Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g (/Temat-Pomozcie-z-internetem-z-sima-i-modemem-3g-122084)

Strony: 1 2


Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - skorzany85 - 05-10-2015 21:34

Witam. Dziś skończyła mi się umowa na internet stacjonarny i nie mam możliwości jak na razie wzięcia stacjonarnego więc mam 2 pytania.

1. Jaka obecnie sieć oferuje najlepsze pakiety neta na kartę? Chodzi mi, żebym mógł sobie np co miesiąc dołądowywać.

2. Posiadam od znajomego pożyczony modem usb HUAWEI Mobile Connect
Model: E160G HSDPA, włożyłem do niego jakiś starter z plusa zamówiony z któregoś z tematów na forum ale po podłączeniu do kompa nie działą a niby było napisane, że 0,5gb jest na start.

Jestem kompletnie zielony w tych tematach, dletego proszę o odpowiedzi czy w ogóle ten modem się nada? Bo jest wiekowy i jest na nim logo "3"

Jeśli się nada to jaki starter, pakiet do niego? Jeśli nie to jaki tani modem proponujecie? Proszę o szybką pomoc, bo zostałem bez neta i zarobki w miejscu stoją Sad


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - twardy - 05-10-2015 21:53

Mam stary modem z playa, ktory ma gdzies z 8 lat. Obojetnie czy kupie orange (z allegro jakas aktywowana karte), doladuje sim karte z plusa (za 100zl dostajesz 32gb na 3 miesiace, jeszcze te cale 100zl mozesz na cos wydac) czy tmobile (taki rozowy starter, chyba taryfa jump tam jest) - z kazdej sieci mam internet od razu po wlozeniu karty. Zadnych problemow. Moze ten Twoj modem ma sim locka na jakas siec?


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - skorzany85 - 05-10-2015 22:02

Dzięki za info. Kurczę, może faktycznie ma jakiegoś locka, nie dostałem od znajomego żadnego info, tylko tyle, że kupił go w Anglii i tam z niego korzystał. A odnośnie neta? 100zł jednorazowo do dla mnie za dużo, coś do 50/mc?


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - KacperIvD - 05-10-2015 22:08

w Playu do konca pazdziernika masz 10gb za 10zl


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - vojtec - 05-10-2015 22:24

Była chyba też w Play'u oferta "no limit" za 45 zł na miesiąc w systemie prepaid. Jeżeli rozumiesz co znaczy "no limit w sieci Play" i godzisz się z tym, to myślę, że jest to całkiem spoko propozycja.

Co do modemu to powinno być tak jak @twardy pisał - wkładasz i jedziesz, co najwyżej z dobrodziejstw LTE nie skorzystasz.


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - skorzany85 - 05-10-2015 22:25

O, jednak mam przy sobie ten modem i starter z plusa, na koncie sim jest jakiś hajs + te niby 0,5gb a gdy podłączam modem to skanuje i to wyskakuje.

[Obrazek: 1076emf.jpg]

czyli jednak simlock czy starter może być lipny?


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - vojtec - 05-10-2015 22:28

Bardziej już modem jest lipny i nie wspiera standardu polskich sieci (?). Jak masz możliwość to włóż jakikolwiek starter, co do którego jesteś pewien, że nie jest uszkodzony (np. Twój z telefonu) i daj znać czy działa.


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - skorzany85 - 05-10-2015 22:37

Próbowałem teraz z moim simem plusa z telefonu z 0 na koncie i dziewczyny orange z kredytem wzietym to u niej nawt o pin zapytało ale w obu sytuacjach ten sam komunikat daje co na screenie. Czyli modem do doopy? Nawet z zerowym kontem powinien chyba kartę zczytać?


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - vojtec - 05-10-2015 23:28

Tu masz jak skonfigurować połączenie dla Orange, poszukaj w sieci danych dla Twojej sieci, może to o to chodzi.


RE: Pomóżcie z internetem z sima i modemem 3g - Cezary - 05-10-2015 23:30

Jak na moje to ten modem mam simloka.
Jeśli masz modem od innego operatora niż karta sim musisz własnoręcznie skonfigurować APN, pamiętaj o tym bo samo włożenie karty sim nic nie da.