Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fałszywe Zeznania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Fałszywe Zeznania (/Temat-Falszywe-Zeznania-11987)



Fałszywe Zeznania - Crasher - 17-08-2010 00:45

Witam.
Właśnie wpadł do mnie do domu braciszek i powiedział że go zatrzymali "bo chciał przestawić samochód". Zaznaczam że był pod wpływem, no i wziął mnie żebym podpisał i zoobowiązał się odbioru samochodu. No to ja wyskoczyłem ale nie mam 18 lat, a podałem dane że jako mam ^^ PESEL tak samo rocznik zmieniłem a resztę bez zmian. Co mi za to grozi ?


RE: Fałszywe Zeznania - nickluk - 17-08-2010 09:26

w peselu jest zapisany twój rok urodzenia...jak sie skapną to twój pomysłowy brat ucierpi.
Pozdro.


RE: Fałszywe Zeznania - kamilo765 - 17-08-2010 11:55

Zjebałeś sprawe krótko mówiąc


RE: Fałszywe Zeznania - adik0070 - 17-08-2010 12:17

Doooooooooobre zmienic pesel..
Masz przesrane..


RE: Fałszywe Zeznania - Daminn - 17-08-2010 13:54

A jakieś potwierdzenia tego? Co mu grozi? I poco piszecie jak uja wiecie?


RE: Fałszywe Zeznania - adik0070 - 17-08-2010 15:18

Jeżeli podpisał oświadczenie to ma chłop przerąbane chyba że nie będzie im sie chciało sprawdzac Tongue


RE: Fałszywe Zeznania - Daminn - 17-08-2010 16:20

Ten samochód ktoś mu będzie musiał wydać, więc jak zobaczy że chłopak nie wygląda na 18 to może być źle. Nie ma co gdybać Tyndyk się zjawi i rozwieje wątpliwości ;]


RE: Fałszywe Zeznania - Crasher - 17-08-2010 17:42

Oświadczenie podpisywałem ja i ja podawałem dane, bo brat był nietrzeźwy i ja podałem swoje dane +1 rok, i zmieniłem PESEL potem podpisałem się że zoobowiązuję się do odebrania samochodu i podpisałem się. Ale w sumie też ich trochę wina bo powinni sprawdzić dokument tożsamości. No zresztą czekam na wypowiedź speca.


RE: Fałszywe Zeznania - DDK - 17-08-2010 19:39

To co że pesel zmieniłeś ( 1 liczba na rok pełnoletności ) ? PESEL to jest specyficzny kod który jest zakodowany algorytmem. Ten algorytm tworzy PESEL ( Głównie zmienia ostatnią liczbę która jest liczbą kontrolną ). Jesli tym algorytmem stworzysz liczby i je dodasz do siebie powinna wyjść liczba podzielna przez 10. Peselu nie oszukałeś raczej bo to można sprawdzić algorytmem czy PESEL jest prawidłowy Smile


RE: Fałszywe Zeznania - tyndyk23 - 23-08-2010 07:58

Temat zamknięty Smile