Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)



RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - fato - 09-12-2015 19:17

nie szkoda Tobie kasy na prowizje allegro? może lepiej sprzedawać przez FB, albo sklep założyć i zmieniać tylko produkty...


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 09-12-2015 19:47

Myślę o sklepie, jednak płatności internetowe też pobierają prowizję, boję się też trochę o zaufanie kupujących, wiadomo bezpieczniej zawsze kupić na allegro.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - netes13 - 09-12-2015 19:58

Jak wygląda sprawa z podatkami? I czy od samego początku potrzebna jest działalność gospodarcza czy najpierw może się obyć bez?


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - PanPrezes - 09-12-2015 20:11

Niestety konieczne jest posiadanie działalności gospodarczej przy takiej sprzedaży, jeśli nastawiamy się na duże ilości.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Damkofr - 09-12-2015 20:52

(09-12-2015 19:17)fato napisał(a):  nie szkoda Tobie kasy na prowizje allegro? może lepiej sprzedawać przez FB, albo sklep założyć i zmieniać tylko produkty...

Sprzedawanie na FB to słaby bo większość woli zapłacić 10-20% drożej i mieć pewność. Co do sklepu tp moim zdaniem dobry pomysł. Sklepy internetową w większości są dobrze przyjmowane przez ludzi. A jest napewno sporo trików psychologicznych żeby zaufanie wzbudzić na stronie.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - chacku - 09-12-2015 22:40

Dziennik wartościowy jak cholera! Aż chce się czytać wpisy i komentarze. Powodzenia zycze i spróbuj założyć sklep. Zaufanie przyjdzie po woli samo!


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - kutamir - 09-12-2015 23:23

Z mojego doświadczenia wynika, że sklep internetowy jest fajny ale przy większej ilości towarów troszkę. Sklep z jednym czy dwoma produktami wypada tak średnio - w zależności co sprzedajemy fajnie jest mieć też pod to layout - jak raz sprzedajemy to raz to to trzeba już mieć coś uniwersalnego - na allegro każdy szablon aukcji może być inny. Do tego sporo dodatkowych opłat typu certyfikat SSL, serwer, domena, sam sklep jeśli nie dedykowany to jakieś gotowe rozwiązanie (zazwyczaj z jakimś abonamentem miesięcznym przy wsparciu technicznym z zewnątrz typu redcart, shopper itp.), zlecenie napisania regulaminu bo są kancelarie, które wyszkoliły się w pozywaniu za błędy w regulaminach, prowizje dla jakiś organizacji płatniczych typu dotpay + sporo jakiś pierdółek o których nie myślimy przy wystawianiu aukcji na allegro łącznie z pozycjonowaniem i reklamą gdzie allegro robi to za nas szeroko w necie itp. Zgadzam się, że allegro ma dość złodziejskie prowizje (u mnie w sklepie allegro od produktu za 129zł - 9,74zł prowizji + opłata za wystawienie + promowanie aukcji - koszt zakupu, vat i zostaje troszkę marży Undecided ) ale przy sprzedaży produktów raz na jakiś czas i za każdym razem z innego gatunku myślę, że jest to rozsądne rozwiązanieSmile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - bartheez - 09-12-2015 23:39

Bardzo fajny dziennik.

Tak z ciekawości ile ci zajmuje pakowanie/wysyłka towarów? bo trochę tych zamówień masz Smile

Napisz mi na PW, czy potrzebujesz jakiś produktów z elektroniki (powerbanki itd) bo mogę załatwić za ceny jak z alliexpress ale dostaniesz towar z Polski, zaoszczędzisz czas i pieniądze za kuriera oraz podatek celny.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 09-12-2015 23:43

Tak opisuję same sukcesy, opowiem Wam o czymś czego nie kupiłem, a myślę że byłoby ciekawe gdyby ktoś wiedział jak to sprzedać.

Czapka na zimę.

[Obrazek: HTB1z_Ax_IIp_XXXXb_Ra_XXXq6x_XFXXXh.jpg]

[Obrazek: HTB1_TQJLIp_XXXXXma_XXXq6x_XFXXXu.jpg]

Dogadywałem się już z chinolem, ale jednak nie zakupiłem.

Koszt przy 500szt - 25zł
Koszt przy 1000szt - 24zł

Pewnie bym jeszcze 1zł uciął, oczywiście to już oclone owatowane i pod drzwiami. Jak ktoś wie jak to sprzedać i zarobić to PW Smile

W elektronikę się absolutnie nie mieszam Smile

Pakuję dość szybko.

Nadawca - pieczątka
List przewozowy - wydrukowany w menadżerze
Etykiety - na papierze samoprzylepnym w menadżerze
Wszystko do wora podrzucam na pocztę rano i po południu jadę po listy przewozowe i płacę Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - fato - 10-12-2015 00:19

osobiście nie kupiłabym facetowi takiej czapki ale nisza jest

nie bede pisała PW uderzyłabym najpierw na jakieś fora ,grupy "grupy odtwórstwa historycznego, bractwa rycerskie " Idea

(09-12-2015 23:43)zuhsm.pl napisał(a):  Tak opisuję same sukcesy, opowiem Wam o czymś czego nie kupiłem, a myślę że byłoby ciekawe gdyby ktoś wiedział jak to sprzedać.

Czapka na zimę.

[Obrazek: HTB1z_Ax_IIp_XXXXb_Ra_XXXq6x_XFXXXh.jpg]

[Obrazek: HTB1_TQJLIp_XXXXXma_XXXq6x_XFXXXu.jpg]

Dogadywałem się już z chinolem, ale jednak nie zakupiłem.

Koszt przy 500szt - 25zł
Koszt przy 1000szt - 24zł

Pewnie bym jeszcze 1zł uciął, oczywiście to już oclone owatowane i pod drzwiami. Jak ktoś wie jak to sprzedać i zarobić to PW Smile

W elektronikę się absolutnie nie mieszam Smile

Pakuję dość szybko.

Nadawca - pieczątka
List przewozowy - wydrukowany w menadżerze
Etykiety - na papierze samoprzylepnym w menadżerze
Wszystko do wora podrzucam na pocztę rano i po południu jadę po listy przewozowe i płacę Smile