Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komornik - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Komornik (/Temat-Komornik-122810)



Komornik - jasieeks - 20-10-2015 18:41

Mam pytanie, moja mama od dwóch miesięcy wysyła cały czas listy do komornika z wyrokiem o alimenty ( aby podwyzszyl). Mamy bardzo slabą sytuacje finansową, nawet zaplata za wysłanie listu to problem. Dziś tak z niczego odesłano list, że adres jest zmieniony bez uprzedzenia mojej mamy. Dla nas to kasa na minus i walka z czasem bo mama chce aby alimenty były wieksze jeszcze w tym miesiacu aby zaplacic rachunki. Czy z tego powodu grozi mu odpowiedzialnosc karna? Bo jesli sytuacja bylaby odwrotna i to moja mama moze dostac kare grzywny a na moj problem nie znalazlem odpowiedzi. Sorry za znaki, pisze z telefonu.


RE: Komornik - 0000000 - 20-10-2015 18:49

z takimi sprawami to raczej forumprawne.org


RE: Komornik - jasieeks - 20-10-2015 18:53

pytam tutaj bo mama juz tam pisala wiec nie bede robil takiego samego tematu a jest tu kilka osob ktore znaja sie na prawieSmile


RE: Komornik - zet01 - 20-10-2015 19:08

rozumiem ze sad podwyzszyl alimenty? w dokumentach powinnien byc nr do komornika nalezy zadzwonic i ustalic nowy adres (komornik raczej nie musi informowac o zmianie swojej siedziby), rozwazal bym tez dogadanie sie z osoba placaca alimenty i zawiesic dzialanie komornika bo co z tego ze dana osoba placi np. 700zl zasadzone jak komornik i tak bierze swoj procent

p.s. w swojej miejscowosci masz napewno jakies darmowe porady prawne


RE: Komornik - jasieeks - 20-10-2015 19:12

^ tak, mama wyslala wyrok aby mogl wysylac wyzsze a kasa jest od komornika bo mojego ojca od 14 lat nie moga znalezc Big Grin


RE: Komornik - zet01 - 20-10-2015 19:40

(20-10-2015 19:12)jasieeks napisał(a):  ^ tak, mama wyslala wyrok aby mogl wysylac wyzsze a kasa jest od komornika bo mojego ojca od 14 lat nie moga znalezc Big Grin

czegos nie rozumiem to jak moze byc od komornika jak nie ma od kogo sciagac ? a nie idzie czasem z funduszu alimentacyjnego ? z tego co sie orientuje to komornik sciaga zaleglosci a biezace wyplaca fundusz


RE: Komornik - sprzetok - 23-10-2015 21:24

Polecam forum prawne tam uzyskasz odpowiedz w moment... jako osoba ktora sama oczytala sie w prawie rodzinym... jesli Twoja mama chce wiekszych alimentow musi podac we wniosku adres osoby ktora otrzyma pozwe... jesli adres sie zmienil... to walka z wiatrakami bo sprawa moze sie odbyc i mozesz uzyskac akceptacje ale odzyskanie tych alimentow bedzie maks jakie gwarantuje fundusz, niestety nie wiem jaka jest to kwota.

sorki : mama wyslala wyrok aby mogl wysylac wyzsze a kasa jest od komornika bo mojego ojca od 14 lat nie moga znalezc Big Grin

To sprawa sie odbiedzie.. ale to zaelzy od sedzi. mama dostanie maks kwote z fudnuszu chyba ze sa przeslanki do podjecia pracy przez Ciebie itp...

PZd


RE: Komornik - jasieeks - 23-10-2015 21:35

wyjasnione, zapomnialem o temacie , cls.


RE: Komornik - plove - 29-10-2015 23:07

Alimenty to są zapewne dla ciebie a nie dla matki, więc jak można wnioskować o ich podwyższenie argumentując to tym że matka musi zapłacić rachunki. Moja rada, nie rozpowiadaj takich rzeczy bo jak się okaże że z alimentów zasądzonych dla ciebie korzysta matka to Ci je w ogóle odbiorą.


Komornik - nitram - 29-10-2015 23:28

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.