Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kosz - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Kosz (/Temat-Kosz-117544)

Strony: 1 2


Kosz - Oceniamy - 12-07-2015 00:35

KOSZ


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Panix - 12-07-2015 00:44

Dobrze by było poprawić wygląd bloga by przyjemniej się czytało. Proponuje dodać np jakieś przyciski typu, lubię to albo inne takie badziewia, zawsze się znajdzie ktoś kto kliknie i poleci dalej.

Ogólnie nawet interesujący, uwielbiam słodycze.


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Oceniamy - 12-07-2015 00:51

(12-07-2015 00:44)Panix napisał(a):  Dobrze by było poprawić wygląd bloga by przyjemniej się czytało. Proponuje dodać np jakieś przyciski typu, lubię to albo inne takie badziewia, zawsze się znajdzie ktoś kto kliknie i poleci dalej.

Ogólnie nawet interesujący, uwielbiam słodycze.

Tez własnie wydaje mi sie ze tematyka dość ciekawa .


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Hubert Oleszczuk - 12-07-2015 09:47

1. Inwestować w ruch, po to żeby było więcej wejść się nie opłaca. Wzrost ruchu będzie jednorazowy, na stałe raczej nie zauważysz dużej różnicy. Co innego, gdyby we wpisie promować jakiś produkt partnerski - wtedy chociaż część inwestycji się zwróci Wink
Natomiast jeżeli chodzi o promocję darmową, to przede wszystkim komentowanie innych blogów (szczególnie o podobnej tematyce, albo tematyce powiązanej ze słodyczami np. blogu o dzieciach (one lubią słodycze)). Ponadto warto udzielać się na forach tematycznych.
A jeżeli chce się bardziej zaangażować, to może współpracować z innymi blogerami np. zaproponować wpisy gościnne.
Nietypowa tematyka nie jest kłopotem Wink Na polskim youtubie jest popularny kanał o jedzeniu z japoni (o ile dobrze pamiętam to nazywa się banshee).
2. Jeżeli chodzi o wygląd to szablon mi się podoba. Jedyne co budzi moją wątpliwość to nagłówek "Oceniamy Nowinki" - nic mi on nie mówi o tematyce bloga. Według mnie dobrze byłoby dodać jakieś hasło pod nagłówkiem np. "testujemy rzadkie słodycze".
3. Warto zrobić fanpage do bloga (chyba, że jest to połączyć go z blogiem w formie like box). A poza tym to przede wszystkim dbać o ciągłe pojawianie się nowej treści Wink


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Oceniamy - 12-07-2015 14:01

(12-07-2015 09:47)Hubert Oleszczuk napisał(a):  1. Inwestować w ruch, po to żeby było więcej wejść się nie opłaca. Wzrost ruchu będzie jednorazowy, na stałe raczej nie zauważysz dużej różnicy. Co innego, gdyby we wpisie promować jakiś produkt partnerski - wtedy chociaż część inwestycji się zwróci Wink
Natomiast jeżeli chodzi o promocję darmową, to przede wszystkim komentowanie innych blogów (szczególnie o podobnej tematyce, albo tematyce powiązanej ze słodyczami np. blogu o dzieciach (one lubią słodycze)). Ponadto warto udzielać się na forach tematycznych.
A jeżeli chce się bardziej zaangażować, to może współpracować z innymi blogerami np. zaproponować wpisy gościnne.
Nietypowa tematyka nie jest kłopotem Wink Na polskim youtubie jest popularny kanał o jedzeniu z japoni (o ile dobrze pamiętam to nazywa się banshee).
2. Jeżeli chodzi o wygląd to szablon mi się podoba. Jedyne co budzi moją wątpliwość to nagłówek "Oceniamy Nowinki" - nic mi on nie mówi o tematyce bloga. Według mnie dobrze byłoby dodać jakieś hasło pod nagłówkiem np. "testujemy rzadkie słodycze".
3. Warto zrobić fanpage do bloga (chyba, że jest to połączyć go z blogiem w formie like box). A poza tym to przede wszystkim dbać o ciągłe pojawianie się nowej treści Wink

Dzięki wielkie za rady !!
Jesli chodzi o nagłówek masz w 100 procentach racje nie pomyślałem o tym Smile


