Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. (/Temat-Prawo-jazdy-radzenie-sobie-z-stresem-w-trakcie-egzaminu-123690)

Strony: 1 2 3 4


Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Artinesse - 08-11-2015 01:57

Jak już nie którzy wiedzą na forum robię prawo jazdy na kat. B.
Zrobiłam przyśpieszony kurs w miesiąc, zdałam po kilku dniach od razu za pierwszym teorie 74/74. Niestety mam problem z praktyką a właściwie z stresem jaki mi wtedy towarzyszy. Według instruktorów jeżdżę bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie. Nawet na pierwszym podejściu do praktyki egzaminator nie mógł nachwalić się tego jak jeżdżę... ale co mi po tym jak prawka nie mam do tej pory. Podchodziłam do praktyki dwa razy, zastanawiam się czy podejść teraz w grudniu trzeci raz. Niestety moim problemem jest stres jaki towarzyszy mi na egzaminie, wręcz zaczynam się trząść jak galareta. Na normalnych jazdach jeżdżę na luzie. Przyznam jestem osobą nerwową, często przeżywam daną rzecz i nie potrafię radzić sobie z stresem. Jednak kocham samochody, kocham jazdę samochodem i nie wyobrażam sobie nie zdać prawa jazdy, bo to tak jakby ktoś zabrał mi część siebie.

Czy macie jakieś sposoby na radzenie sobie z stresem?
Może coś poradzicie? Big Grin


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - morenox - 08-11-2015 02:19

Mój sposób na stres był taki, że w ogóle się egzaminem nie przejmowałem... Jeździłem jak na jazdach Big Grin

Po prostu nie myśl o tym ,że obok ciebie siedzi stary zgred ,który chce Cię oblać bo w ten sposób będzie tylko gorzej... Potraktuj go jak instruktora Smile

Trzymam kciuki za zdanie praktyki Smile
Powodzenie Huh


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Snaggy - 08-11-2015 05:31

Ja osobiście przeżywałem to samo, zdawałem dokładnie 8 razy, gdzieś za 6 zadałem sobie kluczowe pytanie, czym ja się do cholery przejmuje? Nie uda się to pójdę jeszcze raz i tyle. Dodatkowo pieniądze nie były problemem jak na użytkownika zarabiam.com przystało. Big Grin W końcu mi się udało i było po wszystkim. Najgorsze co możesz zrobić to odpuścić, później będzie ci ciężko zacząć od początku i będziesz żałować. Czasem trzeba zrobić krok w tył by później pójść dwa do przodu. Smile Pozdrawiam i trzymam kciuki. Smile

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - adios123 - 08-11-2015 07:38

ja podczas zdawania egzaminu za 3 razem nie spuscilem ręcznego i oblalem po 3 minutach Wink

'śpiewaj w sobie' twoje ulubione piosenki, mi pomogło Wink


Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Scoobyx - 08-11-2015 10:15

Kiedyś przeglądając jakieś forum natrafiłem na podobną osobę do ciebie. Ze stresem poradził sobie zażywając magnez Smile Poczytaj w internecie, powinno być gdzieś jaką dawkę zażyć, byle nie za dużo bo możesz być senna.


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - szykiryki - 08-11-2015 10:39

Nie bedzie to dla Ciebie pocieszenie, ale ze wszystkich egazaminów życiowych (matura, sesja, egzamin magisterski, rozmowy o prace Tongue) zdawanie prawka było dla mnie najbardziej stresujące- mimo, że zdawałam za szczyla, zaraz po skonczeniu 18 i udalo się za pierwszym razem (ale tylko ze wzgledu na wyrozumiałość egzaminatora) to do dzisiaj pamiętam te nerwy!

Noga tak mi latała na sprzęgle, ze samo ruszenie bylo masakrą Wink. Na miescie się nieco rozluźniłam, wiec jakoś poszlo. W czasie normalnych jazd bylam mega rozluźniona, miałam swiadomosc tego, ze jezdze dobrze i wielu sytuacjach musialam radzic sobie sama, bo moj instruktor lubił przysypiać podczas jazd Wink

Troche pomogły mi pewnie ziolowe tabletki na uspokojenie (Nervomix itp.). Patrz tylko na opakowaniu, zeby znajdowala sie adnotacja, iż mozna prowadzic po nich pojazdy mechaniczne. Niektore mają bowiem działanie usypiające, wiec dla kierowców niewskazane...
Wyspij się!
Jesli masz mozliwosc- umow się na egzamin jak najwczesniej. Jesli bedziesz cały dzien czekała na tą chwilę, spotegujesz tylko stres.

Mysle, ze dla mnie pomocne bylo rowniez to, ze na egzamin pojechalam sama, nikomu o tym nie mówiąc Tongue. Obylo się wiec bez presji i powtarzania przez wszystkich powodzenia...

Nie martw się, nie rezygnuj i do boju! Huh Idź w grudniu, nie rób zbyt dlugiej przerwy miedzy egzaminami.


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Artinesse - 08-11-2015 10:50

Właśnie myślałam o kupieniu jakiś tabletek na uspokojenie, które można brać i jeździć. Sprawdzę sobie ten Nervomix.


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - Giorgios - 08-11-2015 10:50

Z mojej strony mogę Ci doradzić, że ja poszedłem do tego na lajcie i stwierdziłem, że jak nie zdam za 1,2,3 to zdam za 4 impreza zdałem za 3, moja ciocia co w ogóle nie miała pojęcia o jeździe myliła gaz z hamulcem zdała za 5 /olol


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - szykiryki - 08-11-2015 10:55

Jakaś delikatna suplementacja na uspokojenie nie zaszkodzi na pewno Smile.
Trudno jest calkowicie wylaczyć stres. Moze faceci podchodzą do tego na większym lajcie, ale my- dziewuszki- podchodzimy bardziej emocjonalnie do takich spraw, więc jest nieco trudniej Wink.
Spiąć poślady i zmierzyć się z tym! W nowy rok wkroczysz już jako 'kierowniczka'. Trzymam kciuki


RE: Prawo jazdy - radzenie sobie z stresem w trakcie egzaminu. - MaLiN - 08-11-2015 11:03

Zmotywuj się i obierz sobie jakąś nagrodę, którą sobie kupisz/zrealizujesz tylko wtedy gdy zdasz prawko. Może jak Ci się uda wyjechać z placu na miasto, pomyśl że jedziesz właśnie do Neonetu na zakupy impreza