Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. (/Temat-Pelnoletni-uczen-a-rozliczanie-z-subsms-118104)



Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - impressive - 20-07-2015 18:50

Witam ! Otóż tak jak w temacie, mam 20 lat, obecnie wybieram się na studia, w okresie letnim nie pracuję, zarabiam jedynie w necie i tutaj pytanie jak rozliczać się z zarobków na leadmore? Zbliżam się po 3 miesiącach do kwoty, która już wolną od podatku nie jest i chciałbym wiedzieć, aby później nie mięć problemów. Wystarczy, że w rozliczeniu rocznym, które robią rodzice podam zarobki w dodatkowych dochodach czy jakoś inaczej?


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - v3XeR - 20-07-2015 18:54

Nie wiem czy wiesz, ale nawet jeśli zarobisz 1000zł to musisz to zgłosić do US


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - Panix - 20-07-2015 19:02

Przelewaj te pieniądze na konto matki zamiast na swoje a ona to rozliczy razem ze swoimi dochodami. Ponoć weszło coś że w tej formie zarabiania podatek jest niższy ale na tym się nie znam więc nie pomogę.


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - twardy - 20-07-2015 19:23

(20-07-2015 18:54)v3XeR napisał(a):  Nie wiem czy wiesz, ale nawet jeśli zarobisz 1000zł to musisz to zgłosić do US

Moze jeszcze list sowa wyslac? bekabeka

Masz czas do ostatniego dnia kwietnia 2016 roku by sie rozliczyc za rok 2015.
Bierzesz jakis program do obliczania podatku (pit 37 najprawdopodobniej), wrzucasz zarobiona kwote w pole 'inne dochody', program Ci oblicza podatek, owa sume wplacasz na konto swojego urzedu skarbowego i tyle.


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - impressive - 20-07-2015 20:14

@twardy
dzięki wielkie ! Smile reput


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - mcknowak - 27-07-2015 21:43

Jesteś pełnoletni - rozliczasz się samodzielnie, jak napisał Twardy. Tylko sprawdź koniecznie, czy rodzice korzystają z ulgi w podatku dochodowym na dzieci - jeżeli się uczysz i nie skończyłeś 25 lat to rodzicom przysługuje ulga - ponad 1000 złotych. Ale pod warunkiem że nie zarobisz więcej niż kwota wolna od podatku. Może być tak że zarobisz o 50 zł więcej a rodzice stracą ponad 1000 złotych ulgi podatkowej. facepalm
PS
Ulga podatkowa dla rodziców na pierwsze i drugie dziecko w 2015 roku wynosi 1112,04 zł, na trzecie i kolejne jeszcze więcej.


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - Oceniamy - 27-07-2015 21:47

Z kazdej zarobionej złotówki musisz sie rozliczyć . W przypadku subów najlepiej rozliczać się ryczałtowo , dzierżawa powierzchni reklamowej jest to 8,5 % . Do 20 dnia następnego miesiąca . Najpierw jednak musisz złożyć stosowne oświadczenie .


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - Liromir - 28-07-2015 01:07

ad 1.
tak musisz rozliczać się samodzielnie

i teraz najlepiej rozliczaj się na UoD (14.5) a kwota którą zarobiłeś bez podatku wpiszesz sobie w pit w kwietniu. Mowa tu o sytuacji gdy wypłacałeś już jakieś pieniądze na swoje konto - musisz czekać na zgłoszenie ryczałtu do 01.2016, jeżeli nie to zgłoś ryczałt do US teraz i płać 8.5%


RE: Pełnoletni uczeń, a rozliczanie z subsms. - badi1992 - 02-08-2015 19:02

Jeżeli już sobie wypłaciłem pierwsze pieniądze na konto na początku lipca to jak mogę się z nich rozliczyć? Nadal mogę złożyć oświadczenie abym się rozliczał ryczałtowo czy już jest za późno i muszę pisać do Arka z LM aby otrzymać umowę o dzieło? Nie jest za późno? Z góry dzięki za pomoc.