Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nauka programowania? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Nauka programowania? (/Temat-Nauka-programowania-117967)

Strony: 1 2


RE: Nauka programowania? - domin_dz - 19-07-2015 14:48

Ja zaczynałem od PHP i na nim skończyłem bo nic innego mi nie jest potrzebne. Jeżeli będziesz się uczył to nie polecam zaczynać od jakichś kursów tylko nauczyć się podstaw i zacząć robić jakąś aplikację internetową wspomagając się stronami typu github.com, php.net czy samym google.com. Programowanie - przynajmniej w PHP - nie jest trudne, bardziej czasochłonne i wymagające wytężenia umysłu - kiedyś myślałem, że nie dam rady się tego nauczyć ale jak dowiedziałem się ile muszę zapłacić za stworzenie pewnej aplikacji internetowej to od razu zacząłem sam ją kminić. Smile

Z tego co wiem PHP jest bardzo podobne do C/C++ ale nie zagłębiałem się w te języki.


RE: Nauka programowania? - Damkofr - 19-07-2015 21:41

https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU

Uczył się ktoś z tego kursu warto poświęcić czas? Bo nie chciałbym stracić ok 14 godzin życia i mieć w głowie totalny haos. Jak macie jakieś video kursy sprawdzony z c++ bardzo bym prosił.


RE: Nauka programowania? - Noozer - 19-07-2015 21:46

(19-07-2015 21:41)Damkofr napisał(a):  https://www.youtube.com/watch?v=ErOzmh3BiXU

Uczył się ktoś z tego kursu warto poświęcić czas? Bo nie chciałbym stracić ok 14 godzin życia i mieć w głowie totalny haos. Jak macie jakieś video kursy sprawdzony z c++ bardzo bym prosił.

Mirosław Zelent to jeden z najlepszych programistów, przedstawiających tak przystępnie wiedzę Wink Więc jak najbardziej polecam jego kurs .


RE: Nauka programowania? - robinhood666 - 21-07-2015 12:21

php webowy język i najbardziej popularny, można też się uczyć django python i dużo szybciej pisać niektóre rzeczy, ale problem taki, że większość firm, osób prywatnych tworzy projekty w php więc ten język to podstawa


RE: Nauka programowania? - Mercz - 21-07-2015 13:09

Ja bym przystawił się do Javy na Twoim miejscu Wink
Choć na start warto posiedzieć przy php


RE: Nauka programowania? - Damkofr - 21-07-2015 15:45

A w jakim języku pisze się najczęściej takie programy co się przewijają na forum. Wszedłem na jakieś forum informatyczne i tam też każdy ma inne zdanie. Jeden twierdzi że c++ nie opłaca się uczyć narazie drugi ze to podstawa. Trzeci mówi że C# najważniejsze. Czwarty ze Java i wez tu badz mądry.


RE: Nauka programowania? - Avengens - 21-07-2015 16:19

Zależy co chcesz robić. Boty, które się przewijają na forum bez problemu zrobisz w C++.
Wybierz C++/C#, jeśli chcesz robić aplikacje deskopowe, mieć duże pole do popisu, a w połączeniu z assemblerem bawić się w inżynierie wsteczną, robienie cracków itp.
Wybierz javę jeśli... chcesz programować pralki Jerk Jest trochę łatwiejsza, wieloplatformowa, trochę wolniejsza od C++ bo kompilator nie tłumaczy od razu na kod maszynowy.
O reszcie się nie wypowiem, bo po prostu nie znam.


RE: Nauka programowania? - Damkofr - 21-07-2015 18:08

Dobra jeśli motywacja się utrzyma to będe chciał się uczyć C++/Java/php

Napewno w życiu się przyda. Zwłaszcza że mój kierunek na studiach jest związany z tym (i wcale nie są to studia informatyczne). Zresztą moim zdaniem na każdym kierunku inżynierskim programowanie jest dużym plusem.


RE: Nauka programowania? - tomtom99 - 23-07-2015 15:03

Teraz też dobre perspektywy są na rynku mobilnym, także polecałbym naukę programowania na android (java + api google)

A na androidzie to jak trzeba zrobisz też soft dla siebie, jakieś boty itp,. to też nie problem.


RE: Nauka programowania? - ontoru - 23-07-2015 19:43

Jeżeli chciałbyś zacząć działać coś PHP/MySQL to polecam Ci kursy z tej strony bardzo fajnie wytłumaczone.

Powodzenia, niezależnie jaki język wybierzesz działaj w miarę możliwości codziennie a efekty i większa wiedzą się pojawią Smile