Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono (/Temat-GWT-Bledy-URL-i-nie-znaleziono-118585)



GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - jnna - 29-07-2015 10:27

Witajcie,

Mam pewien problem z GWT i dużą nadzieję, że ktoś z tym się już spotkał. Przekopałam forum, ale odpowiedzi nie znalazłam, więc piszę.
Pare dni temu postawiłam na WP stronę i zweryfikowałam ją w GWT. Indeksowanie idzie (powoli, ale idzie), natomiast wystąpił koszmarny wysyp błędów URL-i: nie znaleziono. Problem w tym, że praktycznie wszystkie odnoszą się do podstron, tagów i kategorii, których nigdy nie używałam. Zakładam, że witryna była wcześniej użytkowana przez kogoś innego i stąd moje pytanie- jak się tego pozbyć? Czy jeśli rzeczywiście ktoś wcześniej miał inną stronę pod tym adresem to możliwe jest, że google indeksuje stare mapy witryny (czy one w ogóle gdzieś wiszą?) i czy mogę coś na to poradzić?

Z góry dzięki wielkie za podpowiedzi. Smile Dodam od razu, że nie jest to pierwsza strona prowadzona z wykorzystaniem tego CMSa i nigdy wcześniej takie "obce" cuda mi się nie pojawiały.


RE: GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - Lotheo - 29-07-2015 11:37

Google co jakiś czas sprawdza i z "lekkim" opóźnieniem indeksuje jeszcze nie zaindeksowane strony do indeksu. Jeśli domena była używana przez poprzedniego właściciela, to normalne jest w tej chwili, że robot google będzie wyrzucał Ci takie błędy, bo takie tagi, kategorie, url'e itp. rzeczy nie znajdują się w tej chwili na Twojej stronie, a były zgłoszone do indeksacji i czekały sobie w kolejce na dodania do indeksu. Ja po prostu czyściłem takie błędy (tzn. oznaczałem jako poprawione i znikały). Kiedy pojawiały się nowe, robiłem to samo. Co chwile wyskakiwały inne błędy, ale robiłem to samo i w końcu problem ustał, kiedy wywaliło mi wszystkie nie znalezione rzeczy. Nic na to nie poradzisz w tej chwili. Po prostu oznaczaj jako poprawione i już Smile


RE: GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - jnna - 29-07-2015 12:29

Dzięki wielkie! Smile


RE: GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - fastrets - 29-07-2015 14:51

@jnna

Zainstaluj plugin "404 to Start" By Jürgen Schulze i ustaw żeby przekierowywało na stronę główną. Wtedy jak ktoś wejdzie w ten nieistniejący link to automatycznie go przekieruje na stronę główną. A w gwt oznacz te błędy jako poprawione i po sprawie.


RE: GWT: Błędy URL-i, nie znaleziono - jnna - 29-07-2015 20:18

Na wtyczkę nie wpadłam, dzięki! :-)