Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nowe składki ZUS na 2016 rok - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Nowe składki ZUS na 2016 rok (/Temat-Nowe-skladki-ZUS-na-2016-rok-120967)



Nowe składki ZUS na 2016 rok - MaLiN - 10-09-2015 14:19

Cytat:Znamy już wysokość składek ZUS obowiązujących w 2016 roku. Ile tym razem zapłacą osoby prowadzące działalność gospodarczą? Jak co roku, czeka nas podwyżka. Comiesięczna danina na rzecz ZUS przekroczy barierę 1100 zł.

A Ty murzynie tyraj i zarabiaj grosze i płać daninę państwu, bo trzeba je wykarmić... Rolleyes

Co myślicie o pomyśle, aby obniżyć ZUS likwidując KRUS i wprowadzić obowiązkowo Rolników do ZUS?

źródło


RE: Nowe składki ZUS na 2016 rok - Apps - 10-09-2015 14:26

Na likwidację nie ma co liczyć, ale przydała by się konkretna łapanka "fake" rolników, bo tych jest masa.


RE: Nowe składki ZUS na 2016 rok - rcielak - 10-09-2015 14:41

Raczej likwidacja zus i krus i przejsciowo wprowadzenie "emerytur obywatelskich" + likwidacja wszelkich przywilejow emerytalnych.
Niestety mozna tylko marzyc.

Pozniej zdziwienie, ze wiekszosc leci w szarej strefie lub z firmami w UK.


RE: Nowe składki ZUS na 2016 rok - MaLiN - 10-09-2015 14:50

Nie lubię jak nie widzę swojej kasy, którą komuś wpłaciłem i nie mam praktycznie nic z tego. Przecież przez te okresy jak ktoś nie choruje wpłacana kasa powinna być na jakimś koncie odłożona, a nie w ciągłym obiegu i ktoś ma korzystać z niej na co ciężko pracuje.


RE: Nowe składki ZUS na 2016 rok - bart07 - 11-09-2015 09:22

(10-09-2015 14:50)MLN napisał(a):  Nie lubię jak nie widzę swojej kasy, którą komuś wpłaciłem i nie mam praktycznie nic z tego. Przecież przez te okresy jak ktoś nie choruje wpłacana kasa powinna być na jakimś koncie odłożona, a nie w ciągłym obiegu i ktoś ma korzystać z niej na co ciężko pracuje.

No tak, ale właśnie działa jako zapewnienie obecnej płynności finansowej państwa, żeby zabrać to co Twoje i wykarmić świnie. I jeszcze nam wmawiają, że przecież to jest odłożone wszystkoJerk2

To już raczej tej kasy nie zobaczysz Tongue


RE: Nowe składki ZUS na 2016 rok - domin_dz - 11-09-2015 10:36

Co prawda nie prowadzę jeszcze działalności, miałem zakładać od następnego roku... Chciałem płacić podatki w Polsce ale z tego co widzę to rząd nie chce moich pieniędzy... Składka jest obowiązkowa ale dlaczego mam ją płacić? U lekarza nie byłem odkąd przestałem się edukować, przez niski przyrost naturalny i fakt, że ZUS to zwyczajna piramida finansowa emerytury raczej nie dostanę, jak będę miał wypadek i będę niepełnosprawny to dostanę taką rentę, że już lepiej się zabić i nie wiadomo czy mi jej nie zabiorą... Rząd chce mnie j...ć w d...ę to ja wolę się zamienić rolami.