Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP (/Temat-Jedziesz-na-wakacje-pociagiem-a-w-wagonie-twoj-samochod-Nowy-pomysl-PKP-125522)



Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - MaLiN - 12-12-2015 16:40

Już nie tyko "TIRy na tory" ale i przewóz samochodów osobowych z pasażerami na długich dystansach. Takie plany ma nowy szef PKP.

Bogusław Kowalski powiedział, że, na poziomie rządowym można podjąć dyskusję o stawkach dostępu do infrastruktury. Chodzi o to, by rozwój kolei jako bezpiecznego i przyjaznego środowisku środka transportu nie był tylko pustym hasłem. Przedmiotem analiz stanie się więc nie tylko stary pomysł „TIR-y na tory”, ale również wakacyjne długodystansowe przewozy podróżnych z samochodami osobowymi.

źródło


RE: statystyki Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - Madroxx - 12-12-2015 17:06

"długodystansowe przewozy" - ciekawe jak daleko bo nad bo chyba nie nad Polskie morze Tongue


RE: statystyki Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - MaLiN - 12-12-2015 17:08

Z tego co pisali to już za czasów PRLu było coś z Katowic do Świnoujścia.


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - Madroxx - 12-12-2015 17:23

Z aktualnymi cenami nie bardzo by się opłacało.

Ode mnie (Żywiec) nad morze bilet to ~80zł + do tego "bilet" dla auta.

Koszt paliwa powiedzmy na 4 osoby to jakieś 50zł


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - Kickster - 12-12-2015 17:27

niech obniżą ceny autostrad, tzn zaraz po tym jak je zbudują Jerk i nie trzeba będzie się cofać w rozwoju z transportem auta, auto służy do transportu impreza

Rozumiem jakąś furę na glebie żeby się nad morzem powozić, a nie chce się jej dobijać przez pół Polski, ale nie wiem komu by się chciało męczyć jazdą pociągiem tylko dla takiej "frajdy"


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - MaLiN - 12-12-2015 17:56

Problem byłby już z samą infrastrukturą kolejową, bo jakoś trzeba załadować samochody, a ramp przy stacjach pasażerskich jest mało. W dodatku czas przejazdu pociągiem, a samochodem w naszych realiach jest zbliżony.


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - twardy - 12-12-2015 18:14

A nowe pociagi z czystymi kiblami juz sa? Ludzie na swieta i po swietach jezdza jak ludzie a nie jak bydlo w 10 przy kiblu? Internet wifi tez dali? JESLI TAK TO OK. Niezle poje.. tam pracuja.


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - lukaswu - 12-12-2015 18:23

Jakby to była trasa Niemcy - Polska to ktoś by się skusił


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - mateusz307 - 12-12-2015 18:47

(12-12-2015 17:23)Madroxx napisał(a):  Z aktualnymi cenami nie bardzo by się opłacało.

Ode mnie (Żywiec) nad morze bilet to ~80zł + do tego "bilet" dla auta.

Koszt paliwa powiedzmy na 4 osoby to jakieś 50zł

Coś chyba pomyliłeś, z Żywca jest 700 km, więc wychodziłoby 7 zł na 100 km (1,6 litra benzyny albo z 3 litry gazu) ^^


RE: Jedziesz na wakacje pociągiem, a w wagonie twój samochód. Nowy pomysł PKP - Madroxx - 12-12-2015 23:15

(12-12-2015 18:47)mateusz307 napisał(a):  
(12-12-2015 17:23)Madroxx napisał(a):  Z aktualnymi cenami nie bardzo by się opłacało.

Ode mnie (Żywiec) nad morze bilet to ~80zł + do tego "bilet" dla auta.

Koszt paliwa powiedzmy na 4 osoby to jakieś 50zł

Coś chyba pomyliłeś, z Żywca jest 700 km, więc wychodziłoby 7 zł na 100 km (1,6 litra benzyny albo z 3 litry gazu) ^^

Liczyłem 650km - 50zł na GŁOWĘ - czyli łącznie jakieś 200zł w jedną stronę.