Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszukany na 150 zł - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszukany na 150 zł (/Temat-Oszukany-na-150-zl-124777)

Strony: 1 2 3 4


Oszukany na 150 zł - chomik3 - 27-11-2015 17:52

Dzisiaj zostałem wydymany na 150 zł. Przelałem kolesiowi 150 zł i cisza...

Kupiłem apki z PA... tyle, że koleś wysłał mi (po straszeniu go policja) jakieś nowo założone apki, bez PA oczywiście.

Twierdzi że to moja wina, bo nie spytałem (opis że koniecznie muszą być z public-actions miałem w ogłoszeniu gdzie znalazł numer do mnie i w opisie na GG, więc był świadomy co chce kupić). Dodatkowo twierdził, że są warte 100 zł, czym celowo wprowadził mnie w błąd (apki bez PA nie są w końcu nic warte). Na prośbę o zwrot kasy wymigiwał się jedynie twierdząc, że wiedziałem co biorę, że to moja wina, nielegalnie postąpiłem chcąc kupić... Ogólnie dziecinada.

Dzwoniłem do Paypala - od razu miła pani poinformowała mnie, że dane odbiorcy faktycznie są fałszywe. Postara się o zwrot, jednak niczego nie obiecuje.

Z uwagi, że jestem uparty i zawzięty mam już pismo o oszustwie, w poniedziałek pójde to oddać na policję. Jak policja nic nie zrobi to zgłoszę dziada jeszcze do skarbówki - myślę, że przez 5 ostatnich lat na pewno znajdą coś co nie zostało opodatkowane.

Mam pisemko wzięte ze strony policji, ale chciałbym podpytać jeszcze o fałszywe dane w kanale płatności jakim jest Paypal - czy i tutaj gratisowo można dowalić jakiś paragraf? Podawanie fikcyjnych danych w PP jak i podszywanie się pod innego użytkownika forum na pewno jest nielegalne.

Zanim napiszecie "kupujesz by spamować, to też nielegalne" - owszem, ale sam zakup przecież nie jest nielegalny. Kupuje aplikację internetową, a co z nią zrobię to moja sprawa - mogę przecież wykorzystać to do legalnej strony, w żaden sposób kupując apkę nie łamie polskiego prawa.

Jakieś rady jak można tej kanali utrudnić życie?


RE: Oszukany na 150 zł - Artinesse - 27-11-2015 17:58

Zgłoś na policje i niech policja działa, plus oczywiście staraj się o zwrot na paypalu. Nic więcej nie zrobisz. Podaj nick jaki ma na forum, GG, jakieś dane tak aby inni wiedzieli kim jest oszust.


RE: Oszukany na 150 zł - chomik3 - 27-11-2015 18:01

Pisałem już do użytkownika za którego się podał - jest nieświadomy.

Numer GG z którego napisał to 46729158, w katalogu widnieje jako "Normalny"


Zgłosić zgłoszę, pismo już gotowe. W poniedziałek pójdę oddać. Chcę tylko wiedzieć czy mogę dodać jakieś dodatkowe info że posługuje się fałszywymi danymi i podszywa się pod innych oraz ewentualnie pod jaki paragraf to podchodzi.


RE: Oszukany na 150 zł - Pitek236 - 27-11-2015 18:10

Mam go w GG jako "Szatyneczka" sprzedawał tutaj kiedyś virala. Z tego co wiem na konkurencyjnym forum mc ma nick Kazimierz Wielki (tylko tak dziwnie napisany jakimiś innym znakami)


RE: Oszukany na 150 zł - chomik3 - 27-11-2015 18:12

(27-11-2015 18:10)Pitek236 napisał(a):  Mam go w GG jako "Szatyneczka" sprzedawał tutaj kiedyś virala. Z tego co wiem na konkurencyjnym forum mc ma nick Kazimierz Wielki (tylko tak dziwnie napisany jakimiś innym znakami)

Mile widziane dokładne info o nim (login, jaki adres paypal, co sprzedawał - co tylko masz).


RE: Oszukany na 150 zł - Assasinoo - 27-11-2015 18:13

Po przeszukaniu w google jego nr gg wynika, że na make cashu ma nick: кαzιмιєяzωιєℓкι konto z postami i reputacją, a na zarabiam com Instabul ale ma bana i 5 postów. Jeśli miałoby to Ci w czymś pomóc Smile Śmieszne też, że ten Kazimierzwielki w swoim temacie sprzedaży kont edytował wczoraj temat usuwając z niego gg, ale google nie oszuka tak łatwo Tongue


RE: Oszukany na 150 zł - chomik3 - 27-11-2015 18:26

Dane z paypala:
Kazał przelać na [email protected] - po przelaniu widniało, że przelane na: przemo lol [email protected]


RE: Oszukany na 150 zł - imanust - 27-11-2015 19:49

Może tak poproś paypal o numer konta bankowego z którym powiązany był ten użytkownik - nie jestem pewny czy mogą udzielić Ci takiej informacji ale warto spróbować?
Wtedy dojdziesz kto to na pewno Smile


RE: Oszukany na 150 zł - asiorek - 27-11-2015 22:57

A jak kupił prepaid? Wink

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Oszukany na 150 zł - Gremquen - 27-11-2015 23:54

(27-11-2015 19:49)trybun napisał(a):  Może tak poproś paypal o numer konta bankowego z którym powiązany był ten użytkownik - nie jestem pewny czy mogą udzielić Ci takiej informacji ale warto spróbować?
Wtedy dojdziesz kto to na pewno Smile
Jeśli konsultantka z PP powiedziała mu, że dane są fałszywe, to raczej nie powiązał konta z bankiem

Pewnie chciał od razu jakiś zakup przez internet zrobić, ew. z kimś się wymienić.