Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Serwer do gry Lineage II - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Serwer do gry Lineage II (/Temat-Serwer-do-gry-Lineage-II-120622)



Serwer do gry Lineage II - fruzz - 03-09-2015 23:23

Witam, planuje odświeżyć dawną grę Lineage II Interlude.
Gra posiada opisanie Copyright 2007-2008.
Jest to staroć oddany do lamusa.
Serwery prywatne oficjalnie uznane jako "emulatory do testu" są jakby legalne - bo są do testu natomiast lekkie zmiany w plikach gry trzeba wprowadzić.

1. Czy mogę udostępniać tą grę użytkownikom? Niby powinni kupić, ale... tego już nie sprzedają xd

2. Czy trzeba się rozliczać z dotacji na np. Paypala?


RE: Serwer do gry Lineage II - mcknowak - 04-09-2015 08:15

(03-09-2015 23:23)fruzz napisał(a):  1. Czy mogę udostępniać tą grę użytkownikom? Niby powinni kupić, ale... tego już nie sprzedają xd
Nie możesz bez pisemnego zezwolenia właściciela. Po pierwsze udostępnianie cudzych programów komputerowych nawet za darmo stanowi przestępstwo ścigane z urzędu. Po drugie, na pewno jak sprawa się rozkręci, ktoś sobie o tej grze przypomni a wtedy może nie być wesoło. Sorry, takie mamy prawo autorskie.


(03-09-2015 23:23)fruzz napisał(a):  2. Czy trzeba się rozliczać z dotacji na np. Paypala?
Tak, jeżeli to są darowizny to płaci się podatek od spadków i darowizn.


RE: Serwer do gry Lineage II - fruzz - 04-09-2015 13:27

Czyli sprawę pierwszą może załatwić pismo od producenta?

Dzięki za odpowiedź


RE: Serwer do gry Lineage II - mcknowak - 04-09-2015 13:39

Tak, potrzebna jest zgoda właściciela praw autorskich w formie licencji lub w innej formie pisemnej.


RE: Serwer do gry Lineage II - twardy - 04-09-2015 14:16

Skoro tyle lat staly serwery Abyss, Dex to raczej nie masz sie czego bac, no przynajmniej ze strony ncsoftu czy kto to teraz prowadzi. Ale podatki lepiej plac.


RE: Serwer do gry Lineage II - fruzz - 04-09-2015 23:30

Serwer to nie problem, ale chce chce udostępnić launcher który pobierze grę od razu i za każdym razem będzie sprawdzał czy są nowe update - tak jak było na globalu. Nawet taki program już mam i w tym problem że z mojego serwera będą szły pliki gry więc napisze do nich.
Wielkie dzięki za pomoc Wink