Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Hosting hekko.pl a obciążenie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Hosting hekko.pl a obciążenie (/Temat-Hosting-hekko-pl-a-obciazenie-118389)

Strony: 1 2


Hosting hekko.pl a obciążenie - Lotheo - 26-07-2015 08:59

Witajcie Moi drodzy. Posiadam EasyPack na hekko.pl z taką konfiguracją:

[Obrazek: sWzGlI1.png]

Ile ten serwer jest w stanie dziennie udźwignąć? Wytrzyma liczbę 2-3 tysięcy osób dziennie? Pytam, bo tak leży i się marnuje, a mam fajny pomysł jak go wykorzystać. Czy ktoś miał jakieś problemy z firmą hekko.pl odnośnie fake contentu na stronie? Smile


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Coristo - 26-07-2015 09:05

Nie ma tu żadnych parametrów po których można to stwierdzić. Szczerze wątpię, że uciągnie.


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Lotheo - 26-07-2015 09:09

Chciałem bardziej przybliżyć osobom, które korzystały z niego, lub korzystają o który serwer dokładnie chodzi. Mógłbyś mi coś doradzić odnośnie dobrego hostingu?Smile


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Coristo - 26-07-2015 09:12

Zależy jaki "skrypt" chcesz utrzymać na stronie przy 2-3k. Jak coś zasobożernego to jakiś VPSik z OVH bo hosting za 5zł/miech to słaba inwestycja Rolleyes


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Lotheo - 26-07-2015 09:35

Na stronie to tylko i wyłącznie WP Smile Tak pytałem o ten hekko, bo jest nie używany w tej chwili. Pomogłeś mi wybrać, ale martwi mnie ta mała przestrzeń dyskowa na ovh, tylko 10 GB na VPS tym Classic. Planuję przechowywać tam różne filmiki mp4. Co w ogóle o tym myślisz?

http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml

Czy może doradziłbyś mi inny w podobnej cenie, a z większą pojemnością dyskową?Smile


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Coristo - 26-07-2015 09:49

Co do filmików to radziłbym używać zewnętrznego hostingu video (YouTube/Dailymotion).


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Lotheo - 26-07-2015 09:54

No właśnie z tym jest problem, bo musi być końcóweczka mp4 Smile


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - linoskoczek - 26-07-2015 12:41

2-3 tysiące wytrzymałby, ale miesięcznie Tongue I na pewno nie z filmikami.
Radziłbym brać jakiś VPS pod samą stronę (może być OVH, polecam też Biznes-Host pod takie rzeczy), a do trzymania filmów jakiś storage VPS. Myślę o Backupsy. Prawdopodobnie mógłby robić za serwer do streamowania, ew. do uzgodnienia z pracownikami.

A bez kombinowania, to można kupić serwer dedykowany w Mintshost. Najtańszy wystarczy do tego, co chcesz zrobić, natomiast cena pewnie Cię odstraszy. Niestety, ale hostowanie filmów to nie tylko trzymanie ich na dysku, ale i ich odtwarzanie. Przypuśćmy, że każdy użytkownik odtworzy jeden filmik o wielkości 5MB. Wtedy miesięcznie (przy 2.5k użytkowników dziennie) zejdzie Ci 366GB transferu. Przy tym jednym, małym filmiku! Strona będzie zajmowała pewnie kolejne 3-5MB, to już 2 razy więcej. A filmików będzie więcej i to zapewne większych.


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - tomtom99 - 26-07-2015 17:21

OVH odradzam ofertę tanich vps, to już lepiej brać w vipower na ssd.

I radzę z tym mp4 coś wykombinować, bo filmiki to ciągną mocno transferu co sprawia, że poza dedykiem trudno z 5tb transferu trudno coś zrobić, a wiadomo taki swoje kosztuje.

Jeżeli chodzi o minimalizację transferu zasobów strony to polecam cloudflare, potrafi uciąć tyle, że można brać mniejszy pakiet na hostingu :-)


RE: Hosting hekko.pl a obciążenie - Lotheo - 26-07-2015 19:21

Troszkę Panowie zamotałem. Chodziło mi o to, że potrzebny mi serwer, który udźwignie tak powiedzmy 2 razy w tygodniu liczbę UV tak ok 2-3 tysięcy w ciągu dnia. Filmiki mp4, potrzebne do programu streamoo z Firesub'a będę trzymał w takim razie raczej na tym serwerze hekko, który opisywałem na początku wątku. Miesięcznie będzie to może ok 20-30 k UV. Ciężko to oszacować w tej chwili. Większy ruch przy większych wydarzeniach, a mniejszy przy mniejszych i powtórkach materiału. Dotychczasowy serwer parę razy już wyrzucał mi błąd 500 i rozkraczał się przy większym ruchu na stronie. Czasami bez powodu nie mogłem nic zrobić, bo serwer padał. Ogólnie to jakaś padaka. Mam serwer na http://starkom.eu/hostingpro.php - Pakiet Ultimate. Co byście doradzili w tym wypadku? @[piotrekprorok] który serwer byś mi doradził? W którymś tam wątku widziałem, że polecasz biznes-host, który daje Ci radę przy 10k UV przy viralce Smile