Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon (/Temat-Uwazaj-na-oszustow-z-Czadu-Mozesz-zaplacic-duzy-rachunek-za-telefon-125550)

Strony: 1 2


Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - morenox - 13-12-2015 12:55

Naciągacze najczęściej dzwonią z Czadu (kierunkowy 235), Wybrzeża Kości Słoniowej (225) lub Demokratycznej Republiki Konga (243). Pierwsze dwie cyfry numerów telefonów przypominają prefiksy polskich miast, m.in. Warszawy i Płocka. Po bardzo krótkim sygnale rozłączają się – nie chodzi o to, żeby abonent odebrał, ale żeby później oddzwonił i zapłacił za rozmowę.

Z komentarzy zamieszczonych przez poszkodowanych w internecie wynika, że oszuści zazwyczaj dzwonią w środku nocy lub nad ranem. Potwierdza to Urząd Komunikacji Elektronicznej. – Takie połączenia przychodzą często w godzinach wieczornych i w nocy, co jest celowym działaniem, aby skłonić użytkownika do oddzwonienia – czytamy w ostrzegawczym komunikacie UKE.

Ja polecam pobrać sobie "CM security" na Smartfona mi wykrywa czy to scam czy nie
gdy nr dzwoni pisze "sales/ads" i że zgłoszony przez użytkowników
Link do google play Big Grin


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - Makao - 13-12-2015 13:12

Ja zaś miałem telefon z Libanu, bardzo możliwa podobna sztuczka Wink


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - Guacamoled - 13-12-2015 13:15

Ale tak z ciekawości co oni z tego mają?


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - aero2 - 13-12-2015 13:21

@[Guacamoled]
Pieniądze od sieci za leada Pay Per Call.


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - Kickster - 13-12-2015 13:22

Nowa nisza Jerk


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - twardy - 13-12-2015 13:32

Stara dobra zasada... nigdy nie oddwaniaj, jak ktos cos chce to zadzwoni jeszcze raz Wink


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - morenox - 13-12-2015 14:18

Nie raz robią tak że jak oddzwonisz to nie rozłączysz dopóki hajs sie na koncie nie skończy Big Grin
Najgorzej mają Ci to posiadają abonament Tongue


Odp: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - Sahya - 13-12-2015 15:22

Do mnie ostatnio dzwonił numer bodajże początek 884 i oddzwonilem i na początku głos zaczął mówić: przepraszamy w tym momencie nie możemy rozmawiać bla bla bla i się rozlaczylem Smile

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - lukaswu - 13-12-2015 15:47

Temat już był, ale... ostatnio do mnie dzwonili z początkiem 535 wygląda jak polski, a to z Kuby. Ktoś dzwoni i jakby wołał pomocy i się rozłącza Big Grin Wpisałem ten nr i jest już znany w PL, z tego co piszą polega to na tym, że jak się oddzwoni to leci nagranie, że niby łączy a jesteśmy juz połączeni lub na odwrót, że nas rozłączyło a nie jesteśmy rozłączeni. http://www.fakt.pl/wydarzenia/telefoniczni-oszusci-oszustwo-na-oddzwanianie,artykuly,537258.html


RE: Uważaj na oszustów z Czadu. Możesz zapłacić duży rachunek za telefon - MilanFan - 13-12-2015 15:59

Polacy na emigracji? Jerk