Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skuter Sprzedaż - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Skuter Sprzedaż (/Temat-Skuter-Sprzedaz-12090)

Strony: 1 2


Skuter Sprzedaż - Lubelak - 18-08-2010 19:33

Mam 16lat i zarejestrowany na siebie skuter
chcę go sprzedać ,ale słyszałem ,że nie da rady bo dowód osobisty potrzebny
i muszę czekać do 18lat jak z tym jest?

Sorry za błąd ale jestem tak zmęczony ;/


RE: Skuter Sprzedarz - joke16 - 18-08-2010 19:46

Do spisania umowy jest potrzebny numer Pesel, jeżili masz skuter zarejestrowany na siebie to chyba posiadasz numer pesel :]


RE: Skuter Sprzedarz - Daminn - 18-08-2010 20:26

Jak nie wiesz to się nie udzielaj. Jak przerejestruje jak jest niepełnoletni?

Ja wiem tyle, że jest to bardzo skomplikowane, latanie po sądach itp. Ew. możesz się umówić, że koleś będzie jeździł na Twoim dowodzie, a Ty będziesz opłacał oc itp. Tak zrobił znajomy.


RE: Skuter Sprzedarz - joke16 - 18-08-2010 20:31

Nie wiem gdzie widzisz problem spisuja umowe i tyle. "Jak przerejestruje jak jest niepełnoletni?" a ciekawe jak zarejestrował?


RE: Skuter Sprzedarz - Daminn - 18-08-2010 20:35

Ale co mu z umowy? Rozchodzi się o dowód rejestracyjny (/).-)


RE: Skuter Sprzedarz - tyndyk23 - 18-08-2010 20:38

Witaj,

Oczywiście nie musisz czekać aż skońcysz lat 18. Wypowiedź Pana wyżej pozostawie bez komentarza - udzielanie porad które wprowadzają w błąd są zabronione - mówię tutaj o joke16.

Mając 16 lat masz ograniczoną zdolność do czynności prwnych- czyli nie możesz np sam kupić sobie auta. Do takiej sprzedaży która przekaracza zwykłe czynności życia codzinnego ( zakupy w sklepie np chleba mleka itd ) potrzebna będzie ci zgoda rodziców ( zawarta w umowie że rodzice dają zgodę na dokonanie takiej czynności ). Możesz także dokonać takiej sprzedaży działając poprzez swoich przedstawicieli ustawowych - rodziców. Wystarczy tylko wzmianka że działają w Twoim imieniu. Jak będziesz chciał to możesz zwrócić się o napisanie takiej umowy do mnie Smile

pomogłem ? pobierz w podziękowaniu ten plik http://www.fileserve.com/file/jYXe8AG/Odblokuj%20SAM%20iPhone%203G.pdf


RE: Skuter Sprzedarz - Razer - 18-08-2010 20:39

Daminn, nie wyrywaj się tak do każdej odpowiedzi.... Od 13 roku życia osoba fizyczna ma zdolność do czynności prawnych (niepełną), spisuje się umowę, załącza się, że właścicielem jest nieletni i przedstawiciel ustawowy podpisuje umowę. Tak mi się to widzi, poczekajmy na tyndyka, ale jestem pewny na 95% że tak jest Wink

//EDIT/UP: Czyli tyndyk potwierdził to co napisałem, tyle, że szybciej Wink


RE: Skuter Sprzedarz - joke16 - 18-08-2010 20:42

Ciekawe jak go sam zarejestrował? Jak go sam kupił i spisał umowe na siebie to sprzedać go także może. I niezapomnijcie żyjemy w Polsce :]


RE: Skuter Sprzedarz - Razer - 18-08-2010 20:46

Na 98% jest tylko współwłaścicielem wraz ze swoim opiekunem Wink


RE: Skuter Sprzedarz - tyndyk23 - 18-08-2010 20:54

Może być właścicielemSmile tylko zależeć bedzie kto sprawuje pieczę nad tym i skąd pochodziły środki na zakup tegoSmile