Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! (/Temat-Jesli-zalozyles-firme-uwazaj-na-oszustow-124189)

Strony: 1 2 3


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - chacku - 16-11-2015 20:24

(16-11-2015 19:50)seba123xd napisał(a):  Raz na wozie..Jerk2. Naciągacie ludzi na subach, a sami płaczecie jak ktoś od was próbuje wyciągnąć jakieś pieniądze Lol

Totalna znieczulica? Aż nie chce mi sie wierzyć, że ktoś porównuje suby do "przestępstwa" bo dla mnie tak to wygląda.
Ciekawi mnie tylko czy takie spam maile, podszywania się pozostają bez odpowiedzialności karnej?...


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - szykiryki - 17-11-2015 08:26

Trik panoszący się od wielu lat Smile.

Ale tacy Panowie (mam nadzieje! Smile) biegli w czytaniu wszystkich regulaminów i małych czcionek, a nie widzą, że w tym pismie jak byk napisane "uregulowania fakultatywnej opłaty". Dla nie-polonistów: fakultatywny- opcjonalny, do wyboru, nieobowiązkowy Smile. Kto chodził na fakultety w szkole sredniej ten wie Tongue
Z powodu tego jednego słówka pewnie są od lat czyści, bo nikogo nie zmuszają, a jedynie 'proponują' wpis do jakieś widmo ewidencji.
Po prostu wyższy level zaawansowania zakręcenia słownego odbiorcy, aniżeli w przypadku subów Smile. Choć podejrzewam, że pierwszą reakcją wiekszości odbiorców jest zalogowanie się na konto i wykonanie przelewu...

Jarunio, piona! Ja dołączam do grona sprawnych przedsiębiorców od nowego roku, więc do zo na biznesowej ścieżce Smile


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Giorgios - 17-11-2015 10:34

ja również takie coś otrzymałem 2 lata temu, zdziwienie było skontaktowałem się z księgową i list poleciał do pieca Lol takich oszustów trzeba tępić.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - MaLiN - 17-11-2015 10:41

To już jest norma, chyba każdy to przechodzi zakładając firmę Wink


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Athemis - 22-11-2015 01:02

Dokładnie Wink Ja też dostałem parę takich listów, jeden telefon do księgowego i wszystko wyjaśnione.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - miras4567 - 22-11-2015 04:12

Też jak zakladałem rok temu w lipcu, to przez pierwsze 2 mies dostalem kilka.
Najważniejsze to przeczytać uważnie co tam pisze Smile , bo nazwy są jakieś "krzywe" Jerk2 , mało tego tam zawsze jast malutkim druczkiem dopisane, że jest opłata opcjonalna. Oczywiście przeczytałem dokladnie, potem do googli no i zobaczylam do CEIDG, oczywiście jednej z firm tam wogóle nie było. Xpokerface
Nie chcialem już nic z tym robić, bo niestety wiekszość działa leganie. Xpokerface
I liściki do kosza Lol

P.S. Od jednej z firm, osobiście list mi przywiezli bez listonosza beka


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - mikiniki - 22-11-2015 07:48

U mnie bylo to samo. Okolo 20 listow. Było na podpałkę w piecu.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - radek0389 - 22-11-2015 20:39

Działa to na zasadzie polowania na głupców. Jak taka firma kogoś upoluje to łapie zysk. Oferty najwspanialszych pakietów telefonicznych, marketingu firmy itp. pic na wodę fotomontaż.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - rachman - 23-11-2015 02:00

Jeśli przychodzi coś na mail lub listem nie poleconym to można to w 99.9999...% przypadków olać bo nikt nam nie udowodni że jakieś tam pismo do nas dotarło lub że to odczytaliśmy Wink Ważne pisma, wezwania do zapłaty, itd. przesyła się poleconym za potw. odbioru. Co innego jak sprawa tyczy się znanych nam spraw czy płatności wtedy może ktoś się kusi o zwykły list ale prawnie sam sobie odbiera możliwość roszczenia wobec nas jeśli jego obowiązkiem było nas o tym powiadomić skutecznie Smile


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - TM heheszky - 07-03-2016 22:14

Sory że odkopię, ale jestem świeżo po założeniu DG i już dostałem 3 listy na kwotę 600 zł do zapłaty , dobrze że kilka dni temu czytałem ten temat i mi się lampka zaświeciła bo zapewne bym jedna kwotę opłacił Undecided