Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak (/Temat-Rozliczenie-zarobionych-pieniedzy-temat-ogolny-co-i-jak-124346)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - mikolaj90 - 03-02-2016 09:58

Zaczął się nowy rok podatkowy. Żeby ominąć odprowadzanie podatku można wystawić rachunek na jedną osobę i wypłacić na nią do 3000 zl, potem na drugą do 3000? Wtedy zmienić dane na siebie i jak przekrocze 3091 zl to się rozliczyć??


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - twardy - 03-02-2016 11:21

Jesli tamte osoby nie maja zadnego innego dochodu to czemu by nie...


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - szykiryki - 03-02-2016 11:25

Jest to jakas opcja...choc bardzo na sile.
Warunek 1- osoby nie wykaza zadnego innego, dochodu (pracy wakacyjnej itp)
Warunek 2- i tak beda musialy wypelnic zeznanie podatkowe.
Ale jak masz takich ziomkow-korzystaj.
Dowiedz sie tylko u Arka czy z jednego konta mozna wystawiac rachunki na np. 3 inne nazwiska...


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - mikolaj90 - 03-02-2016 12:08

Jeden na ojca - pracuje. Drugi brat - nie pracuje. Trzeci na siebie.


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - twardy - 03-02-2016 12:33

Miales to wytlumaczone na pierwszej stronie, ojciec i tak bedzie musial od tego podatek odprowadzic.


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - mikolaj90 - 03-02-2016 13:02

Ok, wszystko już wiem :-)


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - Wilson - 03-02-2016 18:04

Witajcie jeśli jestem nieletni, a mam konto w banku tzn. pkobp rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy konto pierwsze i mam w zakładce możliwość wykonania przelew do us to mogę to wypłacić na siebie i się z tego rozliczyć? Dodam, że przy zakładaniu konta dostałem tzw. dyspozycję świadczenia pieniężnego, trzeba tam uzupełnić nazwę zakładu pracy, adres zakładu pracy. Pani powiedziała, że to jest potrzebne na przykład gdy chciałbym np. rozpocząć pracę w mcd. Jak się z tego rozliczyć w takim przypadku Panowie i Panie? Na siebie czy ma opiekuna wypłacić? Dodam, że nie zlecałem jeszcze wypłaty i chciałbym to robić na umowie o dzieło. Pozdrawiam


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - mikolaj90 - 10-02-2016 22:36

Wy płacicie duże podatki od zarobionych kwot czy małe? Dzisiaj się okazało, że muszę ładną okrągło sumkę oddać do z.....i z US...

A wystarczyłoby wywalić te wszystkie podatki... Pewien Pan chciał ale lud wybrał oczywiście inaczej.


RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - Jork - 10-02-2016 22:45

Ja płacę ryczałt w wysokości 8,5% a tak bodajże 18 czy 19% jest jak się rozliczasz za okres całoroczny z resztą nie jestem pewien. Za bardzo nie jestem dobry w te klocki Big Grin

Nie rozumiem wgl 2 części twojej wypowiedzi mógłbyś jaśniej ? Smile

Cytat:A wystarczyłoby wywalić te wszystkie podatki... Pewien Pan chciał ale lud wybrał oczywiście inaczej.



RE: Rozliczenie zarobionych pieniędzy - temat ogólny co i jak - mikolaj90 - 10-02-2016 22:56

Chodzi mi o Korwina. Wystarczyłoby wywalić np. podatek dochodowy i inne i nie trzeba by dawać żadnych 500 zł na dziecko bo pieniądze zostałyby w kieszeni ludzi. Co z tego, że odprowadzam w tym kraju wysokie podatki od zarobionej kwoty, idzie to do państwa a jak chodzę prywatnie do lekarza tak chodzę, jak dziury w drogach były tak są. 3091 zł - kwota wolna od podatku. Śmieszna kwota a nie kwota wolna od podatku. Trochę się wkurzyłem, że muszę płacić tak dużą kwotę ale to nie tylko ja.

Jork, ja widzę, że Ty kosisz dużą kasę ale powiedz czy Ciebie nie denerwuje to, że pieniądze którą sam zarobiłeś mogłyby być Twoje a tak musisz oddać państwu.

Ja rozliczam się rocznie jeśli można to tak nazwać. Zarobiona kwota x 0,18% podatek (18%). Jest jakiś większy procent od większej kwoty?