Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jakieś pismo z us - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jakieś pismo z us (/Temat-Jakies-pismo-z-us-123872)

Strony: 1 2


Jakieś pismo z us - asiorek - 10-11-2015 20:50

Witam. Dostałem dziś pismo z us prawdopodobnie rozchodzi się o niezaplacone mandaty. Mam niezaplacone mandaty 2x po 100 zł. Na tej smiesznej kartce pisze że mam iść coś tam uregulować i koszta 250 zł . to są odsetki czy zsumowane mandaty Plus jakieś tam koszta tych postępowań?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakieś pismo z us - mikuss - 10-11-2015 20:57

to są zsumowane mandaty wraz z kosztami, w tym koszt pisma Smile
jak zapłacisz to dostaniesz drugie już za free o zakończonym postępowaniu ze względu na uregulowanie należności Smile


Jakieś pismo z us - asiorek - 10-11-2015 21:07

[Obrazek: 6f7507bd763afa816bcbb289e5be214b.jpg]

Tak to wygląda. I to mam zapłacić w urzędzie te 250 zł?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakieś pismo z us - mikuss - 10-11-2015 21:13

możesz zadzwonić by podali ci numer konta i wpłacić możesz przelewem, chyba ze chcesz odwiedzić i dowiedzieć się tego samego co przez telefon tylko dostać gotowy druk wpłaty Smile


RE: Jakieś pismo z us - asiorek - 10-11-2015 21:15

Tak czy siak wiem nic. O co tu chodzi. Piszą coś tam o jakiś majatkach coś. To na pewno jest o mandatach ? I nie wystarczy ze opłaca tylko te mandaty ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakieś pismo z us - djram - 10-11-2015 21:18

Jak nie zapłacisz to na koniec roku z PIT ci odbiją Tongue i po problemie


RE: Jakieś pismo z us - mikuss - 10-11-2015 21:21

(10-11-2015 21:15)asiorek napisał(a):  Tak czy siak wiem nic. O co tu chodzi. Piszą coś tam o jakiś majatkach coś. To na pewno jest o mandatach ? I nie wystarczy ze opłaca tylko te mandaty ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

to jak byś nie zapłacił, nie pobrali by zwrotu podatku wtedy komornik i zajęcie konta czy jakichś wierzytelności na sprzedaż przez komornika by pokryć Twoje zobowiązania.
Gdy zapłacisz będzie po sprawie


RE: Jakieś pismo z us - asiorek - 10-11-2015 21:23

Ale muszę całą sumę czy mogę same mandaty ? Jak bym poszedł zgłosić ze jestem uczniem itd ? I że nie mam np pracy itd

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Jakieś pismo z us - rachman - 10-11-2015 21:23

Masz uregulować dług albo wskazać majątek z którego można zaspokoić roszczenia. Zapłać albo pokaż co można ci zabrać - tak Ci to określę jak nie rozumiesz za bardzo.
Jak poświadczysz nieprawdę to opisują Ci konsekwencje prawne, jak rozpocznie się postępowanie to koszty będą dodatkowe, itd. Masz numer to dzwoń i Ci podadzą gdzie co i jak zapłacić jeśli taki masz zamiar Wink


RE: Jakieś pismo z us - mikuss - 10-11-2015 21:26

(10-11-2015 21:23)asiorek napisał(a):  Ale muszę całą sumę czy mogę same mandaty ? Jak bym poszedł zgłosić ze jestem uczniem itd ? I że nie mam np pracy itd

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

na zapłacenie mandatów miałeś 7 dni od daty ich wystawienia, teraz trzeba zapłacić odsetki i koszty.
Możesz zgłosić się do prawnika by próbować takim pismem doprowadzić do umorzenia ale koszty wyjdą na jednakowe jak byś zapłacił co masz do zapłaty