Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody (/Temat-Windows-10-automatycznie-pobiera-sie-uzytkownikom-starszych-okienek-bez-ich-zgody-121141)

Strony: 1 2


Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Pawlak093 - 13-09-2015 22:24

Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych

okienek bez ich zgody i wiedzy


Windows 10, najnowszy system operacyjny Microsoftu, od 29 lipca bieżącego roku jest dostępny w oficjalnej dystrybucji. Oprogramowanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem na rynku OS, a użytkownikom spodobał się pomysł zaoferowania go jako darmową aktualizację dla właścicieli Windowsa 7 oraz 8.1. Niestety, okienka nie uniknęły także kilku kontrowersyjnych decyzji ze strony producenta z Redmond. Jedną z nich są automatycznie instalujące się patche, a drugą... samoczynnie pobierający się Windows 10.

Z informacji publikowanych przez branżową prasę wynika bowiem, że najnowszy system operacyjny Microsoftu automatycznie pobiera się na komputery klientów Redmond. Sprawa budzi spore kontrowersje w sieci, ponieważ dotyczy osób które nie zdecydowały się na aktualizację do Windowsa 10. Firma bez pytania o zgodę postanowiła umieścić na dyskach należących do nich urządzeń pliki instalacyjne omawianego w tekście oprogramowania. Sytuację odkryli i nagłośnili sami użytkownicy systemu operacyjnego Microsoftu.

[Obrazek: bill-gates-is-very-happy-with-microsoft-...adella.jpg]

Co ciekawe, producent potwierdził zamieszczone przez nich w sieci informacje. Z oficjalnej wypowiedzi przedstawicieli Redmond wynika, że firma chce w ten sposób pomóc posiadaczom starszych okienek w zmianie OS na Windowsa 10. Oprogramowanie pobiera się na ich komputery, a kiedy urządzenia będą dysponować wszystkimi potrzebnymi plikami i ich właściciele zdecydują się na korzystanie z nowego systemu to będą oni mogli przenieść się na wspomniane wcześniej okienka w dużo szybszym tempie.

[Obrazek: W10.jpg]

Cel Microsoftu wydaje się szczytny, ale decyzję o automatycznie pobierającym się oprogramowaniu trudno nazwać słuszną. Producent przede wszystkim powinien pytać swoich klientów o zdanie, a dopiero później wysyłać im pliki instalacyjne nowego Windowsa. Trudno również nie zwrócić uwagi na problem związany z obciążaniem łącza internetowego, który szczególnie uderzy w osoby z limitowanym pakietem danych, oraz zaśmiecanie dysku twardego. Mechanizm odpowiedzialny za ściąganie systemu da się jednak wyłączyć. Trzeba tylko pamiętać że wymaga to rezygnacji automatycznego pobierania aktualizacji w Windows Update.

źródło: pclab


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - cezar78 - 14-09-2015 11:41

Jeśli to prawda to są bezczelni, dobre windowsy skończyły się na 7 i nie chce tego chłamu


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Ascoran - 14-09-2015 14:41

Pobiera ale tylko wtedy jak choćby raz klikniemy na ikonkę aktualizacji w pasu zadań, na jednym kompie nie kliknołem tego ani razu i do dzisiaj nie pobrało mi tego ścierwa, a natomiast z innym komputerze kliknąłem z ciekawości "co to jest za nowa ikonka?" poczytałem że aktualizacji itp i zamknąłem i właśnie na tym kompie co chwila pojawia się komunikat że windows pobrany i gotowy do aktualizacji


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - morenox - 14-09-2015 15:43

[Obrazek: 72674667f731411ed814a2af782a9bc7.jpg]

Oto dlaczego aktualizują... 4


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Prizmo* - 14-09-2015 15:44

Szkoda że aktualizacje zawsze muszą sie odpalać wtedy gdy chce zrobić szybki restart laptopa,np podczas gry turniejowe w CS:GO,gdzie mam około 5 minut na powrót. Obecnie to jedyny minus jaki widzę,muszę siąść i znaleźć rozwiązanie.


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Ascoran - 14-09-2015 15:54

(14-09-2015 15:44)Prizmo* napisał(a):  Szkoda że aktualizacje zawsze muszą sie odpalać wtedy gdy chce zrobić szybki restart laptopa,np podczas gry turniejowe w CS:GO,gdzie mam około 5 minut na powrót. Obecnie to jedyny minus jaki widzę,muszę siąść i znaleźć rozwiązanie.

Szybszy sprzęt kupić Smile
U mnie po formacie na czystym systemie instalowałem niecałe 200 aktualizacji i zajęło to 7-8min specjalnie stoper włączyłem bo byłem ciekaw Smile

Niby w 10 aktualizacje nie będą wymagać resetu kompa w co raczej nie wierzę


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Scoobyx - 14-09-2015 17:15

Dzięki Windowsowi 10, M$ może lepiej śledzić każdego użytkownika, więc za wszelką cenę chcą go wcisnąć każdemu. Nie polecam przesiadki, ostatni dobry system to Win 8.1. Po drugie (nie wiem czy to prawda) ale jak wyżej ktoś wkleił screen, to jeśli M$ zablokuje każde nielegalne oprogramowanie jakie macie na komputerze, to wzrosną im zyski o kilkaset procent z tytułu zakupu oryginalnego oprogramowania. Nie wiadomo co tam jeszcze knują. Tak więc lepiej poczekać przynajmniej rok na rozwój sytuacji, zanim zaczniecie aktualizować swoje systemy.


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - KacperIvD - 14-09-2015 17:40

dzięki za info, dzięki Wam zaktualizuje do 8.1 i na niej zostanę Smile


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Koja - 14-09-2015 22:15

Szczerze to średnio interesuje mnie to niby śledzenie mnie itp. Win 10 jest o wiele lepszy pod względem szybkości i funkcjonalności od win 8.


RE: Windows 10 automatycznie pobiera się użytkownikom starszych okienek bez ich zgody - Captain - 15-09-2015 04:19

Z tego co czytałem Windows 10 przekracza dopuszalne granice naruszen prywatności. Podobno mogą nawet wasze pliki w komputerach sobie legalnie przeglądać...

Ja tego Windowsa nie zamierzam nigdzie nigdy instalować. Obym nie musiał. Im nowszy Windows tym bardziej podejrzany i bardziej narusza prywatność. Strach używać.