Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupno oraz jazda motorowerem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kupno oraz jazda motorowerem (/Temat-Kupno-oraz-jazda-motorowerem-12221)



Kupno oraz jazda motorowerem - MateX - 21-08-2010 14:42

Mam okazje kupić motorower i w związku z tym mam kilka pytań:
1.Czy jako osoba niepełnoletnia moge spisać umowe na siebie(z tego co pamietam to trzeba podac nr dowodu osobistego )?
2.Czy moge poruszać sie tym motorowerem bez karty motorowerowej ale posiadając dowód tymczasowy (+ oczywiście wszystkie papiery)?
3.Co może mi grozic gdy przy kontroli policjant sie polapie ze to dowod tymczasowy?
Pozdro!


RE: Kupno oraz jazda motorowerem - tyndyk23 - 21-08-2010 15:07

Jesteś ostatnią osobą której udzielam odpowiedzi na tak banalne pytanie. Wszystko jest zawarte, jeżeli chodzi o uprawnienia do jazdy w Kodeksie ruchu drogowego. Zadawanie takich pytań jest wynikiem niezapoznania się z regulaminem tego działuSmile

W odpowiedzi na pierwsze pytanie:

Możesz sam spisać umowę - każdy to może zrobić. Chodzi ci o to czy możesz wystąpić jako strona - kupujący. Możesz, pod warunkiem że w umowie będzie zawarta , lub dołączona jako aneks do umowy zgoda rodziców na dokonanie takiej czynności prawnej.

W odpowiedzi na 2 i 3 pytanie odsyłam do Kodeksu ruchu drogowego a dokładniej do działu IV rozdział 1 tam znajdziesz wszystkie informacje.

Tutaj masz linka http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy,-,Kodeks,Ruchu,Drogowego,2.html


RE: Kupno oraz jazda motorowerem - MateX - 21-08-2010 17:41

Wielkie dzieki za odp masz +
Ale mam jeszcze jedno pytanie... Jak powinno wyglądać takie upowarznienie?


RE: Kupno oraz jazda motorowerem - tyndyk23 - 22-08-2010 11:01

Takie upoważnienie wyglądać powinno tak:

Ja ( imię i nazwisko rodzica ) i ja ( jak wcześniej ) wyrażamy zgodę na zakup czegoś tam przez naszego syna ( twoje dane )

Oczywiście wersja podstawowa - dołącz to jako aneks do umowy. W umowie właściwej powinna być wzmianka że aneks zostaje dołączony do umowy stanowiąc jej integralną częśćSmile