Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość (/Temat-Skutki-pioruna-czyli-jak-jedna-sekunda-moze-zmienic-plany-na-przyszlosc-118424)

Strony: 1 2 3 4


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - badii - 26-07-2015 20:44

(26-07-2015 17:09)krystiann napisał(a):  Nie przesadzasz troche z datkami i podaniem nr konta?

Fakt pech, ale dom miałes ubezpieczony więc dostaniesz sporą kase (po domu widać) więc jakieś 80% będziesz mial na odbudowe,
Po za tym od gminy możesz również dostać zapomogę bo często są na to pieniądze.

PO za tym widać po domu że ty biedny wcale nie jestes...

Nie, nie przesadzam. Numer konta podałem, bo jeśli ktoś DOBROWOLNIE chce wpłacić jakąś kwotę to niech to zrobi. Ja do niczego nikogo nie namawiam. Dom jest ubezpieczony, ale dobrze wiemy jakie są realia życia w Polsce... Niektórzy co mają nieubezpieczony dostaną więcej niż Ci co mieli go ubezpieczony... Nie rozumiem słów 'po domu widać że Ty biedny wcale nie jestes...'. Na 'dom' pracuje się latami, odkłada pieniądze, żyje oszczędnie, żeby mieć w czym mieszkać. Spodziewałem się hejtów i jak widać nie zawiodłem się Wink


(26-07-2015 17:56)zjadamkredki napisał(a):  Zamiast się tu wszyscy kłócić z tym pajacem i marnować czas to wyślijcie jakąś kwotę dla @[badii], bo te wasze dyskusje ani ubrań ani środków do życia mu nie przyniosą.
Ode mnie jutro poleci przelew Wink

Domyślam się co czujesz, bo coś podobnego kiedyś moich rodziców spotkało (mnie jeszcze na świecie nie było ;D )

Dzięki wielkie Smile


(26-07-2015 18:28)Make it napisał(a):  Wybacz że mała kwota ale akurat mam ostatnie drobniaki na koncie Wink
Zamiast dyskutować z innymi użytkownikami
Lepiej wysłać nawet drobne od siebie

Również bardzo dziękuję.

Wiadomo, że domu się za te pieniądze nie odbuduje. Ale na podstawowe rzeczy do życia zawsze będzie... Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie na forum, którzy potrafią pomóc bezinteresownie.. Sam kiedyś wpłaciłem pewną sumę na leczenie chorego dziecka (był temat na forum) i byłem z siebie bardzo dumny.

Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiadają, nawet tym hejterom.

http://opoczno.naszemiasto.pl/artykul/zerwane-dachy-powalone-drzewa-wichury-szalaly-w-gm-bedkow-i,3462603,artgal,t,id,tm.html - kolejny artykuł.


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - mikuss - 26-07-2015 20:56

wychodzi zawiść polaków do których nie dociera, że zostaliście w sumie w tym czym staliście
dom domem, ale potrzebne są ubrania, jedzenie ( manna z nieba nie spadnie) a wszystko kosztuje
na pieniądze z ubezpieczenia się czeka może trwać to miesiąc, a jeśli się odwołacie z powodu niesatysfakcjonującej kwoty jeszcze się wydłuży a jak też wiadomo nie mamy wiosny tylko idzie już ku zimie bez pieniędzy domu się nie wyremontuje to co w ziemiance macie zamieszkać ?


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - badii - 26-07-2015 21:05

http://www.wykop.pl/link/2673267/skutki-pioruna-czyli-jak-jedna-sekunda-moze-zmienic-plany-na-przyszlosc/

Dodałem post na wykopa, jeżeli kogoś by to interesowało.


(26-07-2015 20:56)mikuss napisał(a):  wychodzi zawiść polaków do których nie dociera, że zostaliście w sumie w tym czym staliście
dom domem, ale potrzebne są ubrania, jedzenie ( manna z nieba nie spadnie) a wszystko kosztuje
na pieniądze z ubezpieczenia się czeka może trwać to miesiąc, a jeśli się odwołacie z powodu niesatysfakcjonującej kwoty jeszcze się wydłuży a jak też wiadomo nie mamy wiosny tylko idzie już ku zimie bez pieniędzy domu się nie wyremontuje to co w ziemiance macie zamieszkać ?

Wszystko kosztuje, masz rację. Pieniądze trzeba wyłożyć z własnej kieszeni i jak najszybciej to naprawić. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych deszczów i burz w najbliższym czasie. Wszystko rozchodzi się o pieniądze, bo dobrze wiemy, że jak wydamy więcej, a mniej dostaniemy z ubezpieczenia to będziemy stratni, niestety...


Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - damianus627 - 26-07-2015 21:11

@[badii] to 60 tysięcy strat podane w tym artykule to już faktycznie oszacowane przez rzeczoznawcę czy napisane przez jakiegoś dziennikarza?


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - mikuss - 26-07-2015 21:15

damianus jest kawał dachu na tym domu jak widać więc i metrów się zbiera
sam dach bez krokwi np na 200 m2 sama blacha z robocizną to koszt 25k

a tutaj metrów będzie na moje oko około 400, plus krokwie, robota cieśli, blacha czy blachodachówka plus robocizna więc nie wiem czy 60 k to kwota lekko nie zaniska


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - badii - 26-07-2015 21:20

(26-07-2015 21:11)damianus627 napisał(a):  @[badii] to 60 tysięcy strat podane w tym artykule to już faktycznie oszacowane przez rzeczoznawcę czy napisane przez jakiegoś dziennikarza?

Napisane przez jakiegoś dziennikarza.


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - Make it - 26-07-2015 21:28

Ubezpieczenie - dobra dajmy na to że pokryje koszt naprawy domu Wink ( mam taką nadzieje )
Ale nikogo nie zainteresuje już to że spłoneły ubrania i inne dobra bo ich wartości nie oszacują i ubezpieczyciela już to nie będzie obchodziło

Nie martw sie badii hejterami
Świetnie działasz nagłaśniając sprawe

Trzymam kciuki Wink
Mam nadzieje że jak już będzie okej to dasz lekkie sprawozdanie

Najwazniejsze że wszyscy są cali Wink


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - badii - 29-07-2015 11:45

https://plus.google.com/photos/113615147300346908541/albums/6176874382822036321

Nowe zdjęcia, chyba wszystkie, które mamy.
Nie obchodzą mnie hejty. Pokazałem tylko jedno uderzenie może zniszczyć coś, co się buduje przez kilka lat.
Jeżeli ktoś ma mówić tutaj ZNOWU o wypasionej chacie to niech sobie daruje, proszę Smile

Ekipa na dachu już jest, ale wczoraj spotkały Nas dwie burze i na pierwszym piętrze trochę przeciekało i szmaty poszły w ruch. No nic, miejmy nadzieję, że jak najszybciej się z tym uporamy i natura da Nam szansę Wink


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - lukaswu - 29-07-2015 11:50

dom posiadał piorunochron tak w ogóle?


RE: Skutki pioruna, czyli jak jedna sekunda może zmienić plany na przyszłość - badii - 29-07-2015 11:56

(29-07-2015 11:50)lukaswu napisał(a):  dom posiadał piorunochron tak w ogóle?

Nie, nie posiadał. Nikt na wsi nie miał piorunochrona, były nawet gorsze burze i zawsze wszystko było ok. Tutaj nawet nie było burzy, przechodziła bokiem, jeden piorun i to wszystko Wink