Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed (/Temat-7-4-mln-dol-w-rok-Tyle-na-YouTube-zarobil-25-letni-Szwed-117328)

Strony: 1 2


7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - MaLiN - 08-07-2015 13:31

Felix Kjellberg to w tej chwili najlepiej zarabiający youtuber na świecie. Z najnowszych danych wynika, że w 2014 roku na reklamach wyświetlanych przy swoich filmach publikowanych na YouTube zarobił 7,4 mln dol. Czyli 28 mln zł.
Milionerem stał się jednak wcześniej, bo już przed rokiem „Wall Street Journal” wyliczał, że w 2013 roku na swoich filmach zarobił blisko 4 mln dol.

Na YouTube 25-letni Szwed jest znany jako PewDiePie. Zdecydowana większość jego filmów to tzw. „letsplaye”, czyli nagrania przedstawiające zapis rozgrywki z gier komputerowych. Kjellberg dodatkowo wzbogaca je o swój specyficzny komentarz (pełen przekleństw i absurdalnego humoru), a to, że mówi w języku angielskim, otwarło przed nim drzwi do międzynarodowej sławy.

Do tej pory jego kanał na YouTube zdołał zgromadzić blisko 38 milionów subskrybentów. PewDiePie założył go pod koniec kwietnia 2010 roku – od tego czasu jego filmy zanotowały ponad 9 miliardów wyświetleń.

PewDiePie publikuje obecnie w ramach sieci partnerskiej Maker Studios, która w zeszłym roku została przejęta przez Disneya.

[Obrazek: 635719601820640618.jpg]

Największe sieci tego typu, prowadzące działalność na YouTube, coraz częściej są przejmowane przez tradycyjne firmy medialne, takie jak chociażby wspomniany Disney, a także DreamWorks, Discovery Communications czy RTL. Według raportu firmy analitycznej Ampere Analysis największe sieci partnerskie osiągają roczne przychody na poziomie ok. 21 mln dol., pochodzące z reklam oraz umów partnerskich z markami.


źródło


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - Haxite - 08-07-2015 13:54

Czytałem o nim kiedyś. Naczytałem się tyle krytyki, że nawet z ciekawości nie chciałem sprawdzać (ponoć) jego idiotycznego zachowania.
Niestety w prawdziwym świecie najlepiej sprzedaje się to co nielegalne, a w internecie do tego doszła czysta głupota.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - lukaswu - 08-07-2015 13:59

W wielu wywiadach youtuberzy o nim mówią bo zarabia najwięcej, tylko, że to Disney go promuje, więc nie ma co się dziwić pewnie chce wejść w YouTuba, a chłopaczyna ma może 0,4 z tych 7,4 mln.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - GetGifts - 08-07-2015 14:13

(08-07-2015 13:59)lukaswu napisał(a):  W wielu wywiadach youtuberzy o nim mówią bo zarabia najwięcej, tylko, że to Disney go promuje, więc nie ma co się dziwić pewnie chce wejść w YouTuba, a chłopaczyna ma może 0,4 z tych 7,4 mln.

On ma z tego 0,4 Hah on ma całe te 7 mln Disney to jedynie partner


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - selfie - 08-07-2015 14:15

(08-07-2015 13:59)lukaswu napisał(a):  W wielu wywiadach youtuberzy o nim mówią bo zarabia najwięcej, tylko, że to Disney go promuje, więc nie ma co się dziwić pewnie chce wejść w YouTuba, a chłopaczyna ma może 0,4 z tych 7,4 mln.

Nie. 7,4 mln to jego zysk z reklam zapewne po odjęciu procenta firmy Maker.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - domin_dz - 08-07-2015 14:37

Szczerze to myślałem, że największy kanał na YT generuje dużo większe dochody.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - selfie - 08-07-2015 14:43

(08-07-2015 14:37)domin_dz napisał(a):  Szczerze to myślałem, że największy kanał na YT generuje dużo większe dochody.

Przecież to jest tylko zysk z reklam Wink Do tego dochodzą koszulki, gadgety, product placement więc podejrzewam że zarobki są o wiele większe.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - MaLiN - 08-07-2015 14:45

Do tego pewnie jeszcze jakieś spotkania z ludźmi, wywiady itp.


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - BartekHelp - 08-07-2015 14:56

Lokowanie produktu bla, bla, bla.
Myślę że zarabia 2 lub 3 razy tyle


RE: 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed - lukaswu - 08-07-2015 15:01

No właśnie nie... Abstrachuje i inni youtuberzy mówili nawet o tym, że on rzekomo tyle zarobił, ale to kasa partnerów którzy właśnie zarobili na nim a nie na odwrót od reklamodawców których dla niego pozyskali a z tej kasy większość spływa do promotorów i jest to chwyt marketingowy aby pisali o nim, że zarobił najwięcej Big Grin Więc jesli tak to im się udało. Nie wiem jak jest ale to bardzo prawdopodobne bo co specjalnego w tym kanale? - nic.