Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Praktyczny kurs programowania w PHP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Praktyczny kurs programowania w PHP (/Temat-Praktyczny-kurs-programowania-w-PHP-120091)



Praktyczny kurs programowania w PHP - Kuzry - 25-08-2015 11:58

Wpadłem na pomysł stworzenia kursu internetowego na temat tworzenia małego projektu w PHP. Mianowicie miało by to być stworzenie mechanizmu rejestracji, aktywacji konta, logowania, resetowania hasła, zmiany hasła oraz zmiany adresu e-mail. Kurs miałby być przeznaczony dla początkujących programistów, którzy chcieli by na poważnie wejść w świat programowania.

Co sądzicie o takim kursie? Czy sami chcieli byście wziąć w nim udział?


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - firevex - 25-08-2015 12:03

Zależy jak dobrze znasz programowanie, bo nie warto uczyć kogoś bez odpowiedniej wiedzy, żeby nie wyrabiać złych nawyków kursantom. Parę lat temu takie coś mogłoby być potrzebne ale teraz? Teraz takich rzeczy jest mnóstwo. Pełno tego na yt, dodatkowo są platformy uczące programować(są po angielsku, no ale skoro ktoś chcę programować to musi ogarniać angielski na tyle żeby czytać dokumentację). No i jak wiadomo nauka programowania to głównie praca samodzielna.


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - Kuzry - 25-08-2015 12:12

Od paru lat samodzielnie zajmuję się pracą programisty głównie na zlecenie. Myślę, że moja wiedza w temacie jest całkiem dobra.

Masz rację, pełno teraz podobnych kursów w internecie, chociaż omawiają głównie tematykę samego programowania a nie tworzenia konkretnych projektów. I dla tego zastanawiam się czy to będzie opłacalne Smile


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - firevex - 25-08-2015 12:27

IMO żeby to miało sens to musiało by być to większe, czyli np. kurs stworzenia sklepu internetowego,cms'a lub jakiejś gry via www. Mało jest też kursów jak robić takie rzeczy na framework'ach więc może lepiej uderzyć w taki target, bo jedynie laravel ma swoje laracasty. Inne frameworki udostępniają jedynie dokumentację.


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - Kuzry - 26-08-2015 12:31

To będzie kurs na podstawie frameworka Slim 3 z wykorzystaniem bibliotek Symfony 2, Zend Framework 2 oraz jeszcze kilku innych. Już podjąłem decyzję i zacząłem prace nad kursem Smile


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - surfer0700 - 26-08-2015 12:48

w jaki sposób miałby być prezentowany ten kurs? to jakieś wideo? dokument tekstowy? konferencja?


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - Kuzry - 26-08-2015 12:50

To będzie nagranie wideo z pulpitu + mój głos. Taki typowy screencast.


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - surfer0700 - 26-08-2015 12:51

A jakieś live'y?


RE: Praktyczny kurs programowania w PHP - Kuzry - 26-08-2015 12:52

Live'y? Co masz na myśli?