Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona z grami/programami do pobrania. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Strona z grami/programami do pobrania. (/Temat-Strona-z-grami-programami-do-pobrania-120910)



Strona z grami/programami do pobrania. - noindyfikator - 09-09-2015 11:45

Witam. Chciałbym stworzyć stronę na której będą płatne / darmowe programy do pobrania wraz z crackami. Zarabianie poprzez upload. Czy to jest legalne, jeżeli będę wstawiał linki które znalazłem w sieci ?


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Haxite - 09-09-2015 12:54

Google -> Rozpowszechnianie oprogramowania forum prawne.

Nie, takie praktyki są nielegalne.


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Wiktor220 - 30-09-2015 17:00

(09-09-2015 12:54)Haxite napisał(a):  Google -> Rozpowszechnianie oprogramowania forum prawne.

Nie, takie praktyki są nielegalne.
Mam pytanie.
A jeśli na mojej stronie jest jedynie przekierowanie do strony, która udostępnia oprogramowanie, to jest to również podpinane pod rozpowszechnianie?


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Haxite - 30-09-2015 17:03

Tak ;-)


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - bzer - 30-09-2015 18:44

Nie, gdybym zaraz wrzucil tutaj link to wedlug cb z.com bedzie za to odpowiadac?


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Ascoran - 30-09-2015 18:47

Jest to nielegalne jeśli na Twoim serwerze będą znajdować się te pliki. Jeśli pliki z crackami będą na jakimś innym hostingu który Ty nie prowadzisz to już nie Twój problem.


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Haxite - 30-09-2015 19:27

Wielki prawnik jeden z drugim sieje farmazony, a nie ma pojęcia na dany temat Lol


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Ascoran - 30-09-2015 19:34

(30-09-2015 19:27)Haxite napisał(a):  Wielki prawnik jeden z drugim sieje farmazony, a nie ma pojęcia na dany temat Lol

No to rozumiem że każdy na youtube który pokazuje jak ściągnąc i zainstalować cracka ma sprawę w sądzie? Chyba masz racje


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Haxite - 30-09-2015 19:52

Jest różnica "w celach edukacyjnych lub informacyjnych", a podanie bezpośredniego linku czy przekierowanie na stronę. Jednym przypadkiem policja się nie zajmie ale jeśli prowadzisz stronę taką już jesteś na celowniku służb.
Dla przykładu napisałem tutorial jak zrobić stronę phishingową ale jej nie używam. Napisałem tylko w celach edukacyjnych. Absurdem było by aresztowanie mnie że gość swoją wiedzę wykorzystuje w nielegalnych praktykach.

Poza tym właśnie pokazałeś skąd bierzesz swoją wiedzę (youtube).

Jeszcze te twoje "cracki". Crack w świetle prawa jest legalnym oprogramowaniem ale używanie tego "programu" w celu złamania zabezpieczeń innego oprogramowania jest nielegalne. Chociaż kwestia jest podzielona w tych kwestiach i każdy sąd ma indywidualne podejście to nigdy nie spotkałem się z przypadkiem by kogoś ukarano za trzymanie programu freeware, a takim jest crack.


RE: Strona z grami/programami do pobrania. - Ascoran - 30-09-2015 20:11

Własnie uświadomiłeś mi że nie mam racji - przepraszam za wprowadzanie w błąd innych, ale wydawało mi się że jest to legalne...

(30-09-2015 19:52)Haxite napisał(a):  Poza tym właśnie pokazałeś skąd bierzesz swoją wiedzę (youtube).
O nie! Wydało się Sad