Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny blog - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Bloger, Blogspot i inne blogi (/Forum-Bloger-Blogspot-i-inne-blogi-361)
+--- Wątek: Własny blog (/Temat-Wlasny-blog-120215)



Własny blog - Pasquallo - 27-08-2015 10:46

Witajcie.

Chciałem założyć własnego bloga, ale nie takiego tylko dla jaj, ale że tak powiem z real content'em. Myślałem co mam do zaoferowania ludziom młodym, czego nie znajdą u kogoś no i na czym ja się znam No i chyba wymyśliłem. Mam bazę około stu prac, coś na kształt esejów, referatów około 5-6 stronnicowych. W necie tego nie ma, a jeśli jest to nie tak opracowane. A tutaj gotowe wypracowania na podany temat, redagowane przeze mnie. Jasne, że trochę bazowałem na innych pracach, ale z reguły to tylko fragmenty, sparafrazowane, w żadnym razie gotowe kopie. Myśle, że do szkoły się to generalnie komuś przyda, bo to profesjonalne, dość dobre teksty z bibliografiami, konspektami. Gdyby to wypełnić jakimiś programami partnerskimi, to może udało by się zarobić...? Rok szkolny za pasem w końcu. Co myślicie? W jakim gotowym serwisie blogowym, bezpłatnym, warto byłoby to umieścić? Jaki serwis żeby od biedy to było do znalezienia w necie? Widzicie w ogóle sens? A może tylko np. wstęp tych prac dać na bezpłatne, a reszte opatrzeć jakimś gateway czy jak to się fachowo nazywa? Każda rada cenna, jestem świeżakiem.


RE: Własny blog - fastrets - 27-08-2015 16:26

Cytat: W jakim gotowym serwisie blogowym, bezpłatnym, warto byłoby to umieścić?

Nie warto, lepiej zainwestuj trochę kasy w domene + hosting, ceny są niskie a będziesz miał pewność że nikt ci nic nie usunie. Dodatkowo będziesz miał pełną kontrolę nad wszystkim. Pomysł jest ok, ale to czy zarobisz na tym to już kwestia odpowiedniego promowania Smile


RE: Własny blog - Pasquallo - 29-08-2015 10:55

W jakim środowisku założyć taką stronę? joomla? wordpress? nie mam doświadczenia... kupiłem sobie hosting, domenę i teraz chciałbym coś zainstalować...


RE: Własny blog - Qwik - 29-08-2015 11:05

(29-08-2015 10:55)Pasquallo napisał(a):  W jakim środowisku założyć taką stronę? joomla? wordpress? nie mam doświadczenia... kupiłem sobie hosting, domenę i teraz chciałbym coś zainstalować...

Wordpress


RE: Własny blog - surfer0700 - 29-08-2015 11:14

(29-08-2015 10:55)Pasquallo napisał(a):  W jakim środowisku założyć taką stronę? joomla? wordpress? nie mam doświadczenia... kupiłem sobie hosting, domenę i teraz chciałbym coś zainstalować...

Zdecydowanie najłatwiejszy do ogarnięcia będzie wordpress. Gdybyś nie dawał sobie z nim rady, to o cokolwiek zapytasz w google, dostaniesz odpowiedź. Masa tutoriali na tą platformę Wink


RE: Własny blog - rachman - 29-08-2015 11:33

Jak nie masz obczajki to łatwiejszy jest WP do nauki. Niektóre hostingi mają autoinstalatory więc powinieneś dać radę a nawet jak nie ma to nie trudno się instaluje. Poszukaj w net są opisane dla totalnych zieleniaków przykłady. Dobrze jest zmienić w trakcie instalacji przynajmniej przedrostek baz danych czy jak to się tam zwało "wp_" na jakiś swój dla bezpieczeństwa no i wiadomo hasło/login trudne zrób.

Co do treści Twoich to chyba blokada gateway czy jak to się zwie Wink albo inna tego typu. Zyskujesz kasę za udostępnienie a dodatkowo chronisz swoje treści przed szkodnikami którzy szybko się znajdą i skopiują wszystko co zamieścisz by żerować na Twoich wypocinach Wink

Czy zarobisz to zależy faktycznie od Ciebie. Reklama, promocja itd. Wyjdzie w praniu czy się opłacało ale jak za szybko nie odpuścisz to możesz coś tam zarobić.


RE: Własny blog - Pasquallo - 03-09-2015 12:40

na ile efektywne jest promowanie bloga poprzez fora, taktowny spam w komentarzach na portalach tematycznych?

Aha, stworzyłem swoją pierwszą w życiu stronę tak jak wyżej było pisane. Nie chce tu podawać adresu, jeśli ktoś na pw chciałby otrzymać i ocenić to bede wdzięczny


RE: Własny blog - rachman - 03-09-2015 13:48

promować trzeba - zyskujesz wejścia zainteresowanych osób ale i linki. nie rób tego zbyt nachalnie. lepiej od początku budować linkowanie bez spamu zbytniego, chyba że nie zależy Ci na długotrwałym efekcie? technik SEO jest wiele poczytaj w sieci sporo rad jest. same komentarze i fora coś dadzą ale zróżnicuj jeszcze linkowanie o wartościowe katalogi na przykład, linki z serwisów społecznościowych itd.

jak chcesz moich skromnych uwag to możesz wysłać na pw adres w wolnej chwili zerknę.