Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Streamy na stronie, a roszczenia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Streamy na stronie, a roszczenia (/Temat-Streamy-na-stronie-a-roszczenia-117546)



Streamy na stronie, a roszczenia - Lotheo - 12-07-2015 07:58

Witajcie. Chciałbym podyskutować i dowiedzieć się paru rzeczy o programie stream na serwisach SUB/Premium. Jak wygląda sprawa z promocją takiego programu na streamie? Ostatnio przeglądając internet, natrafiłem do 2 takie strony, gdzie była niby transmisja na żywo pewnego wydarzenia. Znajdowała się tam również zapowiedź tego wydarzenia i standardowo blokada w pewnym momencie. Tutaj rodzi się pytanie w Mojej głowie. Jak to wygląda od strony prawnej? Czy zakładając taką stronę, mógłbym czuć oddech litery prawa na karku?

- Nie kradnę sygnału żadnej telewizji i go nie udostępniam później
- Nie promuję jako darmowa rzecz i nigdzie nie pisze, że jest to darmowe.
- Ne ukrywam stopki, ani regulaminu, bo jest to przekierowanie na LP danego streama.
- Użytkownik z jednej strony nie może mieć żadnych roszczeń, bez zapoznania się z regulaminem. Tak mówi prawo przynajmniej i tak wyczytałem.

W jednej ze stopek takiego LP, widziałem, że jest informacja typu:

"Że po aktywacji, dostaniemy dostęp do filmów/materiałów udostępnianych przez UŻYTKOWNIKA".


Co więc może mi grozić za taką treść na stronie? Czy to podlega pod wprowadzanie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowych?


RE: Streamy na stronie, a roszczenia - kizlaczek - 12-07-2015 10:21

Według mnie w pewnej części jest to wprowadzanie w błąd jednak jeżeli użytkownik który decyduje się pobrać lub obejrzeć taki filmik z sub sms musi wysłać sms'a a na dole w większości przypadków jest napisane że koszt wysłania takiego sms'a to X zł.
Wszystkie informacje zawsze są na dole strony więc powinieneś być czysty.
Ale ja nie działam na subach więc mogę pewnych rzeczy nie wiedzieć. Dlatego lepiej czekać na osobę doświadczoną z subami aby lepiej objaśniła.


RE: Streamy na stronie, a roszczenia - Lotheo - 12-07-2015 16:50

Wiem, że na dole strony znajduje się stopka lub sam ją tam mogę umieścić na własnej stronie, ale tam jest informacja, że to LP i koszt wysłania, czy subskrypcji. Mam na myśli tutaj, że jest tam coś, czego faktycznie na stronie nie ma. Piszesz np. Lech - Legia na żywo, a udostępniasz jakiś starszy materiał lub zajawkę tego konkretnego meczu.