Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć (/Temat-95-telefonow-z-Androidem-mozna-zhakowac-MMSem-i-trudno-sie-przed-tym-zabezpieczyc-118507)



95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - Haxite - 27-07-2015 22:57

Jak zawsze na blogu ZaufanaTrzeciaStrona.pl artykuł godny uwagi!

Źródełko: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/95-telefonow-z-androidem-mozna-zhakowac-mmsem-i-trudno-sie-przed-tym-zabezpieczyc/

Cytat:Badacze z firmy Zimperium odkryli i opisali wyjątkowo niebezpieczne błędy w większości obecnych na rynku wersji Androida. Pozwalają one atakującemu na zdalne wykonanie kodu jedynie poprzez wysłanie odpowiednio przygotowanej wiadomości MMS, która na wielu telefonach zostanie automatycznie wczytana i przetworzona. Jej uruchomienie powoduje wykonanie dowolnych poleceń, w tym na przykład usunięcie infekującej wiadomości i oddanie kontroli nad telefonem atakującemu.
Podatny jest KAŻDY android od wersji 2.2+ ale na szczęście można przynajmniej zminimalizować ryzyko ponieważ nie ma na co liczyć, że wszystkie andki dostaną patch. Wystarczy wyłączyć automatyczne pobieranie MMSów żeby zminimalizować podatność ataku, np w Google Hangouts. Z tego co wiadomo to ROM Cyanogenmod został już załatany ale żeby wgrać nowe oprogramowanie jakim jest CM trzeba mieć root.


95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpi... - damianus627 - 27-07-2015 23:22

Dobrze zrobiłem że zrezygnowałem z Androida. Albo wirusy i słabe zabezpieczenia albo co chwila jakieś problemy z lagowaniem nawet na najdroższych telefonach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - gangsterparty - 27-07-2015 23:30

Nie dziwie się.. jak ten system można znaleźć w internetach.. chinole używaja nawet Androida do podrabianych iPhonow..
Dobrze że nigdy nie miałem Androida tylko cały czas iOS <3


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - Mercz - 27-07-2015 23:32

Dzięki za te informacje Wink

Damianus osobiście nie mam żadnych problemów z Androidem.


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - Haxite - 28-07-2015 08:00

Nigdy nie miałem problemów z andkiem i zabezpieczeniami, wystarczy trochę poużywać mózgu.
1. ROOT
2. xPrivacy
3. BootManager
4. Głowa na karku i używanie mózgu

(27-07-2015 23:22)damianus627 napisał(a):  Dobrze zrobiłem że zrezygnowałem z Androida. Albo wirusy i słabe zabezpieczenia albo co chwila jakieś problemy z lagowaniem nawet na najdroższych telefonach.

(27-07-2015 23:30)gangsterparty napisał(a):  Nie dziwie się.. jak ten system można znaleźć w internetach.. chinole używaja nawet Androida do podrabianych iPhonow..
Dobrze że nigdy nie miałem Androida tylko cały czas iOS <3
problem występuje również na iPhone JerkJerkJerk
Może nie aż taka waga niebezpieczeństwa ale jednak: 0day exploit na iPhone


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - broofie - 28-07-2015 08:07

Czyli na dobra sprawe wystarczy wyjąć karte SIM lub włączyć tryb samolotowy i czekać na latke Lol


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - gangsterparty - 28-07-2015 08:58

@Haxite
o kurcze nie wiedziałem że na iPhony są jakieś sposoby o.O dobrze że używam z głową i nie pobieram dziwnych aplikacji ;x


RE: 95% telefonów z Androidem można zhakować MMSem i trudno się przed tym zabezpieczyć - Haxite - 28-07-2015 09:01

Oczywiście, że są nie wiem jak teraz ale kiedyś mozna było bez problemu odblokować ekran Smile Tyczy sie to bodajże iOS 7