Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)



RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Armin Van Buuren - 16-12-2015 12:51

za sprzedaż podróbek można iść siedzieć więc nie radze Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - kondekon12 - 16-12-2015 13:33

(16-12-2015 12:51)Armin Van Buuren napisał(a):  za sprzedaż podróbek można iść siedzieć więc nie radze Smile

Zależy co mamy na myśli przez 'podróbkę'.
Ogólnie zakazane jest sprowadzanie podróbek. Mój znajomy bawił sie w sprzedaż butów, zamówił ileś tam par butów Nike (chińskie podróbki po taniości) celnicy zniszczyli mu je od razu Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - kazik0o - 16-12-2015 15:30

tak tylko napisałem podróbka moze byc imitacja albo jeszcze cos Lol Chodziło mi czy cos co np wyglądem podobne jest do jakiegos markowego


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - ScroX - 16-12-2015 20:13

Tu raczej wykrywalne będę tylko takie oczywiste podróbki , takie jak Nike, Adidas.. inne mniej popularne rzeczy po prostu przechodzą przez niewiedzę celników.Chociaż różnie to bywa.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 16-12-2015 21:28

Absolutnie się wystrzegać, celnicy mają w dupie i przepuszczają zapłacicie cło, pojawi się na allegro i od razu macie wjazd na chatę z nakazem przeszukania, a to jest bardzo złe i dodam ze bardzo częste. Jak konkurencja podkabluje to od razu są Smile

Disney, hello kitty, minionki, avengers, itp wszystko zakazane.

Co do pytania to zamówiłem takich jak na allegro nie ma Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - barto - 16-12-2015 22:12

Świetny dziennik. Mam kilka pytań możliwe że oczywistych lub głupich, natomiast nie dających mi spokoju.

Jak działasz w sprawie gwarancji? W przypadku oddania produktu przez kupującego, wysyłasz przedmiot do Chin?

Pisałeś o tym aby wystrzegać się podróbek, jak odróżniasz przedmioty objęte prawami autorskimi i patentami oraz oryginały od podróbek? Da się to sprawdzić zanim dokonasz zamówienia u jakiegoś hurtownika w Chinach?

Prowadzisz firmę zarejestrowaną jako DG czy spółkę?


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - twardy - 16-12-2015 22:14

(16-12-2015 22:12)barto napisał(a):  Świetny dziennik. Mam kilka pytań możliwe że oczywistych lub głupich, natomiast nie dających mi spokoju.

Jak działasz w sprawie gwarancji? W przypadku oddania produktu przez kupującego, wysyłasz przedmiot do Chin?

Pisałeś o tym aby wystrzegać się podróbek, jak odróżniasz przedmioty objęte prawami autorskimi i patentami oraz oryginały od podróbek? Da się to sprawdzić zanim dokonasz zamówienia u jakiegoś hurtownika w Chinach?

Prowadzisz firmę zarejestrowaną jako DG czy spółkę?

Przeczytales w ogole pierwszy post co tam op sprzedaje? Gwarancje? Na breloczek za 2 dychy? Co tam ma sie popsuc? Big Grin


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - ScroX - 16-12-2015 22:20

(16-12-2015 22:14)twardy napisał(a):  
(16-12-2015 22:12)barto napisał(a):  Świetny dziennik. Mam kilka pytań możliwe że oczywistych lub głupich, natomiast nie dających mi spokoju.

Jak działasz w sprawie gwarancji? W przypadku oddania produktu przez kupującego, wysyłasz przedmiot do Chin?

Pisałeś o tym aby wystrzegać się podróbek, jak odróżniasz przedmioty objęte prawami autorskimi i patentami oraz oryginały od podróbek? Da się to sprawdzić zanim dokonasz zamówienia u jakiegoś hurtownika w Chinach?

Prowadzisz firmę zarejestrowaną jako DG czy spółkę?

Przeczytales w ogole pierwszy post co tam op sprzedaje? Gwarancje? Na breloczek za 2 dychy? Co tam ma sie popsuc? Big Grin

Ale na zegarki już owszem.. czasem ludzie sobie życzą możliwości zwrotu lub gwarancji


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 16-12-2015 22:22

Nie udzielam gwarancji na nic co sprzedaję, jeśli towar Ci nie odpowiada masz 14dni na zwrot. Zwracasz i nie ma problemu, jeśli w ciągu 14 dni nie zwróciłeś towar jest Twój. W kiosku też nie dostajesz gwarancji, na zegarki, zabawki itp.

Tak mam DG. Jak znajdę drugiego siebie to mogę pomyśleć o spółce Smile

Nie może być żadnych znaków firmowych, żadnych nazw, rozpoznawalnych znaków itp. Wszystko firma krzak albo bez firmy takie najlepsze, miałem ostatnio wezwanie do Urzędu Celnego to zagadałem czy w razie czego mogę napisać maila z weryfikacją, gość odpisuje mimo tego że dał mi mandat Big Grin


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - barto - 16-12-2015 22:35

(16-12-2015 22:14)twardy napisał(a):  
(16-12-2015 22:12)barto napisał(a):  Świetny dziennik. Mam kilka pytań możliwe że oczywistych lub głupich, natomiast nie dających mi spokoju.

Jak działasz w sprawie gwarancji? W przypadku oddania produktu przez kupującego, wysyłasz przedmiot do Chin?

Pisałeś o tym aby wystrzegać się podróbek, jak odróżniasz przedmioty objęte prawami autorskimi i patentami oraz oryginały od podróbek? Da się to sprawdzić zanim dokonasz zamówienia u jakiegoś hurtownika w Chinach?

Prowadzisz firmę zarejestrowaną jako DG czy spółkę?

Przeczytales w ogole pierwszy post co tam op sprzedaje? Gwarancje? Na breloczek za 2 dychy? Co tam ma sie popsuc? Big Grin

To prawda, breloczek nie potrzebuje gwarancji. Natomiast z tego co czytałem autor nie ogranicza się do sprzedaży breloczków Smile ale dzięki za zwrócenie uwagi, nie doprecyzowałem pytania. Chodziło mi o zegarki i towar tego typu.

(16-12-2015 22:22)zuhsm.pl napisał(a):  Nie udzielam gwarancji na nic co sprzedaję, jeśli towar Ci nie odpowiada masz 14dni na zwrot. Zwracasz i nie ma problemu, jeśli w ciągu 14 dni nie zwróciłeś towar jest Twój. W kiosku też nie dostajesz gwarancji, na zegarki, zabawki itp.

Tak mam DG. Jak znajdę drugiego siebie to mogę pomyśleć o spółce Smile

Nie może być żadnych znaków firmowych, żadnych nazw, rozpoznawalnych znaków itp. Wszystko firma krzak albo bez firmy takie najlepsze, miałem ostatnio wezwanie do Urzędu Celnego to zagadałem czy w razie czego mogę napisać maila z weryfikacją, gość odpisuje mimo tego że dał mi mandat Big Grin

Dzięki wielkie za informacje. Dajesz bardzo duża wartość na tym forum.
A w kwestii spółki, możesz stworzyć jednoosobową spółkę zoo , trzeba tylko przeliczyć opodatkowanie czy Ci się to opłaca. Niestety nie powiem Ci więcej na ten temat ponieważ nie zgłębiałem się w to.