Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ostatnie słowa Kaddafiego! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Ostatnie słowa Kaddafiego! (/Temat-Ostatnie-slowa-Kaddafiego-124076)



Ostatnie słowa Kaddafiego! - morenox - 14-11-2015 14:09

Witam, wiele osób nie zdają sobie nawet sprawy jak wyglądały rządy Kaddafiego,
nasze za*rane media podają ze był to BARDZO zły człowiek... Znalazłem w sieci artykuł i chce was uświadomić jak to naprawdę było...

Ostatnie przemówienie Muammara Kaddafiego do narogu wygłoszone 17 kwietnia 2011.
"Zrobiłem wszystko, co mogłem, by pomóc ludziom zrozumieć ideę prawdziwej demokracji, w której komitety ludowe prowadziły nasz kraj. Stale jednak było to za mało, jak niektórzy mówili, nawet ludzie, którzy posiadali dziesięciopokojowe mieszkania, nowe ciuchy i meble, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, i w swojej chciwości chcieli więcej. Oni to powiedzieli Amerykanom i innym, że potrzebują „demokracji” i „wolności”, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że proszą o morderczy system, w którym wielcy pożerają małych. Byli oczarowani amerykańskim hasłami, nie zdając sobie sprawy, że w Ameryce nie ma darmowych lekarstw, szpitali, mieszkań, edukacji czy żywności, a jedyne darmowe rzeczy to te, które uda się wyżebrać na ulicy lub miska zupy wystana w długiej kolejce.

Nie liczyło się to, co zrobiłem – dla niektórych to zawsze było mało. Dla innych jednak byłem synem Gamala Abdela Nassera, jedynego prawdziwego Araba i przywódcy muzułmańskiego, jakiego mieliśmy od Saladyna, który Kanał Sueski proklamował własnością swojego ludu, tak jak i ja, idąc jego śladami, proklamowałem Libię własnością mojego ludu, starając się uczynić mój lud wolnym od dominacji kolonialnej — od tych złodziei, którzy chcieli nas grabić.

Mój afrykański brat, Barack Obama, chce mnie zabić, by odebrać wolność mojemu krajowi, by zabrać nam nasze darmowe mieszkania, darmową służbę zdrowia, darmową edukację i darmową żywność, zastępując to amerykańskim systemem grabieży, zwanym „kapitalizmem”."




Fakty dotyczące Libii Kaddafiego:

- Nie było rachunków za prąd, który był darmowy dla wszystkich mieszkańców.
- Udzielanie pożyczek nie było biznesem, libijskie banki były własnością państwa i udzielały pożyczek nieoprocentowanych
- Jeśli Libijczyk po obronie dyplomu nie był w stanie znaleźć zatrudnienia, państwo wypłacało mu przeciętną pensję w zawodzie danej osoby, do czasu znalezienia zatrudnienia.
- Libijczycy, którzy chcieli zająć się uprawą roli, otrzymywali ziemię, dom, sprzęt, nasiona oraz żywy inwentarz na rozpoczęcie działalności
- Kaddafi zrealizował największy na świecie projekt irygacyjny, zwany Wielką Sztuczną Rzeką, składający się z sieci rurociągów oraz studni; dostarczający wodę pitną z podziemnych warstw wodonośnych na Saharze do miast na wybrzeżu kraju. Wielka Sztuczna Rzeka jest uważana za największą na świecie podziemną sieć rurociągów i największy projekt inżynieryjny, jaki kiedykolwiek został zrealizowany. Składa się na nią 1300 studni o głębokości od 80 do 400 metrów, które dostarczają dziennie łącznie ok. 3 milionów m³ wody pitnej do Trypolisu, Bengazi, Syrty i innych miast Libii. Mu’ammar al-Kaddafi określił projekt mianem ósmego cudu świata.
- Prawo do mieszkania w Libii uznawane było za prawo człowieka. W Zielonej - Książeczce autorstwa Kaddafiego pisał on: „Mieszkanie jest podstawową potrzebą jednostki i rodziny, wobec tego nie może ono stanowić cudzej własności”.
- Wszyscy nowożeńcy otrzymywali od rządu 60 tys. dinarów (50 tys. dol.) na zakup swego pierwszego mieszkania i stworzenie rodziny.
- Matka, która urodziła dziecko otrzymywała 5 tys. dol.
- Rząd dofinansowywał 50% ceny zakupu samochodu.
- Cena benzyny: 0,14 dol./litr
- Edukacja i służba zdrowia były bezpłatne
- Jeśli dany zabieg nie mógł być zrealizowany w Libii, rząd finansował koszty zagraniczne, włącznie z podróżą i pobytem.
- 25% Libijczyków posiadało wykształcenie wyższe. Przed panowaniem Kaddafiego jedynie 25% potrafiło czytać i pisać (dziś 87%).
- Libia nie miała żadnych zagranicznych długów, posiadała natomiast rezerwy w wysokości 150 mld dol.


Na koniec dodam: J*&ać USrA Big Grin


RE: Ostatnie słowa Kaddafiego! - mamrocik - 14-11-2015 14:50

Ciekawy artykuł,jak to ktoś pisał "zastał Libie glinianą a zostawił murowaną" .Niektórzy mieli fajnie impreza , lecz śmierć wielu ludzi, za jego rządów nie jest warte tych wszystkich pieniędzy .


RE: Ostatnie słowa Kaddafiego! - Resick - 14-11-2015 20:22

Nie chciał się ułożyć z USA to go załatwili.


RE: Ostatnie słowa Kaddafiego! - Kaspirek - 15-11-2015 13:00

Ja tam nie znam historii jego ale czytałem że miał w hoj kasy kosztem innych.

Wysłane z mojego Orange Gova przy użyciu Tapatalka


RE: Ostatnie słowa Kaddafiego! - morenox - 15-11-2015 13:52

Ale dla swojego kraju był dobry...


RE: Ostatnie słowa Kaddafiego! - mateart - 15-11-2015 14:46

Uzupelniajac temat: