Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozdawanie ulotek a forma zatrudnienia. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozdawanie ulotek a forma zatrudnienia. (/Temat-Rozdawanie-ulotek-a-forma-zatrudnienia-122703)



Rozdawanie ulotek a forma zatrudnienia. - przemo2741 - 18-10-2015 12:25

Witam!
Czy zlecając komuś jednorazowe rozdawanie ulotek muszę podpisywać z nim umowę śmieciową? Jak to wygląda w świetle prawa?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


RE: Rozdawanie ulotek a forma zatrudnienia. - dyzia - 18-10-2015 18:26

Ja nawet przy jednorazowym rozdawaniu podpisywałam umowę zlecenie, ale generalnie jeśli nie dajesz komuś kokosów za to i wiesz, że to w miarę zaufana osoba, która w przeciągu tygodnia nie podwali Cię do skarbówki to się dogadaj na lewo i spokój. Przy tak śmiesznych kwotach jeszcze śmieszniejszy jest w ogóle obowiązek podpisywania umów.


RE: Rozdawanie ulotek a forma zatrudnienia. - mcknowak - 18-10-2015 20:41

Niestety tak, powinno się podpisać umowę zlecenie. Oznacza to że musisz odprowadzić zaliczkę na podatek i wystawić zleceniobiorcy PIT 11. Możliwe też że trzeba będzie zgłosić go do ubezpieczeń w ZUS i zapłacić składki facepalm.