Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszustwo-dane allegro ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszustwo-dane allegro ? (/Temat-Oszustwo-dane-allegro-121362)

Strony: 1 2


Oszustwo-dane allegro ? - nicooo - 18-09-2015 17:20

witam
Dostałem dziś dziwnego e-maila od "allegro" wydaję mi się , że to oszustwo , co sądzicie ?

[Obrazek: oszu.jpg]


RE: Oszustwo-dane allegro ? - piotrekprorok - 18-09-2015 17:22

A z jakiego maila Ci to przyszło?


RE: Oszustwo-dane allegro ? - daniel42na - 18-09-2015 17:24

Z tego co pamiętam, mają na allegro taką zakładkę gdzie się takie rzeczy zgłasza. Poszukaj i zapytaj.


RE: Oszustwo-dane allegro ? - nicooo - 18-09-2015 17:24

(18-09-2015 17:22)piotrekprorok napisał(a):  A z jakiego maila Ci to przyszło?

Piotrek z "[email protected]" dziwi mnie to , że email ma tyle błedów...


RE: Oszustwo-dane allegro ? - Haxite - 18-09-2015 17:32

Poczytaj sobie o "spoof e-mail" oraz "phishing". Strasznie nieudolna socjotechnika. Zgłoś to do allegro bo jest to próba wyłudzenia loginu i hasła.
Gdy wejdziesz w ich link i sie "zalogujesz" to stracisz konto

Wyślij mi na PW link z tego emaila.


RE: Oszustwo-dane allegro ? - nicooo - 18-09-2015 17:36

Masz może jakiś kontakt tel do nich? bo poprzez e-mail zbytnio mi się nie chce..
PW , wysłane


RE: Oszustwo-dane allegro ? - Ascoran - 18-09-2015 19:23

Jak dla mnie to możesz z tym iść nawet na policje - próba wyłudzenia danych do konta a w tym danych osobowych i możliwe że nawet pieniędzy. Tylko mnie ciekawi na jaki adres Cie przekieruje po kliknięciu tego linku ale pewnie nie na prawdziwe allegro.


RE: Oszustwo-dane allegro ? - twardy - 18-09-2015 19:34

(18-09-2015 19:23)Ascoran napisał(a):  Jak dla mnie to możesz z tym iść nawet na policje - próba wyłudzenia danych do konta a w tym danych osobowych i możliwe że nawet pieniędzy. Tylko mnie ciekawi na jaki adres Cie przekieruje po kliknięciu tego linku ale pewnie nie na prawdziwe allegro.

Latasz z kazdym mailem, ktory probuje wyludzic od ciebie dane, na palicje?


RE: Oszustwo-dane allegro ? - lukaswu - 18-09-2015 19:34

Już to kiedyś było... http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/wirusy/2014/06/uwazaj-na-falszywe-maile-z-allegro


RE: Oszustwo-dane allegro ? - Ascoran - 18-09-2015 19:43

(18-09-2015 19:34)twardy napisał(a):  
(18-09-2015 19:23)Ascoran napisał(a):  Jak dla mnie to możesz z tym iść nawet na policje - próba wyłudzenia danych do konta a w tym danych osobowych i możliwe że nawet pieniędzy. Tylko mnie ciekawi na jaki adres Cie przekieruje po kliknięciu tego linku ale pewnie nie na prawdziwe allegro.

Latasz z kazdym mailem, ktory probuje wyludzic od ciebie dane, na palicje?

Jeśli to jakiś portal na którym są ważne dane itp to tak - już to jakiś rok temu przerabiałem...

Akurat za pomocą allegro mogą nieźle narozrabiać, pokupować na Twoje dane praktycznie wszystko itp. dodatkowo mają dostep wtedy do numerów kont i innych danych.

Miałem już taką historie ale z kontem bankowym