Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie Suby i shorte - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie Suby i shorte (/Temat-Rozliczenie-Suby-i-shorte-124207)

Strony: 1 2


Rozliczenie Suby i shorte - morenox - 16-11-2015 22:27

Zbliża sie koniec roku a ja dalej mam dylemat...
Zarobiłem w necie w tym roku ponad 5,5k i ~40 zł na shorte.
Mam kilka pytań:
1. Czy z shorte musze rozliczyć? (Waluta sie zmienia i sam nie wiem ile wpisać...)
2. Jeśli wpisze wszystko w "Inne Dochody" to czy nikt się nie przyczepi? ( bo sporo osób twierdzi ze trzeba się z dzierżawy pow. reklamowej co miesiąc rozliczać.)
3. Jaki PIT mam wybrać? (Bo wydaje mi sie że 37 ale nie jestem pewny, jestem uczniem i nie pracuje nigdzie)
4. Jeśli się rozliczam wpisują w "Inne Dochody" to czy moge odjąć K.U.P ( koszt uzyskania przychodu) Np. komputer, internet? (Kwota stała 556 zł 02 gr)

Wiem ,że te pytania są bardzo laickie, ale wole być w 100% pewny! Idea


RE: Rozliczenie Suby i shorte - nicooo - 16-11-2015 22:36

http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927 Smile


RE: Rozliczenie Suby i shorte - nitram - 16-11-2015 22:55

nie masz jakieś koleżanki albo rodzice znajomej księgowej ? kazda sprawa jest praktycznie indywidualnie traktowana. Jak nie masz znajomej to idziesz to pierwszej lepszej księgowej prosisz o poradę 50-150 zł zapłacisz i dowiesz się co i jak.
Osobiście to bym olał ~40 zł na shorte jakby tego tylko tyle było, ale ta druga kwota 5k to już trochę jest więc warto rozliczyć i spać spokojnie.


RE: Rozliczenie Suby i shorte - twardy - 16-11-2015 23:05

Zaliczke z tytulu dzierzawy powierzchni reklamowej placisz wtedy kiedy zglosiles to do US (robi sie to w styczniu biezacego roku albo najpozniej miesiac od pierwszego wplywu kasy z tego tytulu) - jesli tego nie zglosiles to mozesz to wpisac w inne dochody, jak Cie wezwa to bedziesz sie musial odpowiednio wytlumaczyc tak czy siak.

Nie mozesz zadnych kosztow odliczyc bo... nie masz dzialanosci gospodarczej. Jako osoba fizyczna bez DG nie ponosisz zadnych kosztow, tak mi kiedys powiedziano na KIPie.

Co do obliczania podstawy opodatkowania w walucie obcej bierzesz kurs NBP z dnia poprzedniego roboczoego w ktorym otrzymales kase.


RE: Rozliczenie Suby i shorte - Kickster - 17-11-2015 00:29

twardy napisał(a):, jak Cie wezwa to bedziesz sie musial odpowiednio wytlumaczyc tak czy siak.

@[twardy] Gdzie wezwą? Wtedy trzeba pokazac jakies faktury itd? Przyjdzie pismo?


RE: Rozliczenie Suby i shorte - morenox - 17-11-2015 06:34

(16-11-2015 22:55)nitram napisał(a):  nie masz jakieś koleżanki albo rodzice znajomej księgowej ?

No właśnie nie mam nikogo w księgowości ;/
A czy bede musial jakos udokumentować dochody w US? Czy tylko wpisuje w inne dochody i tyle?


RE: Rozliczenie Suby i shorte - twardy - 17-11-2015 11:05

(17-11-2015 00:29)Kickster napisał(a):  
twardy napisał(a):, jak Cie wezwa to bedziesz sie musial odpowiednio wytlumaczyc tak czy siak.

@[twardy] Gdzie wezwą? Wtedy trzeba pokazac jakies faktury itd? Przyjdzie pismo?

Do urzedu na kontrole a gdzie. Wyciagi z kont, z paypala. Regulaminy serwisow z ktorych dostawales kase, domeny na ktorych dzialales - jesli chcesz oczywiscie to podciagnac pod dzierzawe powierzchni reklamowej. Zawsze moze byc tak, ze trafisz na jakas niekumata stara babe, ktora o internecie slyszala tyle co nic... i jeszcze sie moga dojebac o brak dzialanosci gospodarczej i takie tam.


RE: Rozliczenie Suby i shorte - szykiryki - 17-11-2015 13:59

Z subów masz w większości przypadków rachunki. Trzymaj co najmniej 5 lat, ponieważ przez tyle od rozliczenia US może Cię zaprosić na kontrolę, choc te zdarzają się naprawdę sporadycznie.


RE: Rozliczenie Suby i shorte - morenox - 17-11-2015 15:53

Dzięki wszystkim za pomoc lecz dalej nie jestem pewny jak mam to rozliczyć.


RE: Rozliczenie Suby i shorte - twardy - 17-11-2015 16:15

To zadzwon na KIP (krajowa informacja podatkowa), idz do urzedu, poszukaj porady w biurze rachunkowym... nie wiem czego oczekujesz Smile da Ci to po pierwsze pewnosc, ze dostales informacje z 1 reki... po drugie co skarbowka to inne decyzje i zwyczaje, w takich sprawach lepiej nie opierac sie na tym co wyczytasz w necie.