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - dyzia - 12-07-2015 18:29

Najważniejsze to pisać, pisać i jeszcze więcej pisać. Nieaktywny blog nie będzie miał racji bytu. Na samym początku kilka wpisów w tygodniu nawet, żeby czytelnik został na stałe ze świadomością, że zawsze będzie miał świeży materiał.
Nie polecam nachalnej reklamy nigdzie. Żadnego spamowania, nakłaniania do komentowania / lajkowania etc. Akurat w przypadku blogów może to odnieść odwrotny skutek i wygeneruje ewentualnie trochę wejść, ale nie będą to ludzie, którzy zostaną na stałe, aby aktywnie uczestniczyć w życiu bloga, a w końcu o takich czytelników chodzi.
Dołączając do jakiś forów najlepiej po prostu sieknąć sobie w sygnaturce link jeśli regulamin forum dopuszcza takie coś. Jeśli masz kogoś z blogiem / vlogiem to zawsze możesz zagadać, żeby po prostu w jakiś sposób nawiązał do wpisów. Nie nachalna promocja, ale ot pokazanie, że jest ktoś taki, czytam, szanuję. Zawsze może kilku czytelników od takiej osoby zostać.
Nie polecam grup na FB, bo tam sam spam / komcie za komcie / buziaczki i różowy świat nastolatek, ale proponuję przyjrzeć się grupom na Google +. Kompletnie inni ludzie i sama po sobie wiem, że kilku stałych czytelników stamtąd do mnie przyszło.
W reklamę inwestować się nie opłaca, ale jak już to zainwestowałabym w bloga na własnym serwerze. Jeśli faktycznie poważnie do tego podejdzie to prędzej czy później będzie to niezbędne jeśli ma wygenerować w przyszłości dochód. Po prostu tak wygląda to profesjonalniej, a koszt jest znikomy.

Zmiany na blogu:
Oczywiście nagłówek.
Poprawienie ramki z facebookiem, bo ten pionowy napis wygląda tragicznie.
Wrzucenie jakiejś podstrony typu o mnie czy o blogu. Dobrze wiedzieć kogo w ogóle czytamy i skąd w ogóle pojawił się ten blog.
Poszerzyłabym trochę ramki na tekst, bo zajmuje on mało miejsca, a szkoda marnować przestrzeń w przeglądarce Smile
Pomyślcie nad zmianą nazwy bloga zupełnie. Ona nie mówi o niczym, co byłoby związane z tematyką bloga. Już lepiej wypadłaby jakaś ksywka po prostu.
WIĘCEJ PISAĆ!

Powodzenia Smile


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Oceniamy - 13-07-2015 10:23

(12-07-2015 18:29)dyzia napisał(a):  Najważniejsze to pisać, pisać i jeszcze więcej pisać. Nieaktywny blog nie będzie miał racji bytu. Na samym początku kilka wpisów w tygodniu nawet, żeby czytelnik został na stałe ze świadomością, że zawsze będzie miał świeży materiał.
Nie polecam nachalnej reklamy nigdzie. Żadnego spamowania, nakłaniania do komentowania / lajkowania etc. Akurat w przypadku blogów może to odnieść odwrotny skutek i wygeneruje ewentualnie trochę wejść, ale nie będą to ludzie, którzy zostaną na stałe, aby aktywnie uczestniczyć w życiu bloga, a w końcu o takich czytelników chodzi.
Dołączając do jakiś forów najlepiej po prostu sieknąć sobie w sygnaturce link jeśli regulamin forum dopuszcza takie coś. Jeśli masz kogoś z blogiem / vlogiem to zawsze możesz zagadać, żeby po prostu w jakiś sposób nawiązał do wpisów. Nie nachalna promocja, ale ot pokazanie, że jest ktoś taki, czytam, szanuję. Zawsze może kilku czytelników od takiej osoby zostać.
Nie polecam grup na FB, bo tam sam spam / komcie za komcie / buziaczki i różowy świat nastolatek, ale proponuję przyjrzeć się grupom na Google +. Kompletnie inni ludzie i sama po sobie wiem, że kilku stałych czytelników stamtąd do mnie przyszło.
W reklamę inwestować się nie opłaca, ale jak już to zainwestowałabym w bloga na własnym serwerze. Jeśli faktycznie poważnie do tego podejdzie to prędzej czy później będzie to niezbędne jeśli ma wygenerować w przyszłości dochód. Po prostu tak wygląda to profesjonalniej, a koszt jest znikomy.

Zmiany na blogu:
Oczywiście nagłówek.
Poprawienie ramki z facebookiem, bo ten pionowy napis wygląda tragicznie.
Wrzucenie jakiejś podstrony typu o mnie czy o blogu. Dobrze wiedzieć kogo w ogóle czytamy i skąd w ogóle pojawił się ten blog.
Poszerzyłabym trochę ramki na tekst, bo zajmuje on mało miejsca, a szkoda marnować przestrzeń w przeglądarce Smile
Pomyślcie nad zmianą nazwy bloga zupełnie. Ona nie mówi o niczym, co byłoby związane z tematyką bloga. Już lepiej wypadłaby jakaś ksywka po prostu.
WIĘCEJ PISAĆ!

Powodzenia Smile


Dziękuję bardzo Smile Zasugerowane z miany będę wprowadzał Smile


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - dyzia - 13-07-2015 13:25

W razie czego służę pomocą i radą Wink

Powodzenia!


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - m1ch4l88 - 13-07-2015 15:26

Blog graficznie mógłby być trochę ładniejszy.
No i niestety, kolega powyżej ma mnóstwo racji. Trzeba dużo (i ciekawie) pisać na blogu, żeby odnieść z nim sukces. Inne sposoby zwiększania ruchu będą jedynie tymczasowe.


RE: Pomysł na reklamę bloga - dziwna tematyka . - Oceniamy - 14-07-2015 14:49

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i rady ! Aktualnie lecę na wakacje ale tam naładuje baterie wracam i działam Smile