Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Orzeczenie niepełnosprawności - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Orzeczenie niepełnosprawności (/Temat-Orzeczenie-niepelnosprawnosci-122944)



Orzeczenie niepełnosprawności - SkagGully - 23-10-2015 17:06

Od urodzenia mam "zapadłą klatkę piersiową" przez co mam pomniejszoną komorę serca, mogę normalnie pracować, ale nie mogę dźwigać i/bo szybko się męczę. Z tego co wiem mogę ubiegać się o orzeczenie niepełnosprawności.

Gdzie mam się z tym zgłosić? Do ZUSu czy jeszcze gdzieś? Trzeba najpierw się zgłosić do kardiologa? Ktoś się może orientuje co i jak?


RE: Orzeczenie niepełnosprawności - czarnykarol - 23-10-2015 17:23

Tak.potrzebujesz wynikow na podstawoe ktorych daja orzeczemie.pefedron czy jakos to sie nazywa


RE: Orzeczenie niepełnosprawności - trybulski - 24-10-2015 16:15

po pierwsze to nie pefedron, ale pefron czyli PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

po drugie, to oni nie zajmują się przyznawaniem rent, ani udzielaniem świadczeń z tego tytułu a jedynie wspieraniem osób niepełnosprawnych

po trzecie to aby otrzymać rentę, należy:

1) iść do ZUS (zakład ubezpieczeń społecznych) lub KRUS (nie znam rozwinięcia a nie chce mi się sprawdzać w google - sam sprawdź Tongue ) i wziąć odpowiednie dokumenty do wypełnienia przez lekarza prowadzącego (tego, u którego masz wszystkie dokumenty dotyczące leczenia)

2) przekazać lekarzowi dokumenty do wypełnienia, i następnie na tej samej wizycie je odebrać

3) złożyć je do ZUS lub KRUS i oczekiwać na wezwanie na komisję

Dodam tylko, że mogę dać ci rentę lub nie. Wszystko zależy od choroby oraz od ludzi, którzy będą z tobą przeprowadzać wywiad na komisji.

Jeśli będziesz potrzebować jeszcze jakiejś porady z tym związanej pisz na PW - z chęcią pomogę.

EDYTA: źle przeczytałem: myślałem, że chcesz rentę a Ty chcesz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - w tym celu musisz się udać do Powiatowej Komisji do Spraw Orzekania O Niepełnosprawności


RE: Orzeczenie niepełnosprawności - czarnykarol - 24-10-2015 19:04

No własnie. MI na CU dali bez wiekszch problemów,jednak tylko na 2 lata,bo niby jest możliwość wyleczenia. taa...

Powodzenia w każdym bądź razie.