Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji (/Temat-Zarabianie-na-aktualizacji-darmowej-aplikacji-123083)



Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Michal14700 - 26-10-2015 21:32

Cześć. Posiadam darmową aplikację desktop (~1mln userów) i myślałem o tym aby zarobić na aktualizacji. Początkowo szukałem serwisów typu hosting plików i z najwyższą stawką jaką udało mi się znaleźć hosting to 13zł/1000 pobrań (aplikacja ma mniej niż 50MB) - dokładnie chodzi o hostingi FileShark lub CatShare. W przeliczeniu na ~1mln userów daje to 13k zł. Aktualizacje robiłbym raz na miesiąc (żyć z czegoś trzeba Smile). Pytanie jest w sumie krótkie. Czy jest coś innego z większą stawką? Może jest coś lepszego niż "hosting"? Oczywiście aplikacja zostaje darmowa. Tego na pewno nie zmienię.

Ewentualnie myślałem o tym żeby zamiast takich aktualizacji po prostu od czasu do czasu uruchamiać za pomocą tej aplikacji pobieranie w tle jakiegoś pliku 1MB, a po pobraniu usunięcie go z dysku. Tylko tyle żeby zaliczyło pobranie. I np raz na 24h co dałoby już niezły zarobek.

O usunięciu pliku z hostingu nie muszę się martwić. Jest to moja aplikacja przez co nie łamię żadnych praw autorskich (chyba to się jakoś nazywa DCMA).


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Klin - 26-10-2015 21:41

Jeśli możesz podeslij na PW co to za aplikacja - czysta ciekawość Wink

Dobry pomysł z ppd. Z jakiego państwa sa użytkownicy?

Wrócę do domu to Ci napiszę ciekawy pomysł jak możesz zarobić więcej nie tracąc użytkowników


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - ged321 - 26-10-2015 21:46

Tylko zależy kto by chciał pobierać te aktualizacje i to jeszcze z catshare (kod, prędkość, polskie IP)
Ale jak masz prawa autorskie to teoretycznie nikt nie przerzuci na inny hosting ale to musi być w licencji apli chyba nie Smile z ciekawości tak


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Michal14700 - 26-10-2015 21:48

Na razie nie dam bo chcę ją opatentować Smile Tak na wszelki wypadek.

97% użytkowników to Polska. Reszta różnie raczej bez znaczenia. Aktualizacja byłaby dokładnie co miesiąc (nawet jakby miał się zmienić tylko numerek wersji). Znacznie lepszym pomysłem zdaje się pobieranie 1-megabajtowego pliku w tle np co 24h. Ale niestety aplikacja nie jest używana na co dzień (raczej sporadycznie kilka razy na miesiąc).

Tak właśnie to jest problem, że jest kodzik do przepisania. Odczekiwanie czasu i wchodzenie w link można zrobić w aplikacji. Nie trzeba nawet używać do tego przeglądarki nikt się nie zorientuje, że "coś się pod spodem dzieje". Tylko ten kodzik jest ciężki. Dlatego szukam alternatyw.

Co do przerzucania przez osoby trzecie pliku na inny hosting. Co im to da? To aplikacja będzie pobierać aktualizacje z adresu podanego przeze mnie. O to akurat się nie martwię Smile
Żeby wyciągnąć mój link ktoś musiałby mieć uruchomionego sniffera na sieć więc to nie jest tak że oni widzą ten link czy coś. Odczytać będzie się go dało (dla chcącego) ale i tak takiemu komuś to nic nie da poza tym, że tylko będzie wiedział skąd to pobrać "sobie".

Edit: oczywiście reklam też nie chcę. No już taki jestem i trudno Smile
reklamy == mniej userów,
płata aplikacja == mniej userów,
darmowa aplikacja bez reklam == dużo userów, to jest moja polityka (ale zarabiać trzeba - nawet jeśli mają "pośrednio" mnie wspierać finansowo to lepiej w ten sposób niż prosić o dobrowolne wpłaty bo cokolwiek związane z kosztami == mniej userów).


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - EarnToGame - 27-10-2015 00:50

Podaj mi namiary do siebie mam ciekawy pomysl i dobry $. Pozdr.


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Michal14700 - 27-10-2015 08:55

Namiar na mnie to PW.
Jakbym to zaimplementował to wiem jak pomnożyć zarobki. Oczywiście nie jest to wymuszanie pobierania większych plików tylko nadal 1-megabajtowych tylko że z różnych serwisów hostingowych. Np dla dziesięciu po stawce 13zł/1000 pobrań (1MB - 50MB) miałbym łączenie stawkę 130zł/1000 pobrań przy pobraniu zaledwie 10 megabajtów (co daje kwotę 130k przy 1mln userów). Jednak coś czuję że będę musiał to robić (jeśli chodzi o hostingi) na bardzo małą skalę bo najzwyczajniej hostingi mi tego nie wypłacą bo uznają to za jakieś oszustwo, botnet etc.
Pomysły chętnie tutaj w temacie przeczytam bo sam mam ich więcej, a i tak będę musiał kogoś zatrudnić jakby to wszystko się udało w stopniu zadowalającym więc czemu nie dać szansy zarobić komuś z niezłym pomysłem (następna aplikacja na dużą skalę już w drodze).


Odp: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Quantum - 27-10-2015 13:53

Można wiedzieć co to za apka?


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - dawid161622 - 27-10-2015 15:39

Pamiętaj też o tym, że z tego miliona użytkowników nie każdy będzie chciał pobierać aktualizacje.


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - Michal14700 - 27-10-2015 15:41

Dlatego bardziej jestem przy pobieraniu plików w tle. Jednak do złamania mam captche już nad tym pracuję ale nie powiem jest ciężko (nawet bardzo). Inne pomysły mile widziane.


RE: Zarabianie na aktualizacji darmowej aplikacji - DC1 - 27-10-2015 16:56

Pomysł z pobieraniem w tle wydaje się najlepszy. Sprytnie. : p