Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - gege17 - 31-01-2016 18:39

Nie,nie musisz podpisywac umowy z DHL. Jedynie zgodę na to by oni mogli przeprowadzić cło itp.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 03-02-2016 22:50

Witajcie, zaniedbałem troszkę dziennik, ale już wracam, jeszcze będziecie mieli mnie dość.
Celu nie osiągnąłem, więc dziennik zamiast motywować to zadziałał odwrotnie.
Na wiadomości jeszcze nie odpisałem, ale zrobię to.

Na breloczki jest jakieś mega szaleństwo, pakuje jak oszalały 1240sztuk już sprzedałem, wczoraj zleciłem wypłatę na konto i dziś coś mi do głowy strzeliło i kupiłem sobie iPhone 6, zawsze chciałem zobaczyć jak to działa i dziś wszedłem do sklepu i wyszedłem z telefonem. Najgorsze jest to że mam Galaxy S4 i ląduje w szafie, bo nie uznaję sprzedaży używanych telefonów. No ale morał z tego taki że z 1000 breloczków można przeżyć dobrze 2-3 miesiące i sobie jeszcze iphona zakupić Smile

Robię porządki w firmie, sprzedałem serwis, wszystko układam sobie ładnie pod import i sprzedaż allegro.

Udało mi się złapać super kontakt z sklepem internetowym, mają prawie 1000 produktów i chcą moje też sprzedawać, już jeden deal zrobiliśmy.

Zegarków na razie sprzedałem coś ok 70, wtopiłem troszkę.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Ratchet - 04-02-2016 12:24

Reklamowałeś breloczki ostatnio, czy bez reklamy tak schodzą?


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - mixelektronix - 04-02-2016 12:33

Z tego co widzę na fb i na stronach to reklamuje cały czas.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - xaxaxa - 04-02-2016 12:37

Chinczyki maja atrakcyjne ceny ale jezeli doliczysz do tego wszystkie podatki to wychodzisz na zero chyba ze własnie robisz przebitke 1000%


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Czaq - 04-02-2016 13:02

Gdyby wychodził na zero raczej nie by nie chciało mu się wysłać 1000+ pączek z brelokami Lol


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 04-02-2016 13:23

Reklamuję, ale tak na spokojnie, wydaję 30zł na reklamę dziennie, sprzedam 4 breloczki i reklama się zwraca Smile

W sprawie wysyłania paczek, to właśnie pakuję 80 breloczków. Mam już system, tak średnio pakuję 1 paczka - 1 minuta.

Przybijam pieczątkę jako nadawca, naklejam znaczek(mam wcześniej kupione), przyklejam nakleję PRIORYTET, naklejam adres odbiorcy, w rogu koperty piszę numerek, nabijam paragon i wrzucam do koperty.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - CANNON - 06-02-2016 18:48

zuhsm.pl
Dałbyś radę odnieść się do wiadomości z linku - http://www.alizakupy.pl/koniec-aliexpress-polska/
Będzie to miało jakiś wpływ na Twój biznesplan ?


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - pahamakaa - 06-02-2016 21:17

prawo polskie obowiązuje w polsce. chińczyków nie obchodzi jakiś tam nasz podatek, tak samo jak nie obchodzi ich nasze cło+vat naliczane podczas odprawy celnej. jeżeli to wejdzie w życie - wszystko będzie płacił odbiorca, przynajmniej tak to widzę. US nie ma jak zmusić skośnookiego do płacenia rządowego wymysłu. pomyślmy: jakbyś dostał list prosto z chin, w którym byłoby wezwanie do zapłaty podatku, co byś zrobił ? beka
EDIT:
poza tym to ma być ponoć podatek od handlu detalicznego, gdzie kupujący to osoba fizyczna. zuhsm sprowadza towar (prawdopodobnie) jako firma, i w ilości hurtowej, w celach handlowych, więc opodatkowaniu nie podlega Tongue a tutaj fragment ustawy:
Art. 5. 1. Opodatkowaniu podatkiem od handlu detalicznego, zwanym dalej „podatkiem”, podlega odpłatna dostawa towarów w obiektach handlowych zlokalizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, realizowana na rzecz osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej:
a) nieprowadzących działalności gospodarczej, bez względu na formę zapłaty ceny z tytułu dostawy lub
b) prowadzących działalność gospodarczą, jeśli zapłata ceny przyjmowana jest w gotówce lub realizowana jest przy użyciu kart płatniczych, kart kredytowych lub bonów.

to uderza w firmy mające siedzibę w polsce, a nie w chińczyków


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 07-02-2016 17:20

Nie czytam takich rzeczy dopóki nie będę widział tego na oficjalnej stronie jakiegoś urzędu. Jak już wiem że się pojawiło albo pojawi na 100% to natychmiast ślę do księgowego, a on tam z brygadą już mi to wszystko tłumaczy i liczy na chłopski rozum.

Opłacam cło oraz vat, do każdego zakupionego u mnie towaru wystawiam paragon. Wiem że sporo tracę taką uczciwością, ale nie martwię się niczym, jeśli mają wejść dodatkowe podatki będę się do nich dostosowywał, zbadam rynek, zobaczę jak radzi sobie konkurencja i coś wymyślę Smile

Dzisiaj szaleństwo właśnie siadam do pakowania breloczków, zamiast wypić sobie piwko w spokoju, będę pakował do nocy, do zapakowania mam ponad 100 samych breloczków, + 30 przesyłek z innego allegro. Źle ostatnio policzyłem z tym pakowaniem zamiast minuty breloczki pakuje 1,5 minuty, a z tego drugiego allegro jeszcze dłużej, bo są wzory do wyboru i różne przesyłki.