liczy się wytrwałość


RE: Wasze doświadczenia z Adsense - domin_dz - 01-01-2016 18:39

Ja na stronie promującej szybkie pożyczki, przy dwustu tysiącach odsłon miesięcznie, zarabiam średnio 3500 złotych. Oczywiście ta tematyka jest dobrze opłacana, średnie CPC to 5 PLN, CTR mam na poziomie 0,32%.


RE: Wasze doświadczenia z Adsense - domin_dz - 01-01-2016 22:45

(01-01-2016 12:42)Laken napisał(a):  RPM na poziomie 1,5-2zł to potrzebujesz 2-2,5mln wyświetleń strony miesięcznie.

Takie a nawet większe RPM osiągałem na śmieciowych reklamach PopAds.net . Jeżeli strona będzie zawierała dużo wartościowej treści to spokojnie można osiągnąć 0,70 - 2 PLN za kliknięcie.


Odp: Wasze doświadczenia z Adsense - Quantum - 02-01-2016 11:18

Panowie dziękuje za odpowiedź. Wink

Zatem będę coś działał w tym temacie, może dobiję do tej najnizszej krajowej. Wink


RE: Wasze doświadczenia z Adsense - radek0389 - 02-01-2016 19:43

Adsense ma w pewnym stopniu monopol na reklamę kontekstową, reszta ma gorsze stawki, stąd dziwne zachowania. Czytałem wiele wątków, gdzie autorzy skarżyli się na blokadę kont, mimo działania zgodnego z regulaminem. Ale czy tak naprawdę było, to trzeba sprawdzić w praktyceSmile. Ja swoje konto adsense straciłem, gdy mając wrzucone kody na stronę, potrzebowałem trochę podbić oglądalność (wejścia z surfów), przeoczyłem że są na stronie banery adsense i poszło jako generowanie sztucznego ruchu.