Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ (/Temat-Paypal-a-urzad-skarbowy-tak-wiem-temat-walkowany-126467)

Strony: 1 2


Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - miki2004 - 30-12-2015 21:15

Witam,
Otóż co jakiś czas będę dostawał pieniadze na paypal zza granicy.
Chciałem się zapytać jak jest z urzedem skarbowym oraz podatkiem jeżeli ja tych pieniędzy nie przelewam na konto bankowe, tylko będą zostawiał na paypal?

Z góry dzięki za odpowiedź Lol


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - piotrekprorok - 30-12-2015 21:16

Nie ma znaczenia, że nie przelewasz ich na konto bankowe. Dostajesz je na konto Paypal więc powinieneś je rozliczyć.


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - espolecznosc - 30-12-2015 21:21

(30-12-2015 21:16)piotrekprorok napisał(a):  Nie ma znaczenia, że nie przelewasz ich na konto bankowe. Dostajesz je na konto Paypal więc powinieneś je rozliczyć.

Ciekawe, niech mi urząd udowodni że pieniądze trzymam na paypalu, Powiem tak ja już 3 rok mam kasę na paypalu i ani razu tego nie zgłaszałem do urzędu skarbowego i nic się nie stało i nic się nie dzieje.


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - piotrekprorok - 30-12-2015 21:24

(30-12-2015 21:21)espolecznosc napisał(a):  
(30-12-2015 21:16)piotrekprorok napisał(a):  Nie ma znaczenia, że nie przelewasz ich na konto bankowe. Dostajesz je na konto Paypal więc powinieneś je rozliczyć.

Ciekawe, niech mi urząd udowodni że pieniądze trzymam na paypalu, Powiem tak ja już 3 rok mam kasę na paypalu i ani razu tego nie zgłaszałem do urzędu skarbowego i nic się nie stało i nic się nie dzieje.

No to powodzenia w przyszłości Smile Jednemu się uda przetrzymać bez problemu, innemu nie. Co nie zmienia faktu, że POWINNO SIĘ to rozliczyć Smile


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - Assasinoo - 30-12-2015 21:28

Pamiętajcie o 2 rzeczach.

1. Z każdej złotówki macie obowiązek się rozliczyć!
2. Urząd Skarbowy ma 5 lat na dobranie się wam do tyłka, więc pisanie, że już 3 lata i się nie odzywają o niczym nie świadczy, bo mogą jeszcze się odezwać Smile


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - radek0389 - 30-12-2015 21:28

Pytanie wskazywało chęć dowiedzenia się, czy należy płacić podatek z zarobków otrzymywanych na PP. Oczywiście trzeba, dlatego odpowiedź była prawidłowa. Ukrywanie środków i uchylanie od opodatkowania, a możliwości US do sprawdzenia naszego konta PP, to druga sprawa.


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - espolecznosc - 30-12-2015 21:34

A po drugie Polski Urząd Skarbowy mam w dupie, ponieważ mam firmę zarejestrowaną w Belize.


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - miki2004 - 30-12-2015 21:49

Jeszcze dochodzi do tego - jak US i prawo regulują paypal w tym wypadku?
Bo idąc tym tokiem myślenia to zakładając, że ktoś co miesiąc przelewa na moje konto xbox live po 1000zł to też musiałbym się z tego rozliczać, w końcu piniondz to pioniondz pokerface


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - twardy - 30-12-2015 21:58

Podobno w urzedzie takie szuje, ze dostajac donos czekaja te niecale 5 lat zeby jak najwieksza kare naliczyc Big Grin

Tak jak powiedzieli poprzednicy wedlug prawa powinienes sie rozliczyc, czy to zrobisz i czy jest ci ktos w stanie cos udowodnic to inna sprawa.


RE: Paypal, a urzad skarbowy - tak wiem, temat wałkowany/ - miki2004 - 30-12-2015 22:45

Z tego co przeczytałem to paypal nie jest firmą zarejstrowaną w Polsce tak więc nie ma tutaj kapitału zakładowego. Wiec w jaki sposób nasz polski us mógłby skontrolować zagraniczną firmę?
To tak samo jakby nasz urząd skarbowy chciał skontrolować "Sklep u Maćka" zarejstrowany dajmy na to w hiszpanii.