Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. (/Temat-Rejestracja-i-OC-na-samochod-zakupiony-od-prywatnej-osoby-12121)



Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - Baczex - 19-08-2010 10:39

Dziś tak trochę oficjalnie, a więc
Witam!
Moja sprawa z którą się tu zwracam brzmi następująco.
Otóż chcę kupić sobie samochód od pewnego Pana, lecz do 18 lat brakuje mi jeszcze 3 miesiące. Lecz chciałbym aby umowa sporządzona była na mnie, a także rejestracja i ubezpieczenie OC. I tu nasuwa mi się pytanie:
Czy można zrobić takie coś ? czy nie będzie problemów? Czy lepiej wziąć z ojcem jako współwłaściciel i zaliczać zniżki ?

Z góry dziękuję za odpowiedz na te nurtujące mnie pytanie.Blush

Pozdrawiam Wink


RE: Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - tyndyk23 - 19-08-2010 12:24

Problem może się pojawić przy samej rejstracjii. Zakupić auto możesz bez najmniejszych problemów - będzie potrzebna tylko zgoda rodziców zawarta w umowie.Pomysł ze współwłaścicielem jest dobry Smile

Co do rejstracjii to lepiej żeby zarejstrowany był na ojca - większe zniżki, chociaż większość z nas i tak kiedyś będzie musiała zaczynać od zeraSmile


RE: Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - Baczex - 19-08-2010 17:00

Hmmm...
A mogę kupić na siebie a zarejestrować na ojca i mnie jako współwłaściciela ? Czy umowa kupna też musi być na ojca ?


RE: Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - tyndyk23 - 19-08-2010 17:23

Poszukaj kto może zarejstrować auto i znajdziesz odpowiedzSmile


RE: Rejestracja i OC na samochód zakupiony od prywatnej osoby. - Baczex - 20-08-2010 13:24

Ok już wszystko wiem Wink
Dzięki wielkie za pomoc
pozdrawiam.