Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Legalność regulaminu sklepu internetowego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Legalność regulaminu sklepu internetowego (/Temat-Legalnosc-regulaminu-sklepu-internetowego-123948)



Legalność regulaminu sklepu internetowego - dazy19 - 12-11-2015 08:46

witam, mam pytanie odnośnie legalności regulaminu sklepu internetowego, w ktorym jest zawarte że pobieram przedplatność kosztów przesyłki. W razie gdyby nie mogł zrealizować zamowienia oddaje 75% pobranej kwoty. z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam


RE: Legalność regulaminu sklepu internetowego - rachman - 23-11-2015 01:44

Podejrzewam że to zostałoby wzięte jako nielegal. Sprawdź w spisie klauzul zakazanych.
Samo w sobie śmierdzi i jeśli by się zdarzyło Ci tak właśnie to zostałbyś pewnie okrzyczany wyłudzaczem - nikt by nie dociekał z czyjej winy nie możesz oddać - bo kogo to obchodzi? Nie ma towaru to jak można zatrzymać kasę za przesyłkę? Rzecznik UOKiK i leżysz wg mnie.


RE: Legalność regulaminu sklepu internetowego - radek0389 - 23-11-2015 19:36

Gdyby takie zapisy były legalne, to jaki to świetny biznes. Pobierasz opłaty, oddajesz bez powodu 75% i kasa się kręci. Oczywiście że taki regulamin nie przejdzie.


RE: Legalność regulaminu sklepu internetowego - imanust - 23-11-2015 19:49

Nie ma szans. Jestem właścicielem sklepu i jeżeli chodzi o prawa konsumenta to przedsiębiorca ma bardzo trudno.
Klient może domagać się zwrotu pieniędzy(pełnej kwoty, wymiany towaru lub innej drogi reklamacji wedle dogadania się ze sprzedawcą) do 2 tygodni bez podania przyczyny od dnia otrzymania produktu.
Do tego możliwość zwrotu przecenionego towaru, kupionego na wyprzedaży w sklepie stacjonarnym zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy ale.. przeceniony towar podlega jednak, w ciągu dwóch lat, reklamacji.

Jest jeszcze jakaś klauzula która mówi, że w danych przypadkach można zwrócić towar do 2 lat od daty zakupu - wykładali mi to niedawno na kursach z UE o prowadzeniu działalności i marketingu lecz niestety zapomniałem już o co dokładnie chodziło. Musiałbyś poczytać, bo nie chcę wprowadzać Cię w błąd.

/edit
Do regulaminu sklepu musisz także dołączyć formularze odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
I jeżeli wysyłasz towar kurierami to musisz zawidnieć w bazie GIODO.


RE: Legalność regulaminu sklepu internetowego - xaxaxa - 26-11-2015 15:13

A te 25% z jakiej racji miałbys sobie przywłaszczyć?