Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 17-01-2016 20:53

Na PW odpowiem już lada dzień.
Szczerze powiem że nie wiem nic na tema podwyżek, muszę nadgonić, poczytam i zadzwonię do Urzędu, zobaczymy co tam powiedzą.
Dzięki za opinię w sprawie poprawienia wyglądu aukcji. Korzystam z menadżera sprzedaży i zawsze wysyłam informację "Dziękuję za wpłatę, towar w przygotowaniu do wysyłki" i "Wysyłka została już wysłana"
W sprawie ilości sztuk, to oczywiście nie mam tyle na stanie Smile Jak będzie konieczność to domówię towar.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Workis - 18-01-2016 01:14

Uczac sie do egzaminu trafilem na Twoj temat. Wink
Mialem oczywiscie go zostawic w spokoju - no, i w sumie przeczytalem caly.
Nasuwa sie ode mnie pare pytan, moze akurat odpowiesz:
  • w wypadku zegarków - jeśli dobrze kojarze, sprowadziłeś 1000, a na allegro jest wystawione 10.000. Dlaczego tak? Wink
  • Rozliczasz się samemu, czy wywalasz wszystkie kwity do zewnętrznej firmy zajmującej się ksiegowościa i tyle? Jesli to drugie to mozna wiedziec jakiej (czy jakis wiekszy internetowy serwis, czy u "Pani Basia, księgowa" itd. Wink )
  • IMO rozpowszechnianie "niszy" o breloczkach przed walentynkami nie najlepszy pomysl, cakiem fajna pierdółka, która bardzo ładnie schodzi. Niepotrzebnie sobie w takim miejscu konkurencje robić
  • Co do nieuczciwego zagrania osoby, ktora kupila 330 sztuk - Allegro walczy ze sprzedawcami, a klient (rowniez i perfidny klient oszust) to świeta krowa. Zakladaj sklep internetowy czym predzej - nie mowie, zebys rezygnowal z allegro, ale kazda sprzedana sztuka produktu we wlasnym sklepie to bonus dla Ciebie i kop w dupe allegro. A nie ma co ukrywac - allegro od pewnego czasu zasluguje na bardzo mocnego kopa.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia zycze Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - pahamakaa - 18-01-2016 12:48

allegro zasługuje na kopa - racja, ale jednak to najpopularniejszy serwis, i znaczna większość osób, które chcą coś zakupić w internecie wchodzi właśnie na allegro. jednak prowizje od wystawienia aukcji i od sprzedaży są ogromne przy takich sprzedażach Angry


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - kazik0o - 29-01-2016 23:46

Ile zainwestowałeś w reklame? Big Grin

[Obrazek: aaaaaaa.jpg]


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - SurpriseYT - 30-01-2016 00:35

Na sadolu kosztuje 20zł doba.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - gege17 - 30-01-2016 20:00

Mksiak, jeśli kupisz u chińczyka np. na kwotę 200 dolarów to przesyłkę masz gratis,ale to zależy od chińczyka bo czasem chce np. minimum 250 dolarów lub 300.
Ale to nie do końca jest darmowe bo mi chińczyk powiedział,że mieszkam na odludziu Big Grin i musze dopłacić 30 dolarów bo mu tak kurier powiedział.
Jeśli bierzesz darmową przesyłkę (przy małych ilościach lub po prostu tak chcesz) to ta przesyłka idzie jakieś 21 dni do 60 dni statkiem. Jak chcesz szybciej to DHL 3-7 dni nawet 80 dolarów,ale ja widziałem u innego dostawcy za 30 dolarów.
Jak kupisz np. na 200 dolarów to też jest kupon na 10 dolarów itp. (tu wszystko zależy od sprzedawcy)
To, że darmowa wysyłka nie oznacza,że nie zapłacisz. Dlaczego? Cło które w sumie jest groszową sprawą, ale zdzierstwo jest tutaj VAT zaj..any. Kupiłem towar na 250 dolarów co daje nam 1000zł,a vatu w raz z kosztami wszystkimi to 422zł (dostałem darmową wysyłkę DHL,ale i tak musiałem wszystko opłacić). Teraz spróbował bym z darmową wysyłką nie jako gratis tylko po prostu darmową na którą się dłużej czeka.
Jak wygląda sprawa z DHL-em? Dzwonią do Ciebie, że jutro będzie przesyłka dla Ciebie w Warszawie i na e-maila oni ci wysyłają umowę. Ty to drukujesz wypełniasz i np. robisz zdjęcie tej umowy wypisaną + zdjęcie dowodu i im wysyłasz,albo po prostu listem wysyłasz wszystko wraz z dowodem. Ja zrobiłem opcję pierwszą, ale za drugim razem będzie trzeba chyba wysłać już dowód (mam zamiar napisać do nich własnie z tym zapytaniem jak to dalej będzie)
Kupowałem,zamawialem wszystko w ciemno i jak zadzwonili do mnie od DHL to się przestraszyłem tego wszystkiego bo kazali mi to tłumaczyć,ale okazało się,że wystarczy bym napisał co to jest,do czego służy i z jakiego materiału Big Grin Czyli ogólnie jeszcze takie dane będziesz musiał wysłać im na e-maila.
Oczywiście możesz powiedzieć chińczykowi żeby Ci podał wartość wysyłki np. o połowę mniejszą niż jest na prawdę to wtedy mniejsze cło i vat.
Kapitału możesz nawet 4zł zależy ile chcesz Big Grin
By mieć jeszcze taniej trzeba by było jechać do chin i się dogadać bo inaczej gadają na miejscu,a inaczej tutaj.
Polecam AIP gdzie płacisz 300zł miesięcznie+ księgowość,a jeszcze lepiej podpiąć się pod inną firmę.
Aaaa i jeszcze. Chińczyk zazwyczaj mi odpisywał od 2 w nocy do 6 (zależy) i sobie budzik ustawiałem na tą godzinę by z nim swobodnie pisać e-maile bo inaczej jednego dnia pisał bym jednego maila.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Czaq - 30-01-2016 23:24

Widzę, że autor zapomniał już o prowadzeniu dziennika a szkoda :/ co do Ciebie gege to właśnie Twój post obrazuje, ile trzeba się poswiecic, naglowkowac itp żeby coś porządnego zarobić.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - pahamakaa - 31-01-2016 10:42

gege, rozumiem, że DHL robi za Ciebie całą odprawę celną i dokumentację z tym związaną, ale czy to czasem Ty nie musisz być płatnikiem ? w sytuacji którą opisałeś (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem) wysyłasz pieniądze za wysyłkę chińczykowi przelewem, on opłaca kuriera i po prostu wysyła zamówienie do Ciebie. z tego, co się dowiedziałem u nich, to w takim przypadku odbiorca paczki musi załatwić sam całą dokumentację, mam na myśli SAD
autor dziennika pewnie zajęty pakowaniem breloczków. obserwuję aukcję, już ponad 1 tys sztuk sprzedanych Rolleyes


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - gege17 - 31-01-2016 14:43

Pahamaka, wysyłasz chińczykowi za towar kase plus ew. koszt wysyłki (zależy od chińczyka ja widziałem opcję 30 dolarów) natomiast w Polsce zapłacisz jeszcze od tego VAT+cło+ 18zł kosztów urzędu skarbowego i jeszcze coś tam. Krótko mówiąc sporo zdziera z Ciebie DHL.
Tak DHL robi za ciebie odprawę celna i się tym zajmuje wszystkim dlatego musiałem wysłać dokument potwierdzający,że zgadzam się by to oni mogli zrobić (taka zgoda) plus skan dowodu.
Czaq, to nie do końca ,że trzeba się nagłówkować bo ja w sumie dużo wymieniłem e-maili z chińczykami zanim coś kupiłem i dowiadywałem się tak troszkę,ale od strony prawnej nic nie wiedziałem dlatego się przestraszyłem,że tak zadzwonili i chcą dokumenty itp. Gdybym się dowiedział wszystko co i jak to bym nic nie sprowadził bo bym się bał. Najgorzej czasem to sprzedać towar Wink


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - pahamakaa - 31-01-2016 18:20

czyli żadnej umowy z DHL nie trzeba mieć spisanej ?