Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż wirutalnego towaru - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż wirutalnego towaru (/Temat-Sprzedaz-wirutalnego-towaru-118308)



Sprzedaż wirutalnego towaru - tidid - 24-07-2015 10:57

Wiem, że temat wałkowany wiele razy jednak nie znalazłem sensownej odpowiedzi. Chciałbym zacząć sprzedawać wirtualny towar. Czy do tego potrzebna jest działalność gospodarcza? Ostatnio ktoś na forum mówił, że jako osoba fizyczna na miesiąc mogę mieć zyski do 10k bez DG normalnie się rozliczając. Jak to jest w końcu?

Za konkretne odpowiedzi reput! Jerk2


RE: Sprzedaż wirutalnego towaru - lechoo - 25-07-2015 14:25

Działalność gospodarcza - według przepisów Ustawy o Swobodzie Działalności Gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 roku jest to "zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły".

w związku z powyższym nie ważne ile zarobisz miesięcznie, a jeśli swoja dzialalnosc będziesz wykonywał w sposób zorganizowany i ciągły musisz założyć DG żeby ni mieć problemów z US.


RE: Sprzedaż wirutalnego towaru - fercypia - 25-07-2015 14:49

Aby nie mieć problemów z Urzędem Skarbowym, musisz mieć działalność gospodarczą założoną, niestety.. Wink


RE: Sprzedaż wirutalnego towaru - rachman - 11-08-2015 01:02

Cytat: jako osoba fizyczna na miesiąc mogę mieć zyski do 10k bez DG normalnie się rozliczając
Dam Ci skrzynkę wódki czy piwa - do wyboru - jak dasz mi podstawę prawną tej bzdury. Możesz mieć nawet straty a jak spełniają Twoje działania wzorzec DG to masz obowiązek rejestracji DG. Tak. Nawet jak przez pierwsze kilka miesięcy sprzedaż np. 15 sztuk a po zapłaceniu podatków, księgowej itd. wyjdziesz na np. -500 zł to i tak musisz mieć DG.
10 tysi zarabiać bez obowiązku DG... no Polandia stała by się rajem dla forumowiczów Smile


RE: Sprzedaż wirutalnego towaru - Barozzo_Montana - 05-09-2015 13:50

Wszystko zostało powiedziane, dodam tylko że kwota wolna od podatku to 3000zł na cały... ROK , na tą kwotę składa się wszystko co uda ci się zarobić przez rok czasu również drobne które dostaniesz od babci witaj w Burdelandzie Polandi Big Grin

Oczywiście to kwota wolna od podatku, ale jak przedstawili to poprzednicy jeżeli prowadzisz jakąś "działalność ciągłą" masz dochód nawet 1gr codziennie to dla nich powinieneś już założyć DG bo dla nich prowadzisz już działalność gospodarczą i sie "wzbogacasz". Nawet nie musisz nic sprzedawać ale powtarzalnie coś oferujesz za kase to już musisz zakładać DG.

Co do kwoty wolnej od podatku to żeby nie było ci smutno:
http://www.obrazki.jeja.pl/128874,kwota-wolna-od-podatku.html
jesteśmy pierwsi.... od końca za murzynami, ale... obecny prezydent
zadeklarował zwiększyć tą kwotę do 6000zł a jak zaszalał i tym sposobem wskoczyli byśmy na trzecie miejsce... też oczywiście od końca ale już wyprzedzając murzynów, przed Tanzanią Big Grin